ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Зібрав вже багато трофейних російських АК»: колумбієць «Гадес» понад три роки захищає Україну

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 17 Вересня 2025, 19:28

«Гадес» — колумбієць, який з перших днів широкомасштабного вторгнення став на захист України. У 2022 році він уже нищив російських окупантів на Харківщині — у Петропавлівці, неподалік Куп’янська.

Історію його бойового шляху розповіли в Інтернаціональному легіоні України.

Його позивний — ім’я володаря потойбічного царства (Аїд). Для побратимів воно слугує нагадуванням: кожен день на полі бою — мандрівка між життям і смертю. Для ворога ж це попередження: з Гадесових володінь, небагатьом щастить повернутися живим.

Гадес уже майже 20 років у війську. Свій перший досвід отримав в армії Колумбії, а згодом майже чотири роки прослужив у Французькому іноземному легіоні. Після цього боєць працював у приватних військових компаніях на Близькому Сході та в Африці.

Коли почалось російське вторгнення, колумбієць уже будував мирне життя в Німеччині та Швейцарії, однак не зміг лишатися осторонь перед обличчям несправедливості.

«У 2022 році мій колишній командир запропонував приєднатися до спецпідрозділу в Україні. Я вирішив приїхати, бо росіяни — це загарбники, які хочуть відібрати свободу в українського народу. Жодна нація у світі не має права привласнювати свободу іншої. Я воюю проти цього», — розповідає він.

За довгу військову кар’єру Гадес опанував широкий арсенал стрілецької зброї. Цей досвід виявився незамінним в Україні, де поле бою вимагає універсальності

Гадес упевнено володіє сучасними видами озброєння, проте віддає перевагу платформі АК. Причина проста й прагматична. Це найпоширеніша здобич на захоплених ворожих позиціях.

«З часом я зібрав чимало трофеїв на передовій — переважно ворожі АК. Це стара зброя, але далеко не застаріла. Звичайно, чеська CZ BREN чи американська М4 — більш сучасна зброя. Але у «калаша» є своя перевага — він працює навіть у воді та піску, коли все інше може вийти з ладу», — говорить досвідчений воїн.

Зброя легіонера: як працює штурмова гвинтівка CZ Bren 2
Зброя легіонера: як працює штурмова гвинтівка CZ Bren 2

Спеціалізація Гадеса — піхота. Минулого року він був у Старомайорському на Донеччині. Пробув на позиціях 21 день. «Бої були надзвичайно запеклими – я ледь не втратив життя. Після цього майже пів року провів у шпиталі, щоб відновитись», — згадує він.

На думку воїна-легіонера, аби вижити та перемогти ворога, однієї відваги недостатньо. Щоб воювати поруч із такими бійцями, як Гадес, треба опанувати конкретний набір навичок.

«99% бійців, які приєдналися до Першого батальйону, приїхали з-за кордону. У себе вдома чимало з них служили у війську, часто у спецпідрозділах. Ми всі добре навчені. Майже як сили спеціальних операцій. Натомість ворог хоче виграти війну кількістю, а не якістю. Вони просто женуть людей уперед — хвиля за хвилею».

Гадес побував у багатьох країнах, де він познайомився із різними культурами. Та попри все, саме Україну він свідомо обрав своїм новим домом.

«Я воюю за Україну, бо віднині тут моя сім’я: моя дружина — українка. Я хочу мати дітей, виховувати їх в Україні, та оселитися тут на все життя», — наголошує він.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Евакуація трьох поранених на НРК: унікальна операція порятунку воїнів «Маґури»
Евакуація трьох поранених на НРК: унікальна операція порятунку воїнів «Маґури»

Унікальну операцію здійснили оператори наземних роботизованих комплексів 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура» — з позицій вдалося евакуювати одразу трьох поранених бійців.

Маскували переправу під руїни мосту — дрони потопили понтон окупантів неподалік Кам’янки
Маскували переправу під руїни мосту — дрони потопили понтон окупантів неподалік Кам’янки

Минулого тижня підрозділи безпілотних систем 3-ї окремої важкої механізованої Залізної бригади завдали серії результативних ударів по противнику на Харківщині. Серед знищених цілей — рідкісний гусеничний робот, понтонна переправа, квадроцикл, човен і жива сила ворога.

Підрозділи СБС уразили майже 600 ворожих цілей за добу
Підрозділи СБС уразили майже 600 ворожих цілей за добу

Упродовж минулої доби підрозділи угруповання Сил безпілотних систем уразили/знищили 572 цілі противника.

«Ворог перекидає резерви і здійснює щоденні штурми»: на Гуляйпільскому напрямку росіяни не зважають на втрати
«Ворог перекидає резерви і здійснює щоденні штурми»: на Гуляйпільскому напрямку росіяни не зважають на втрати

Окупанти концентрують живу силу, засоби БПЛА та артилерії, докладають усіх зусиль, щоб вийти на заплановані своїм командуванням рубежі.

«Ми у підвалі, ворог на першому поверсі» — наші пілоти змогли яскраво відступити в Покровську
«Ми у підвалі, ворог на першому поверсі» — наші пілоти змогли яскраво відступити в Покровську

Оператор дронів 155-ї механізованої бригади імені Анни Київської з позивним «Гурман» розповів про те, як екіпаж важких бомберів «Вампір» змін не тільки вийти з оточення, але й знищити ворога.

ГУР: нова модифікація «Герані» одночасно несе на борту ПЗРК та бойову частину
ГУР: нова модифікація «Герані» одночасно несе на борту ПЗРК та бойову частину

ГУР МО України оприлюднило інтерактивну схему, складові елементи та електронну компонентну базу безпілотного літального апарата «Герань-2» серії «Э», оснащеного переносним зенітно-ракетним комплексом.

ВАКАНСІЇ
Медик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Механік-водій танка (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 25000 до 125000 грн

Мукачево

128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада

Психолог, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

Снайпер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Медична сестра, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Старший стрілець – оператор

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

--- ---