Видатний український військовий і державний діяч, Гетьман Війська Запорозького та лідера козацької революції 1648–1657 років Богдан Хмельницький відіграв в історії…
Президент України Володимир Зеленський та лідери країн та урядів Нордично-Балтійської вісімки обговорили інвестиції у виробництво зброї, посилення спроможностей України та партнерів, розширення програми PURL.
Про це повідомили на сайті Президент України Володимир Зеленський у соціальних мережах.
Президент наголосив, що минулої ночі Росія завдала чергового удару по Україні й застосувала майже 500 дронів і понад 20 ракет, зокрема балістику.
«І це вже регулярні удари — кілька разів на тиждень. І чіткий сигнал, що Росія відкидає будь-які спроби закінчити війну й хоче продовжувати воювати. Ми маємо виходити з того, що це зараз основний сценарій Росії», — сказав Володимир Зеленський.
Лідери сфокусувалися на двох ключових темах: оборона зараз, поки війна Росії триває, та в майбутньому — у вигляді гарантій безпеки.
Зокрема, обговорили інвестиції в українське виробництво зброї, спільні проєкти та розширення програми PURL.
«Ми також говорили про посилення протиповітряної оборони України — це безпосередньо рятує наші життя. Разом із Нордичними та Балтійськими країнами нам потрібно надати Україні додаткову систему Patriot — це критично важливо, особливо напередодні зими. Росія щодня завдає ударів по нашому енергетичному сектору. Нам потрібні достатні спроможності, щоб захистити себе», — зазначив Глава держави.
Крім того, учасники зустрічі узгодили позиції щодо нових санкцій проти Росії та щодо роботи з іншими партнерами, особливо зі США.
«Російська економіка вже в поганому стані, і особливо показовою є нестача пального. Багато російських промислових галузей занепадають. Показовими є також і брак робочої сили, і постійні приниження Путіна перед Китаєм, коли він намагається продати їм якомога більше сировини. Усе це говорить саме за себе. Санкції справді працюють», — наголосив Президент.
Особлива та детальна увага — гарантіям безпеки. Україна вже працює над ними й у форматі коаліції охочих, і у двосторонніх форматах із партнерами. Зокрема, сьогодні йшлося про потенційний внесок, який готова зробити кожна з країн.
«Тепер будемо наповнювати це конкретикою: хто і що робить на землі, у повітрі, на морі та в кіберпросторі. Наша армія, достатньо сильна й численна, щоб протистояти Росії, — це ядро цієї системи. Це означає зброю та фінансування, і ми над цим працюємо. Ми також маємо сигнали зі США, що вони забезпечать механізм безпекових гарантій бекстоп, і це важливо», — заявив Володимир Зеленський.
Окремо йшлося про важливу роль, яку відіграватиме членство України у Євросоюзі в системі гарантій безпеки. Триває робота над відкриттям переговорних кластерів за участю всіх 27 членів Європейського Союзу.

@armyinformcomua
На Курському напрямку оператори FPV-дронів підрозділу Aquila бригади «Сталевий кордон» знищили чотири ворожі транспортні засоби, уразили склад боєприпасів, міномет та укриття окупантів.
Бійці спецпідрозділу «Омега-Захід» провели блискавичний штурм укріпленої будівлі. Вогневе прикриття та підтримку операції забезпечували гвардійці 14-ї бригади «Червона Калина» та бійці батальйону імені Сергія Кульчицького.
Бійці 38-ї окремої бригади морської піхоти імені гетьмана Петра Сагайдачного відбили російський штурм.
Прокурори Окружної прокуратури міста Чернівці скерували до суду обвинувальний акт щодо священнослужителя УПЦ (МП) та його спільника. Їх обвинувачують в організації незаконного переправлення чоловіків через державний кордон України.
За доказовою базою Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав ще один агент російської воєнної розвідки, який наводив повітряні атаки рф по Хмельниччині.
У смузі відповідальності 46 окремої аеромобільної Подільської бригади ДШВ ЗСУ окупанти здійснили спробу масованого штурму з використанням броньованої техніки.
Оператор ударних БПЛА
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Пілот DJI Mavic, військовослужбовець
від 20000 грн
Дніпро
93-тя окрема механізована бригада "Холодний Яр"
Видатний український військовий і державний діяч, Гетьман Війська Запорозького та лідера козацької революції 1648–1657 років Богдан Хмельницький відіграв в історії…