ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Планування не допомогло: у Харкові затримали осіб, що збирались переправляти ухилянтів

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 3 Вересня 2025, 19:31

Прокурори Харківської обласної прокуратури затвердили та передали до суду обвинувальний акт стосовно двох чоловіків.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

За даними слідства, двоє мешканців Харкова розробили злочинну схему для осіб, які хотіли ухилитися від військової служби.

Вони діяли за декількома «планами».

Перший – «офіційний варіант». Він полягав у оформленні групи інвалідності, за якою ухилянт отримував непридатність до проходження військової служби та міг перетнути державний кордон України. Вартість послуги становила 24 тис. доларів США.

Другий – «неофіційний варіант» – коштував 14 тис. доларів США. За цією схемою ухилянт мав доїхати до санаторію в Одесі, де його мали зустріти та організовувати подальшу втечу з країни.

Один із «клієнтів» погодився на другий план. Ділки роз’яснили, що треба взяти легкий рюкзак зі змінним одягом та грошові кошти у сумі 300–500 євро.

Далі чоловік мав доїхати до одного з трьох міст – Вінниці, Одеси або Чернівців, де «потрібна людина» мала допомогти йому перетнути державний кордон України до Республіки Молдова або Румунії.

9 квітня біля метро «Наукова» у Харкові правоохоронці затримали обох фігурантів у порядку ст. 208 КПК України під час отримання обумовленої суми.

Прокурори Харківської обласної прокуратури затвердили та передали до суду обвинувальний акт стосовно двох чоловіків віком 44 та 36 років за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництва такими діями та сприяння їх вчиненню шляхом надання порад і вказівок за попередньою змовою групи осіб і з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Обвинувачених судитимуть у Шевченківському районному суді м. Харкова. Їм загрожує позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Як повідомляла АрміяInform, поліцейський перевозив ухилянтів до держкордону під виглядом «спецпризначенців».

Читайте нас у Facebook
«Алігатора» збили, пілотів добили: дроним уразили російський гелікоптер та екіпаж
«Алігатора» збили, пілотів добили: дроним уразили російський гелікоптер та екіпаж

Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка влучили FPV-дроном у ворожий гвинтокрил Ка-52.

Спортсменки ЗСУ Ярослава Магучіх та Юлія Левченко вибороли медалі чемпіонату світу з легкої атлетики
Спортсменки ЗСУ Ярослава Магучіх та Юлія Левченко вибороли медалі чемпіонату світу з легкої атлетики

Спортсменки ЗСУ Ярослава Магучіх та Юлія Левченко здобули медалі чемпіонату світу з легкої атлетики у приміщенні у секторі стрибків у висоту.

Захоплення українського судна «Сапфір» біля острова Зміїний: завершено розслідування щодо окупантів
Захоплення українського судна «Сапфір» біля острова Зміїний: завершено розслідування щодо окупантів

Одеські слідчі завершили розслідування щодо трьох військовослужбовців рф, які незаконно позбавили волі екіпаж українського судна «Сапфір».

Одружився з «тещею», щоб не служити: киянина зупинили на кордоні
Одружився з «тещею», щоб не служити: киянина зупинили на кордоні

У пункт пропуску «Могилів-Подільський» на виїзд з України прибули 44-річний чоловік разом зі своєю 80-річною дружиною з інвалідністю.

«Противник ішов трьома напрямками»: у тумані під Покровськом відбили масований штурм окупантів
«Противник ішов трьома напрямками»: у тумані під Покровськом відбили масований штурм окупантів

Під прикриттям туману росіяни спробували прорватися трасою Е-50 (Покровськ — Павлоград), однак дронарі Сил оборони відбили масований ворожий штурм.

«Солнцепьок», «Акація» і бронетехніка: «Ахіллес» палить ворога в прикордонні Харківщини
«Солнцепьок», «Акація» і бронетехніка: «Ахіллес» палить ворога в прикордонні Харківщини

На Бєлгородському напрямку та в прикордонних районах Харківської області оператори 429-ї бригади БпС «Ахіллес» уразили низку цілей противника.

ВАКАНСІЇ
Начальник майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Водій кат. В

від 28000 до 36000 грн

Київ

Військова частина А3628

Оператор пункту управління артрозвідкою

від 21000 до 60000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

Водій-заправник, контрактна служба

від 22000 до 55000 грн

Черкаси, Черкаська область

Кухар-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

Стрілець, Стрілець – зенітник

від 20000 до 50000 грн

Старокостянтинів, Хмельницька область

--- ---