ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Працювати за 20 тисяч без вихідних»: чому військові не хочуть служити в тилу

Новини
25 Серпня 2025, 10:36
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Капітан Дмитро Філатов / фото: Перший окремий штурмовий полк

Базове грошове забезпечення солдата в умовному тилу коливається залежно від посади в діапазоні від 20 до 27 тисяч грн. Це негативно впливає як на мотивацію бійців виконувати завдання в тилу, так і громадян іти на військову службу.

Питання грошового забезпечення потребує вирішення — вважає капітан Дмитро Філатов з позивним «Перун» — командир Першого окремого штурмового полку, який постав на основі підрозділу, створеного Героєм України Дмитром «Да Вінчі» Коцюбайлом.

Міркуваннями з цього приводу він поділився в інтерв’ю АрміяInform.

— Солдат-піхотинець, який перебуває на позиціях і виконує бойові завдання, отримує оклад від 20 до 27 тисяч грн залежно від посади. Додатково він отримує також 100 тисяч бойових і ще 70 тисяч додатково.

Також є додаткове преміювання за інтенсивність штурмових дій. Не завжди воно є, не кожного місяця, але в будь-якому випадку грошове забезпечення солдата, який бере участь у штурмових діях і залучений в першій лінії, доходить до 200 тисяч.

Однак у той же час особовий склад, який займається тиловим забезпеченням, перебуваючи на ППД, отримує тільки 20 тисяч грн. При цьому ці люди так само мають лише 30 діб на рік відпустки і не мають жодного вихідного.

Їхній робочий час обліковується зовсім не так, як у цивільних, які працюють з 8:00 до 17:00 з двома обов’язковими вихідними. Вони працюють від постановки завдання до його виконання. При чому в процесі можуть ще пару додаткових завдань отримати.

Тобто, якщо ми беремо ППД і людей, які займаються тиловим забезпеченням, то вони вимушені працювати за 20 тисяч без вихідних і мають ненормований робочий день. А вони можуть бути з тимчасово окупованих територій, їхня родина перебуває десь не у власному будинку, вимушена винаймати житло.

Працюючи на Збройні Сили в умовному тилу, солдат не зможе своїм грошовим забезпеченням закрити поточні потреби родини, не зможе бути підтримкою для своїх дітей, дружини, батьків.

Це критично впливає на мотивацію долучатися до Збройних Сил, коли чоловік розуміє, що краще буде працювати в Києві вантажником за 30 тисяч на місяць, матиме восьмигодинний робочий день, два вихідні на тиждень і кожного дня бачитиме свою родину. Тому питання грошового забезпечення потребує вирішення.

Детальніше читайте у великому інтерв’ю: Грошове «тиловика», відпочинок штурмовика і СЗЧ: командир 1-го штурмового полку про рекрутинг, ротацію та забезпечення.

До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform та на сторінку в інстаграмі.


Посилення ППО, далекобійні санкції та вітчизняна балістика: Президент провів Ставку
Посилення ППО, далекобійні санкції та вітчизняна балістика: Президент провів Ставку

Президент України Володимир Зеленський провів Ставку, основними питаннями були робота з партнерами, український ОПК та посилення захисту неба.

Сапери знешкодили російську 500-кілограмову авіабомбу, що впала біля житлового будинку в Запоріжжі
Сапери знешкодили російську 500-кілограмову авіабомбу, що впала біля житлового будинку в Запоріжжі

Після чергового російського удару по місту місцевий житель помітив величезний металевий предмет, що впав поруч із його оселею, та викликав рятувальників.

Не випадковість: FPV-дрон на оптоволокні вдарив по багатоповерхівці у Харкові
Не випадковість: FPV-дрон на оптоволокні вдарив по багатоповерхівці у Харкові

За даними слідства, 3 липня близько 12:00 російські військові завдали удару по Салтівському району м. Харкова.

Володимир Зеленський зустрівся із командиром полку Олегом Ляшком
Володимир Зеленський зустрівся із командиром полку Олегом Ляшком

Президент України Володимир Зеленський обговорив з командиром 432-го полку безпілотних систем Олегом Ляшком перспективні кроки держави назустріч бійцям.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Біла Церква

Старобільський РТЦК та СП

WorkUa Оператор радіоелектронної розвідки

від 23000 до 53000 грн

Вся Україна

103 ОБр ТрО ім. митрополита А. Шептицького

WorkUa Стрілець

від 26000 до 130000 грн

Івано-Франківськ

75 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

WorkUa Гранатометник

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

RobotaUa Оператор БПЛА (пілот дрона)

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Olx Зовнішній пілот (оператор) безпілотних літальних апаратів

від 24000 до 124000 грн

Мукачево

128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада