ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

США підтвердили готовність стати учасником гарантій безпеки України

Новини
19 Серпня 2025, 7:23
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Під час зустрічі у Вашингтоні Президент України Володимир Зеленський і Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп обговорили реальну ситуацію на полі бою, звільнення полонених і повернення викрадених дітей, роботу для досягнення сталого миру, гарантії безпеки й двосторонню співпрацю.

Про це повідомляє Офіс Президента України.

Глава держави подякував Президенту США за запрошення, його особисту залученість у закінчення війни та сьогоднішню зустріч.

«Це була найкраща з наших зустрічей. Це важливо. Багато речей навіть на мапі я зміг показати всім американським колегам щодо ситуації на полі бою. Хто, що — не за чутками, а реально, — хто, що контролює на полі бою, на нашій землі, на нашій території, яку ми контролюємо, і на тимчасово окупованих територіях», — зазначив Володимир Зеленський.

За словами Президента України, ключовою темою обговорення були гарантії безпеки для нашої країни. Зокрема, ішлося про спільну роботу США та Європи.

«Важливо, що Сполучені Штати Америки дають чіткий сигнал, що вони будуть серед країн, які будуть допомагати, координувати, а також будуть учасниками гарантій безпеки для України. Я вважаю, що це великий крок уперед», — сказав Глава держави.

Особливу увагу приділили звільненню полонених і поверненню викрадених росією українських дітей. Президент України висловив особливу вдячність першій леді Сполучених Штатів Меланії Трамп за лист, присвячений викраденим росією українським дітям, який вона передала Володимиру Путіну, та її увагу до проблеми.

Це питання є одним із найбільш болючих для українців, адже йдеться про щонайменше 20 тис. вивезених дітей. Володимир Зеленський попросив Дональда Трампа передати Меланії Трамп лист вдячності від першої леді України Олени Зеленської.

У російському полоні утримують тисячі українців — військових і цивільних, — деякі з них перебувають там іще з 2014 року, коли Росія почала свою війну проти України. Глава держави наголосив, що їх звільнення має стати обов’язковою частиною процесу встановлення миру.

«Ми обговорили це з Президентом Сполучених Штатів Америки. Він погоджується, що непроста система, але буде допомагати мені щодо обміну всіх на всіх. Не тільки військовополонених, але й цивільних — журналістів, політв’язнів. Ми домовилися над цим працювати», — зауважив Володимир Зеленський.

Дональд Трамп підтримав проведення тристоронньої зустрічі на рівні лідерів України, США та росії. Президент України вкотре підтвердив, що наша держава готова працювати максимально продуктивно й швидко, щоб закінчити цю війну. Він переконаний, що найбільш чутливі питання можна розв’язати лише на рівні лідерів.

Крім того, під час зустрічі обговорили двостороннє співробітництво. Зокрема, Україна готова співпрацювати зі США у сфері дронів — продавати найсучасніші безпілотники, а також спільно їх виробляти. Відповідну пропозицію передали Президенту Трампу.

Як повідомляла АрміяInform, Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Фінляндії, Великої Британії, Італії, Європейської комісії та Генсеком НАТО у Вашингтоні, перед зустріччю з Президентом США.


Кабмін призначив Миколу Швидкого заступником Міністра оборони
Кабмін призначив Миколу Швидкого заступником Міністра оборони

Кабмін своїм розпорядженням призначив Миколу Швидкого заступником Міністра оборони України.

Окупант отримав підозру за знущання над родиною на ТОТ Запорізької області
Окупант отримав підозру за знущання над родиною на ТОТ Запорізької області

ГУНП в Запорізькій області повідомило про підозру за ст. 438 КК України окупанту, який знущався над цивільними.

Розмінування триває: у липні підрозділи Міноборони очистили 923 гектари деокупованих територій
Розмінування триває: у липні підрозділи Міноборони очистили 923 гектари деокупованих територій

У липні підрозділи Міноборони розмінували 923 гектари деокупованих земель. Від початку великої війни знешкоджено вже 482 698 вибухонебезпечних предметів.

Заряджений «Ураган» росіян влаштував справжнє фаєр-шоу після ураження українськими БПЛА
Заряджений «Ураган» росіян влаштував справжнє фаєр-шоу після ураження українськими БПЛА

Українські захисники показали, що буде, якщо уразити ударним дроном вже підготовлену до бойової роботи реактивну систему залпового вогню противника.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Гранатометник

від 20000 до 100000 грн

Ізяслав

Третій відділ Шепетівського РТЦК та СП

WorkUa Офіцер штабу

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

RobotaUa Водій-військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Запоріжжя

Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Olx Хімік, військовослужбовець

від 20900 до 120900 грн

Самбір

WorkUa Вожатий службових собак

від 20100 до 50000 грн

Краматорськ

Донецький зональний відділ ВСП

RobotaUa Оператор БПЛА

від 21000 до 120000 грн

Житомир

405 окремий стрілецький батальйон 32 ОМБр