Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 30 вересня 2025 року Президент України присвоїв 42 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…
На основі доказової бази Служби безпеки 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав учасник агентурної мережі фсб, яку СБУ нейтралізувала влітку 2024 року на півночі та сході України.
Про це повідомила 29 липня Служба безпеки України.
Минулого року кіберфахівці СБУ затримали трьох російських агентів, які коригували ракетно-бомбові удари по Києву, Харкову та Чернігову. Серед основних цілей ворога були штаби Сил оборони.
Навесні цього року один із затриманих уже отримав реальний термін покарання і відбуває його у виправній колонії суворого режиму.
Наразі тюремний строк одержав ще один учасник агентурної групи фсб. Ним виявився 40-річний працівник пилорами з Чернігова, який потрапив у поле зору окупантів, коли шукав «легкі заробітки» на Телеграм-каналах.
Після вербування він отримав завдання від куратора, який керував усім ворожим осередком. За дорученням російського спецслужбіста агент стежив за локаціями підрозділів ЗСУ та Національної гвардії на території Києва та Чернігова.
Для цього фігурант «прочісував» вулиці столиці та прикордонного міста, де фотографував військові об’єкти на телефонну камеру та позначав їхні координати на гугл-картах.
Кіберфахівці СБУ встановили, що після кожної розвідвилазки агент формував «звіт» та надсилав куратору в анонімному чаті месенджера.
Служба безпеки затримала фігуранта «на гарячому», коли він намагався сфотографувати один з режимних об’єктів Сил оборони.
У зловмисника вилучено телефон, який він використовував для збору розвідданих та конспіративних контактів з фсб.
За матеріалами кіберфахівців та слідчих Служби безпеки суд визнав агента винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Як повідомляла АрміяInform, контррозвідка Служби безпеки затримала трьох російських агентів, які в Києві та на Харківщині збирали координати українських систем ППО та інфраструктури для підготовки нових повітряних атак рф.
@armyinformcomua
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 70 авіаційних ударів, скинувши при цьому 166 керованих бомб. Крім цього, здійснив 3609 обстрілів, з них 94 — із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 2833 дрони-камікадзе.
За минулу добу російська армія втратила 1130 бійців та 11 артилерійських систем.
Почесні найменування пов’язують сучасні військові підрозділи з видатними діячами, місцевостями чи подіями української історії.
Австралійська компанія Electro Optic Systems Holdings Limited (EOS) уклала перший у світі експортний контракт на постачання 100-кіловатної лазерної системи ППО, здатної знищувати рої безпілотників.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Дніпропетровській області.
Оператори БПЛА батальйону безпілотних систем 92-ї штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка показали підбірку уражень ворожого особового складу та техніки.
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 30 вересня 2025 року Президент України присвоїв 42 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…