ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Вперше бригаді ЗСУ присвоєно почесне найменування на честь генерал-хорунжого УПА

Новини
18 Липня 2025, 8:39
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Стрічку з почесним найменуванням Президент України Володимир Зеленський вручив командиру 31 ОМБр Сергію Смоляку під час урочистостей до Дня Української Державності. Фото — сайт Офісу Президента.

31 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України присвоєно почесне найменування на честь генерал-хорунжого Української Повстанської Армії Леоніда Ступницького.

Відповідний указ підписав Президент України.

Вперше бригада ЗСУ названа на честь діяча УПА. Леонід Ступницький — ветеран Армії УНР, розвідник, командир Другого зимового походу та один з лідерів українського підпілля на Волині, генерал-хорунжий УПА (посмертно).

Довідково:

Леонід Ступницький народився 1891 року на Київщині. Брав участь у Першій світовій війні як сержант російської армії, був відзначений Георгіївським хрестом.

У 1917 році приєднався до українських збройних формувань, воював у Гайдамацькому курені та Армії УНР, згодом — у повстанському русі під проводом Юрка Тютюнника. 

Командував полком Селянської дивізії, брав участь у Другому зимовому поході, вивів з оточення близько 100 бійців.

Після інтернування в Польщі оселився на Волині, опікувався побратимами та працював у цукроварні. Був пов’язаний з українською розвідкою в екзилі, займався підпільною діяльністю.

У 1941 році очолив поліційну школу, а згодом — допомоговий комітет Червоного Хреста.

У 1943 році приєднався до УПА під псевдонімом «Гончаренко», був начальником штабу УПА-Південь, викладав у старшинській школі.

Свідомо залишився в Україні, попри можливість виїхати. Загинув у липні 1944 року в криївці під Дерманем, оточений НКВС.

Похований у Дермані. Посмертно Леоніду Ступницькому було присвоєно звання генерал-хорунжого УПА.

Як повідомляла АрміяInform, Володимир Зеленський також присвоїв почесні найменування 110-й окремій бригаді ТрО «Хортиця» та 24-му полку Західного оперативно-територіального об’єднання НГУ «імені гетьмана Петра Сагайдачного».

До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform


Україна отримає від Франції ліцензії на виробництво ракет SCALP та ASTER
Україна отримає від Франції ліцензії на виробництво ракет SCALP та ASTER

Франція надасть Україні ліцензії на виробництво ракет ASTER для систем протиповітряної оборони SAMP/T та крилатих ракет SCALP.

У Запоріжжі 16 людей постраждали внаслідок російських авіаударів
У Запоріжжі 16 людей постраждали внаслідок російських авіаударів

Внаслідок ворожих атак по Запоріжжю та Запорізькому району постраждали 16 людей, зокрема одна дитина.

У Генштабі ЗСУ назвали напрямки з найбільшою кількістю ворожих штурмів
У Генштабі ЗСУ назвали напрямки з найбільшою кількістю ворожих штурмів

Протягом минулої доби на фронті відбулося 244 бойові зіткнення, найбільше ворожих штурмів зафіксовано на Покровському напрямку.

Рятувальники показали наслідки російської атаки на Київ
Рятувальники показали наслідки російської атаки на Київ

У Києві внаслідок ворожої атаки виникли пожежі в Голосіївському та Дарницькому районах міста.

ВАКАНСІЇ
Olx Стрілець військовослубовець 5 ОШБр

від 20000 до 120000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Оператор ПЗРК

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)

WorkUa Зовнішній пілот, оператор БпЛА

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

Olx Снайпер (2 категорії), військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Гранатометник

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

WorkUa Водій, військовий

від 20000 до 120000 грн

Харків

226 окремий батальйон 127 ОБр Сухопутних Військ ОК Північ