Військовослужбовці закріпилися в підвалі с. Олексіївка на Сумщині і весь цей час коригували вогонь та брали участь у знищенні окупантів. 5 грудня 2025 року за особисту мужність і героїзм,…
Військова контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція за сприяння Міністра оборони України викрили зловмисників, які привласнили державні кошти, що призначалися для ремонту бронетехніки ЗСУ.
Про це інформує СБУ 17 липня.
«Тільки за одним із задокументованих епізодів сума вкрадених асигнувань становила 5,4 млн грн. До організації оборудки причетний очільник групи контролю якості одного з військових представництв Міноборони в західному регіоні України», — йдеться в повідомленні.
У СБУ зазначили, що до схеми він залучив керівника місцевого підприємства, яке отримало замовлення на ремонт бронетранспортерів. Відповідно до укладеної угоди, підрядники зобов’язувались відновити боєздатність БТРів для подальшого виконання завдань на фронті.
За матеріалами справи, військовий посадовець мав перевірити технічний стан відремонтованої техніки.
«Утім, він заплющив очі на те, що підрядники здійснювали лише „поверхневі косметичні“ роботи, а бронетехніка залишилася непридатною до бойового застосування», — заявили в СБУ.
Незважаючи на недоліки, чиновник підписав акт виконаних робіт, що стало підставою для нарахування бюджетних коштів на баланс підрядників.
Ініційована правоохоронцями інженерно-технічна судова експертиза підтвердила несправний технічний стан бронетранспортерів.
Наразі посадовець Міноборони підозрюється за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану).
«Вирішується питання додаткової кваліфікації його злочинів за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки», — зазначили в СБУ.
Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Як повідомляла АрміяInform, упродовж 2022–2023 років посадовець Міноборони уклав 8 державних контрактів на загальну суму близько 3,1 млрд грн, до яких неправомірно було включено ПДВ. Йому повідомили про підозру.
Командування 20-ї армії рф кидає в бій на Лиманському напрямку піхотинців, підготовка яких тривала заледве тиждень.
20 березня армія рф атакувала FPV-дроном автомобіль гуманітарної місії, яка займалась евакуацією цивільних із селища Олексієво-Дружківка.
Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка влучили FPV-дроном у ворожий гвинтокрил Ка-52.
Спортсменки ЗСУ Ярослава Магучіх та Юлія Левченко здобули медалі чемпіонату світу з легкої атлетики у приміщенні у секторі стрибків у висоту.
Одеські слідчі завершили розслідування щодо трьох військовослужбовців рф, які незаконно позбавили волі екіпаж українського судна «Сапфір».
У пункт пропуску «Могилів-Подільський» на виїзд з України прибули 44-річний чоловік разом зі своєю 80-річною дружиною з інвалідністю.
Офіцер відділення організації охорони та розшуку
від 30000 до 60000 грн
Запоріжжя, Запорізька область
Військовослужбовці закріпилися в підвалі с. Олексіївка на Сумщині і весь цей час коригували вогонь та брали участь у знищенні окупантів. 5 грудня 2025 року за особисту мужність і героїзм,…