ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Трансформується і деградує» — як втрати в Часовому Ярі мотивують росіян здаватися

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 17 Липня 2025, 12:49

На Краматорському напрямку, в районі Часового Яру, противник не припиняє тиснути і намагається сунутися вперед. Час від часу застосовує механізовані штурми, і пробує заїхати вглиб території на бронемашинах. «Броню» в таких атаках він регулярно втрачає.

Про це в ефірі «Суспільне.Новини» розповів Іван Петричак, пресофіцер 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.

За його словами, механізовані штурми росіяни чергують з пішими. Постійно відбуваються стрілецькі бої. Втрати росіян під час таких атак — дуже істотні.

«За рік лише нашої оборони Часового Яру противник втратив 5 тисяч людей. Це невеликий населений пункт і це велика цифра. І серед цього всього — бронемашини, велика кількість техніки, артилерійських систем різного типу. Ну, і так само дронів. Противник зазнає великих втрат», — розповів Іван Петричак.

Проти «королівської» бригади в Часовому Яру стоїть 98-ма дивізія окупантів. Вона постійно поповнюється. Проте, зазначає Іван Петричак, це вже не те елітне з’єднання, що мало досвід загарбницьких воєн в Грузії та в Сирії.

«Вона була елітною, подавалася російською пропагандою як проривний кулак. Але ми зараз бачимо, як вона трансформується, змінюється і деградує. Тому що люди, які там служать, це переважно звільнені з колоній, або мобілізовані за гроші. Які пройшли навчання в дуже скороченому терміні. Просто кинуті в штурми „вперед-вперед“, завчасно списані люди», — розповів Петричак.

Мотивація таких солдатів різко змінюється, коли вони потрапляють в Часів Яр. Особливо коли бачать, зазначив Петричак, район каналу «Сіверський Донець — Донбас», який перетворився на кладовище російських вояків.

«Люди на Росії вони не живуть війною. Багато хто сприймає цю війну в Україні як спосіб заробити, або — не сидіти в тюрмі. Але ця мотивація дуже сильно змінюється після першого обстрілу, або бою. Росіяни після першого обстрілу розуміють, що це не їхня війна. Здавшись в полон, у них виходить вижити. Але я вас запевняю, така опція не у всіх працює», — констатував начальник відділу комунікації 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.

Як повідомляла АрміяInform, на Оріхівському напрямку ворог намагається штурмувати або окопуватись ближче до позицій Сил оборони. Проте екіпажі БПЛА і артилеристів намагаються не допускати ворога близько до піхотинців.

Читайте нас у Facebook
«У небі понад 100 БПЛА» — Президент попередив про нові хвилі дронових атак рф протягом дня
«У небі понад 100 БПЛА» — Президент попередив про нові хвилі дронових атак рф протягом дня

Президент України Володимир Зеленський попередив про можливі нові хвилі російських дронових атак протягом дня.

1500 км від кордону: Сили оборони уразили ключовий вузол перекачування російської нафти
1500 км від кордону: Сили оборони уразили ключовий вузол перекачування російської нафти

Сили оборони України уразили лінійну виробничо-диспетчерську станцію «Нурліно» в Башкортостані — на відстані 1500 км від українського кордону.

Роботизований штурм у Костянтинівці: удар з тилу поховав ворожу ДРГ під руїнами багатоповерхівки
Роботизований штурм у Костянтинівці: удар з тилу поховав ворожу ДРГ під руїнами багатоповерхівки

У Костянтинівці Сили оборони буквально поховали під руїнами багатоповерхівки одразу вісьмох окупантів, які просочилися до міста для вчинення диверсій.

Понад 20 окупантів: бійці бригади імені короля Данила показали розгром ворожої колони на підступах до Часового Яру
Понад 20 окупантів: бійці бригади імені короля Данила показали розгром ворожої колони на підступах до Часового Яру

Після досить тривалої перерви російські окупанти знову спробували висунутися в напрямку українських позицій не малими штурмовими групами, а цілою колоною.

«Живуть тиждень-два»: у Гришиному росіяни зазнають значних втрат
«Живуть тиждень-два»: у Гришиному росіяни зазнають значних втрат

На Покровському напрямку, у зоні відповідальності 155-ї бригади, українські дронарі «перерізають» логістику рф та завдають мідл-страйк ударів по тилу окупантів.

Цілий «підземний завод»: пілоти «Фенікса» показали власне виробництво боєприпасів до БПЛА
Цілий «підземний завод»: пілоти «Фенікса» показали власне виробництво боєприпасів до БПЛА

Головний відділ безпілотних авіаційних систем «Фенікс» облаштували собі власне виробництво боєприпасів до своїх БПЛА.

ВАКАНСІЇ
Номер обслуги (ЗСУ) вся Україна

від 20151 до 120151 грн

Вся Україна

116 ОМБр

Начальник сховища

Львів

Військова частина А2678

Санітар

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Токар, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Оператор-топогеодезист, військовослужбовець

від 21000 до 60000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

Гранатометник

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

--- ---