ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Чоловік» став «військовим»: як російська пропаганда ґвалтує логіку і новини водночас

Новини
11 Липня 2025, 6:03
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform

російська пропаганда — це вже навіть не жанр. Це окремий вид низькопробної фантастики, що вперто намагається зобразити українських військових монстрами.

І от маємо чергову серію цього інформаційного серіалу: ворожі ресурси розігнали фейк про нібито бійця 92-ї окремої штурмової бригади, який скоїв зґвалтування на Сумщині.

Здавалося б, сценаристам уже нічого не лишилось, окрім як клепати на коліні чужі новини. Так і сталося: замість вигадування чогось хоч трохи правдоподібного, російські пропагандисти просто вкрали заголовок реальної новини з українського ЗМІ та «покращили» його до потрібного їм рівня маніпуляції. У слові «чоловік» нахабно підмінили на «військовий», і вуаля — новий фейковий шедевр готовий до поширення в анонімних пабліках із крикливими назвами на кшталт «Z-война правди» чи «Нє побєділі».

Насправді ж, як це часто буває з кремлівськими «сенсаціями», реальна публікація не містить жодної згадки про військову службу фігуранта. Жодної. Взагалі. Нуль. А вся «достовірність» цього інформаційного сміття тримається на підробленому скриншоті та надії, що читач не перевірить першоджерело.

Такі дії — це класика жанру для російської дезінформаційної машини. Її мета — не тільки очорнити українських захисників, а й посіяти недовіру серед українців, зіштовхнути військових та цивільних, і паралельно підтримати наратив про буцімто «злочинну натуру» українського війська.

Усе це — частина великої інформаційної війни, яку кремль веде проти України не менш активно, ніж війну фізичну. І якщо на фронті українці ламають російські танки, то в тилу вони мусять ламати фейки. Бо кожна подібна «історія» — це ще одна спроба дегуманізувати наших воїнів, які щодня ризикують життям заради свободи.

Фейк про бійця 92-ї бригади — це не лише удар по репутації конкретного підрозділу. Це черговий цинічний удар по всій системі захисту України. Але є добра новина: правда має властивість прориватися крізь будь-який фотошоп. І що більше ми її озвучуємо — то менше шансів у брехні.

А ще важливо пам’ятати: якщо слово «військовий» зʼявилось тільки на скриншоті, а не в першоджерелі — це вже не новина. Це політична порнографія.

Кореспондент АрміяInform

Вісім годин вивозили загиблого побратима: під Оріховим НРК допоміг евакуювати тіло бійця
Вісім годин вивозили загиблого побратима: під Оріховим НРК допоміг евакуювати тіло бійця

Бійці роти безпілотних наземних систем «Асгард» 153-ї механізованої бригади евакуювали з поля бою загиблого побратима на Оріхівському напрямку.

Кінець світла: за 3 останні доби уражено 12 енерговузлів на окупованих територіях
Кінець світла: за 3 останні доби уражено 12 енерговузлів на окупованих територіях

В межах виконання безстрокової операції СБС по Криму та іншим тимчасово окупованим територіям за останні 72 години було уражено 12 енергетичних об’єктів.

Маневр і ще маневр: наш бомбер зміг втекти від російського перехоплювача
Маневр і ще маневр: наш бомбер зміг втекти від російського перехоплювача

Оператори безпілотного підрозділу Lasar’s Group Нацгвардії показали приклад майстерності і змогли врятувати свою техніку від ворога.

Ворог найбільше атакував на Слов’янському напрямку — Генштаб ЗСУ
Ворог найбільше атакував на Слов’янському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 69 разів атакував позиції Сил оборони, у тому числі 20 разів на Слов’янському напрямку.

ВАКАНСІЇ
Olx Мінометник в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

RobotaUa Діловод Окр Бат сил ТрО м. Дніпро

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 Окремий Батальйон 128 Окремий Бригади ТрО м.Дніпро

WorkUa Зв’язківець, ІТ-фахівець

від 21000 до 121000 грн

Умань

81 окремий батальйон управління

RobotaUa Командир відділення-командир машини, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

RobotaUa Розвідник-мінер

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

WorkUa Водій (служба за контрактом ЗСУ)

від 20000 до 60000 грн

Софіївка

3 відділ Криворізького РТЦК та СП

ПУБЛІКАЦІЇ