Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 30 вересня 2025 року Президент України присвоїв 42 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…
Роман із позивним «Злодій» – військовослужбовець тернопільського підрозділу Національної гвардії України. До широкомасштабного вторгнення працював слюсарем із ремонту та експлуатації підземних газопроводів. 24 лютого 2022 року застав його, як і мільйони українців, зненацька.
Історію захисника оприлюднили у Національній гвардії України.
– Я мав йти на роботу, прокидаюся о шостій лунає тривога, літаки літають. На роботі вже ніхто не працював, ховали документи, облаштовували сховище. Почався хаос, – наголошує захисник.
Свого часу Роман уже проходив строкову службу в цьому ж батальйоні, а після звільнення уклав резервний контракт. Повернення у військову систему сприйняв із тривогою, але й усвідомленням, що іншого вибору немає.
– Було трохи лячно, особливо перед першою ротацією. Але колектив дуже підтримував, що й допомогло морально втриматись. У взводі всі свої, майже, як окрема сім’я. Подекуди навіть звичайна ситуація дійти з позиції до позиції вже вимагає підтримки: хтось втомився, комусь треба рюкзак допомогти нести. Ми всі – один за одного, – розповідає гвардієць.
Роман згадує ночі в окопах, як ділилися з побратимом із позивним Пупс шоколадками і говорили про буденне, аби хоч трохи розвантажити психіку.
– Треба бути витривалим. Тут усе про вагу, кілометри, рельєфи. Але й про характер. Якщо людина хоче навчитись, вона навчиться. І завдання стане простішим, – каже Роман. – Війна змінилась колосально. У 2022 році дрон був чимось рідкісним. А тепер їх більше ніж мух. Використовують мотоцикли, квадроцикли, розвідку. Треба постійно вчитись.
Окрема сила для Романа це його родина. Як розповідає нацгвардієць, перед першою ротацією мама подарувала йому стрічку.
«Її треба було обв’язати навколо тіла і прочитати молитву. Я з нею вже четвертий рік, жодних наслідків. Вона мене оберігає», – згадує Роман.
Зв’язок із рідними тримає постійно, дзвінки батьків і дружини давали сили навіть у найважчі моменти. Зараз же його мотивація залишатись у строю – це Україна.
– Я бачу її майбутнє. Нам є за що боротись. Бо віддати наші землі ворогу не варіант. Найбільша надія – це перемога і світле майбутнє України. А тим, хто планує вступити до лав Сил оборони, раджу готуватись завчасно. Такмед, інженерна справа, військова підготовка, це усе є у відкритому доступі. Ми не знаємо, скільки ще триватиме війна. Але точно знаємо, що нашу державність треба вибороти, – підсумовує тернопільський гвардієць.
Нагадуємо, від початку доби на фронті відбулося 69 бойових зіткнень.
@armyinformcomua
Оператор БПЛА Mavic з позивним «Америка» прикордонного підрозділу безпілотних авіаційних систем «Фенікс» продовжує фільмувати усе, що відбувається навколо нього.
В трійці лідерів по боєзіткненнях Покровський, Південно-Слобожанський та Костянтинівський напрямки.
Оператори 20-ї бригади безпілотних систем К-2 показали порятунок бійця очима камери наземного роботизованого комплексу.
Бійці 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука «Рубіж» Нацгвардії підготували незабутній контент з російськими штурмовиками, яким пощастилося потрапити в український полон.
Майже місяць тому ворог перейшов від тактики інфільтрації в Покровськ до механізованих штурмів міста, а наразі застосовує безперервні піхотні атаки.
Бійці 66-ї механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго завдяки чіткій взаємодії дронів та піхоти відбили ворожий накат.
від 20000 до 120000 грн
Рівне, Рівненська область
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 30 вересня 2025 року Президент України присвоїв 42 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…