Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Після того, як Україні вдалося профінансувати виготовлення 18 САУ завдяки внеску Данії, підтримка «данської моделі» значно зросла. І минулого року вже вдалося залучити 600 млн євро на українську оборонну індустрію.
Про це розповів старший офіцер Департаменту політики закупівель Олександр Плачинда.
«Звідки взялася „Данська модель“, які були її передумови? На початок минулого року стало зрозуміло, що склади партнерів порожніють. Вони не в змозі продовжувати надавати нам озброєння зі своїх складів. Це з одного боку. З іншого — європейська індустрія і загалом іноземна індустрія не здатна забезпечувати потреби українських військ в достатньо кількості», — зазначив Олександр Плачинда.
За його словами, завдяки численним дипломатичним зусиллям, уряд Данії став першим, хто запропонував фінансувати закупівлю українського озброєння:
«Чому це було цікаво і важливо? Тому що українське озброєння: „А“ — дешевше, ніж західні аналоги, „Б“ — українські виробники і українські війська здатні обслуговувати українське озброєння значно швидше і ефективніше ніж західне озброєння».
Військовий зауважив, що це набагато простіше — користуватися і оновлювати озброєння, якщо виробник знаходиться на території України і він є прямо доступним для кінцевого користувача.
«Завдяки цим аргументам вдалося переконати спершу уряд Данії, а потім і всі інші держави-партнери в тому, що українську індустрію варто підтримувати фінансово. Першим пілотним проєктом була САУ „Богдана“. Нам вдалося профінансувати 18 САУ завдяки данському внеску. І після цього підтримка „данської моделі“ значно зросла. Минулого року вдалося залучити 600 млн євро на українську оборонну індустрію», — наголосив Олександр Плачинда.
І додав, що ці кошти надійшли не тільки від Данії:
«А також від Швеції, від Ісландії, від Литви, а також з 600 млн євро майже 400 млн були отримані за рахунок прибутків від російських заморожених активів, які Європейський Союз спрямував на українську оборонку».
Раніше АрміяInform повідомляла, що Країни Європейського Союзу ухвалили історичне рішення про створення нового оборонного інструменту SAFE (Security Assistance for Europe) з обсягом фінансування у 150 мільярдів євро. Це закладає основу для нової архітектури безпеки на континенті, в якій Україна матиме офіційний статус партнера та зможе брати участь у спільних оборонних проєктах.
@armyinformcomua
У ніч на 14 червня (із 22:00 13 червня) противник атакував 58-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Брянськ, Орел, Міллерово, Шаталове, Приморсько-Ахтарськ — рф.
Розпочалася 1207 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Загалом, протягом минулої доби відбулося 225 бойових зіткнень.
У Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 6 ракет.
Російські війська продовжують тероризувати Запорізьку область. Упродовж доби зафіксовано 438 ударів по 16 населених пунктах. Внаслідок атак загинула одна людина, ще двоє — отримали поранення.
За минулу добу армія країни-агресора втратила 1130 осіб, 3 танки та 52 артилерійські системи.
Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. На даний час загалом відбулося 175 бойових зіткнень.
від 20000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО
від 21000 до 60000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…