Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Чому ветеринарний лікар захотіла стати бойовим медиком? Та скільки часу займає перехід з ТЦК у бойову бригаду?
Про це АрміяInform розповіла військовослужбовиця 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Альона.
Альона, 30-річна уродженка Київщини, з міста Яготин. З 2022-го добровольцем стала на захист України. Проте, замість передової, майже три роки її життя минули за паперами в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Дівчина хотіла перевестись у бойову бригаду, але в ТЦК не відпускали — роботи вистачало.
«Я дуже люблю тварин і працювала ветеринарним лікарем, плюс за спеціальністю ще й терапевт, — ділиться Альона. — Робота вимагає постійної уваги, знань та швидкого прийняття рішень. Дуже хотіла стати бойовим медиком і рятувати життя наших захисників на передовій. А у ТЦК були тільки вічні папки з паперами, я відчувала, що мій потенціал залишається нереалізованим».
Шлях до омріяного переведення на бойову посаду виявився непростим. Багато спроб закінчувалися невдачею, аж поки на обрії не з’явилася можливість скористатися сервісом «Армія+».
Армія+ стала для мене справжнім порятунком, — згадує Альона. — Я подала запит на переведення, маючи на руках відношення до 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. І сталося диво — вже на четвертий день я отримала наказ про переведення!«.
Новим етапом у військовій кар’єрі Альони стала посада санітара-інструктора — бойового медика одного з підрозділів бригади. Досвід у ветеринарній медицині став у пригоді.
«Насправді тіло тварини багато в чому схоже на людське, — зазначає Альона. — Плюс ті ж самі терапевтичні процедури, крапельниці, уколи, перев’язки, інфузії, навіть реанімація та анестезія. Звісно, є різниця в дозах препаратів та кількості необхідних матеріалів, але базові принципи залишаються незмінними. Головне — зберігати холодний розум, чітко розуміти алгоритм дій та виконувати свою роботу».
Альона, як і інші бойові медики бригади, навчена та працює за алгоритмами TCCC та MARCH. Далі більше — програма підготовки бойового парамедика.
«Прагну здобути якомога більше знань та навичок, щоб мати змогу надати максимально ефективну допомогу нашим воїнам, — говорить Альона. — Бойовий парамедик — це вже серйозний рівень, який передбачає глибокі знання фармакології та можливість рятувати життя в найскладніших ситуаціях».
На запитання про готовність працювати в умовах інтенсивних бойових дій та складної евакуації через засилля ворожих дронів Альона відповідає чесно:
«Я ще не маю досвіду роботи в таких умовах, і не знаю напевно, чи готова до цього. Але я розумію, що війна ставить перед нами нові виклики, і ми повинні бути готові до всього. Головне — бути активним та агресивним у своїй роботі, чітко виконувати поставлені завдання».
@armyinformcomua
Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».
На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.
Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
від 20000 до 120000 грн
Київ
120 Окрема Бригада ТрО ЗСУ
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…