ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Дикі Дрони» — пройшли найбільші змагання серед українських військових дронарів

Новини
18 Травня 2025, 19:37
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Переможці змагань. Фото Сухопутних військ

На маршрут «Диких Дронів» вилетіли БпЛА 19 бойових з’єднань Сил оборони, переважна більшість із яких представляла Сухопутні війська.

Про це повідомили 18 травня Сухопутні війська ЗСУ.

Першим над прибережними схилами підіймається дрон «Мавік» і оглядає місцевість. За ним починають працювати FPV-дрони: вони женуть наввипередки, влітаючи у «вікна», долаючи «тунелі» та інші перешкоди, збиваючи повітряні цілі.

Наприкінці «беруть слово» важкі бомбери: вони заходять на ціль, скидаючи на неї «боєприпаси». З землі за їхньою роботою спостерігають своїми відеокамерами важкі сталеві «монстри»: бойові наземні роботизовані комплекси.

Дрони шугають над пагорбами, рікою та островами крізь щільну пелену дощу, долаючи пориви вітру. Тут працюють найкращі в Україні бойові екіпажі БпЛА, для яких все це — зовсім не перешкода.

Так виглядали 16-17 травня перегони «Дикі Дрони» — ініціатива бойових підрозділів БПЛА, покликана розвивати їхню професійну взаємодію та практичну підготовку екіпажів.

«Дикі дрони», які спільно з військовими організувала спортивна спільнота Dyka Gonka стали не просто видовищним змаганням.

Це демонстрація нової філософії війни, де командна взаємодія, швидкість, технологічна та інтелектуальна перевага над ворогом визначають результат.

В номінації «FPV» перемогли пілоти 93 ОМБр «Холодний Яр». Друге місце завоював 429 окремий полк безпілотних систем «Ахіллес», а третє — 114 бригада ТрО.

В номінації «Взаємодія», де разом виконували завдання «Мавіки», бомбери та FPV-дрони, перемогли екіпажі полку «Ахіллес», другу сходинку посіла 100 ОМБр, третю — 93 ОМБр «Холодний Яр».

Призи, які отримали переможці — це безпілотні комплекси Vampire, а також виплати, грошові сертифікати на придбання дронів та цінні подарунки від бізнесу, який підтримав захід.

«Ми вражені тим, як все відбулося, попри погоду. Головний показник — це відгуки військових. Їм це зайшло неймовірно. Тому надалі «Дикі дрони» сильно масштабуватимуться. Додамо до перегонів, зокрема і роботизовані системи. Ми підхоплюємо всі напрямки, які ведуть нас до нашої спільної мети – перемоги! Це лише початок», — ділиться враженнями Руслан Клименко, засновник «Дикої Гонки».

«Дикі Дрони» — дали змогу бойовим пілотам підрозділів БпС буквально показати «вищий пілотаж» і водночас — змінити обстановку і перепочити від бойових умов.

Виробники безпілотних систем долучилися як призами для переможців, так і змогли поділитися з підрозділами своїми технологічними інноваціями.

А для звичайних українців, які відвідали подію — вона стала унікальною нагодою познайомитися і поспілкуватися з найбільш інтелектуальною і технологічною частиною українського війська.

Як повідомляла АрміяInform, Сухопутні війська ЗСУ впроваджують Систему управління транспортом за стандартами НАТО.

 


Кабмін призначив Миколу Швидкого заступником Міністра оборони
Кабмін призначив Миколу Швидкого заступником Міністра оборони

Кабмін своїм розпорядженням призначив Миколу Швидкого заступником Міністра оборони України.

Окупант отримав підозру за знущання над родиною на ТОТ Запорізької області
Окупант отримав підозру за знущання над родиною на ТОТ Запорізької області

ГУНП в Запорізькій області повідомило про підозру за ст. 438 КК України окупанту, який знущався над цивільними.

Розмінування триває: у липні підрозділи Міноборони очистили 923 гектари деокупованих територій
Розмінування триває: у липні підрозділи Міноборони очистили 923 гектари деокупованих територій

У липні підрозділи Міноборони розмінували 923 гектари деокупованих земель. Від початку великої війни знешкоджено вже 482 698 вибухонебезпечних предметів.

Заряджений «Ураган» росіян влаштував справжнє фаєр-шоу після ураження українськими БПЛА
Заряджений «Ураган» росіян влаштував справжнє фаєр-шоу після ураження українськими БПЛА

Українські захисники показали, що буде, якщо уразити ударним дроном вже підготовлену до бойової роботи реактивну систему залпового вогню противника.

ВАКАНСІЇ
Olx Начальник медичного пункту 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 28100 до 128100 грн

Володимир, Волинська область

WorkUa Сапер

від 23000 до 123000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

WorkUa Інженер з автоматизованих систем управління

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

WorkUa Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

WorkUa Бойовий медик у Стрий

від 22800 до 52800 грн

Стрий

Військова частина А2847

RobotaUa Водій-електрик, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго