Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Підготовка у 116 окремій механізованій бригаді Збройних Сил України обов’язкова не лише для новачків, а й досвідчених воїнів.
Військовослужбовці з бойовим досвідом тренуються на полігоні бригади неподалік лінії фронту у перервах між виконанням службових завдань. На іншому тренувальному майданчику відпрацьовують вміння піхотинці, які нещодавно прибули до бригади. Дехто перевівся з іншого підрозділу, інші повернулися з СЗЧ, а хтось прибув до бригади після БЗВП.
Рівень підготовки в усіх різний, тому інструктори по черзі працюють з кожним «новачком» індивідуально, а згодом і у групі. При підготовці дій малих тактичних груп цього дня інструктори звертають увагу в першу чергу на відпрацювання навичок стрільби при переміщенні та на позиціях, а також комунікації у групі для злагодженості дій.
Неподалік під керівництвом головного сержанта Павла бійці відпрацьовують тактику штурму ворожих позицій у лісі та відновлення втраченого положення. Переваги роботи у лісі — скритність своїх маневрів, але це має і зворотний ефект — гірше видно маневри ворога, а тому складніше його виявити.
— У хлопців відпрацювання дій у лісі — відпрацювання штурму ворожого спостережного посту штурмовою групою та групою прикриття. Безпосередньо відпрацьовуємо різні варіанти. Навіть про всяк випадок з відкатом, якщо щось не вдасться. Ми робимо, що нам дозволяє ворог, тому маємо бути готові до різних сценарії, — говорить Павло.
Хлопці тут різні як за віком та характером, але їх об’єднує сміливість, мотивація та впевненість в тому, що вони роблять. Наше завдання підготувати їх настільки, щоб під час виконання бойового завдання їх дії були доведені до автоматизму, — резюмує Павло.
Боєць з позивним «Рара» п’ять місяців тому брав участь у боях на Курщині. Після поранення знову проходить службу на посаді солдата штурмової групи. Каже, що найбільше йому імпонує у цій роботі, можливість проявляти ініціативу та не чекати активних дій ворога. У цьому колективі найбільше цінує братерство та підтримку як під час тренування, так і у бою.
@armyinformcomua
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
Президент України Володимир Зеленський за підсумками Ставки повідомив, що обсяг підтримки на цей рік є найбільшим за час повномасштабної війни, та анонсував нові угоди з партнерами по НАТО щодо інвестицій у виробництво дронів-перехоплювачів.
Служба безпеки України затримала у різних регіонах країни шістьох проросійських інтернет-агітаторів, серед яких — спортивний журналіст, що закликав до бомбардувань Києва, та фітнес-тренер, який поширював фейки про Сили оборони.
Дві компанії зі США та одна з України стали переможцями Міжнародного інноваційного конкурсу NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченого протидії FPV-дронам з волоконно-оптичним керуванням. Вони отримають можливість доопрацювання своїх рішень спільно з профільними структурами НАТО.
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…