У Харкові викрито злочинну групу з 13 осіб, до якої входили посадовці медико-соціальних експертних комісій та їхні спільники. Суд визнав…
Військовослужбовець 122 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ Василь на псевдо «Повар» не підлягав мобілізації, проте добровільно долучився до Сил оборони, щоб захистити майбутнє своєї дочки.
Його історією на своїй сторінці у Facebook поділилося Регіональне управління Сил територіальної оборони «Південь» ЗСУ.
«Якщо я відмовлюся йти служити, тоді й хтось інший скаже: „ні“, а хто ж буде захищати нашу країну? Мене лякала думка, що ворог прийде до мене додому й наробить там біди. Я прийняв таке рішення заради своєї доньки, щоб захистити її майбутнє. Їй зараз 7 років. Вона мене дуже підтримує та пишається мною», — розповідає боєць.

Тепер Василь — старший навідник мінометної батареї, проте у цивільному житті він працював кухарем, звідки й дістав свій позивний.
І хоча зараз наш герой виконує бойові завдання, як навідник міномета, інколи все ж готує, щоб порадувати своїх побратимів.
«Мені хочеться, щоб у хлопців було відчуття дому. Тому на позиціях, коли є змога, намагаюся приготувати щось смачне, з того, що є під рукою. Картоплю смажив, торт робив, шашлики. Ми вже не перший рік служимо, тому хочеться, щоб хлопці пораділи трохи», — зазначає воїн.
Втім зараз головне завдання «Повара» — задавати напрямок роботи міномета, щоб знищити якомога більше російських загарбників.
«Працювати з мінометами мені цікаво. Це новий досвід, адже до війни я не мав справи з таким озброєнням. Спочатку я був номером обслуги, а зараз вже старший навідник. Мої обов’язки — виставити міномет, зорієнтувати його на місцевості, задати координати, правильно навести та влучити в ціль. Зробити все можливе для того, аби у противника було більше втрат. А коли є вільний час, то займаюся облаштуванням позицій та додатковим маскуванням», — додає Василь.

@armyinformcomua
Боєць «Скелі» рятував пораненого побратима й одночасно відстрілювався від ворога.
Пілоти батальйону безпілотних систем 110-ї механізованої бригади за допомогою ударних дронів знищили російські автівки, які незаконно пересувались українською територією.
Україна запускає новий інструмент системної підтримки оборонної промисловості. Держава спрямовує 1 мільярд гривень на часткову компенсацію відсотків за кредитами та лізингом для підприємств оборонно-промислового комплексу.
На Курському напрямку оператори БПЛА 1 прикордонної комендатури швидкого реагування бригади «Сталевий Кордон» за допомогою FPV-дронів та Vampire ліквідували двох окупантів та знищили три російські укриття.
Пілот тактичної авіації з позивним «Вікінг» має за плечима понад 300 бойових вильотів і десятки знищених ворожих цілей — від «шахедів» до розвідувальних безпілотників типу «Орлан» і «Mohajer-6». У новому відео він розповів про роботу в небі, де немає простих завдань, а кожне рішення ухвалюється на межі можливостей.
Від початку доби між українськими військами та російськими загарбниками відбулося 78 бойових зіткнень. Найбільшу активність ворог проявив на Гуляйпільському, Покровському та Костянтинівському напрямках.
Гранатометник відділення морської піхоти
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Навідник мінометного розрахунку
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Оператор протитанкового озброєння у ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Вся Україна
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Офіцер з морально-психологічного забезпечення 155 об ТрО
від 24000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
У Харкові викрито злочинну групу з 13 осіб, до якої входили посадовці медико-соціальних експертних комісій та їхні спільники. Суд визнав…