Півтора року тому він випадково з’явився на порозі їхнього будинку на Донеччині, а сьогодні вже пережив кілька передислокацій, атаки FPV-дронами й став улюбленцем усього…
В Україні запроваджено спрощений механізм повернення на службу військовим, які самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби або дезертирували.
Відповідний закон підписав Президент.
Хто може повернутися на службу за спрощеним механізмом та що для цього потрібно зробити, АрміяInform роз’яснили в Головному управлінні Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.
Спрощений механізм повернення до військової служби — це можливість добровільно прибути до відповідних військових частин і висловити готовність продовжити військову службу. З цього моменту протягом 72 годин таким військовослужбовцям продовжується військова служба, дія контракту, а також поновлюється виплата грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення. Також з моменту продовження військової служби поновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством України.
Військовослужбовці, які повернулись, зможуть продовжити службу за рішенням командира, навіть за наявності кримінального провадження.
Спрощений механізм діятиме до 30 серпня 2025 року і поширюватиметься на військовослужбовців:
Як повернутися на службу?
Не пізніше 30 серпня 2025 року добровільно звернутися до органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, одного із батальйонів резерву, Державного бюро розслідувань або Національної поліції України, висловивши бажання та готовність надалі проходити військову службу.
«Звернувшись особисто до ВСП військовому буде надано всебічний юридичний супровід, роз’яснення щодо оперативного виконання умов спрощеного механізму повернення на службу, та в результаті буде оформлено направлення або супровід до визначеного батальйону резерву», — зазначили в Головному управлінні Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.
Армія+
Також можна скористатися мобільним застосунком Армія+, подавши відповідний рапорт. Такий рапорт автоматично розглянуть представники ВСП ЗСУ. Зокрема, уточнено персональні дані військовослужбовця, а також наявність документів, необхідних для продовження проходження ним військової служби.
Після підтвердження в Армія+ військовослужбовцю буде надано 24 години, аби прибути у відповідний підрозділ ВСП, отримати там припис та відбути до визначеного батальйону резерву.
Повернутися можна лише у свою військову частину?
Ні. Є можливість повернутися на службу в іншу військову частину. Зокрема, у батальйоні резерву допоможуть скласти клопотання до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до своєї колишньої або іншої військової частини чи місця служби.
Що буде з кримінальною відповідальністю?
Згідно із чинним законодавством військовослужбовця можуть звільнити від кримінальної відповідальності у разі добровільного повернення на службу (якщо СЗЧ було здійснено вперше).
У батальйоні резерву можна перевірити наявність даних щодо відомостей стосовно себе в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). І якщо їх внесено, то потрібно зробити наступні кроки:
Далі матеріали передаються до суду для ухвалення відповідного рішення.
У Головному управлінні ВСП ЗСУ додають, що для зручності та оперативності в батальйонах резерву налагоджена система проведення судових засідань у режимі онлайн.
Крім цього, підписаний Президентом Закон має ще декілька положень:
Якщо такі військовослужбовці не повернуться у військові частини до припинення чи скасування воєнного стану, військова служба їм буде призупинена.
Амур-Нижньодніпровський райсуд Дніпра 11 серпня 2026 року вперше очно засудив російського полоненого за зґвалтування жінки на Донеччині (ст. 438 ККУ).
Бійці батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка зачистили терикони від окупантів та засобів зв'язку.
Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
128 ОБр Сил ТрО
Діловод Окр Бат сил ТрО м. Дніпро
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
233 Окремий Батальйон 128 Окремий Бригади ТрО м.Дніпро
Півтора року тому він випадково з’явився на порозі їхнього будинку на Донеччині, а сьогодні вже пережив кілька передислокацій, атаки FPV-дронами й став улюбленцем усього…