Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Національна гвардія України виводить реактивну артилерію на новий рівень. Бойову машину БМ-21 «Град», яка десятиліттями слугувала опорою артилерійської підтримки, суттєво оновили — від базового шасі до цифрового управління вогнем. Мета — адаптувати легендарну систему до нової філософії війни: маневрової, високотехнологічної та максимально точкової.
Про це повідомив командувач НГУ бригадний генерал Олександр Півненко.
Реінкарнація «Граду» — на платформі MAN і з цифровими очима
Найпомітніше технічне оновлення — перехід від застарілого радянського шасі «Урал» до сучасної платформи MAN 6×6. Це не просто зміна «ходової», а суттєвий крок до підвищення мобільності, прохідності та виживання екіпажу в умовах бойових дій. Нове шасі краще пристосоване до умов українського театру війни, особливо в зоні високої мінної небезпеки та нестабільної логістики.
Оновлення також охоплює ергономіку. Кабіна стала просторішою й безпечнішою, внутрішній простір — продуманішим, а додаткові системи захисту, включаючи елементи РЕБ, підвищують шанси екіпажу повернутись із бойового виходу.
Точність замість кількості: цифрова артилерія в дії
Ключовим проривом стала інтеграція сучасних систем управління вогнем і наведення. Вони дозволяють не лише оперативніше фіксувати цілі, а й здійснювати точні розрахунки для вогню — без затримок і людського чинника.
Системи вертикального та горизонтального наведення тепер мають електроприводи з дистанційним керуванням. Це означає, що реакція на зміну бойової ситуації значно пришвидшилася, а ймовірність промаху суттєво зменшилася.
Крім того, модернізований «Град» може транспортувати більше боєкомплекту, що дає змогу працювати автономно, без потреби постійного доукомплектування на фронті.
У ритмі сучасної війни
Ця модернізація — частина загальної стратегії переозброєння НГУ, спрямованої на якісне оновлення бойових підрозділів. «Мета — не просто стріляти, а влучати, не просто бути мобільним, а бути першим», — кажуть у Нацгвардії.
На тлі глибокої адаптації до нових умов війни Україна не просто використовує радянську спадщину, а змінює її ДНК — під власні реалії, технології та потреби. Новий «Град» — вже не стара радянська залізяка, а високоточний інструмент сучасної війни, у руках нової армії.
Як повідомляла АрміяInform, Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації в підрозділах Збройних Сил України наземний роботизований комплекс «Спайдер». Про це повідомили в Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.
@armyinformcomua
Увечері російські безпілотники атакували Ніжинський район, внаслідок удару загинув цивільний чоловік.
У суботу близько 17:30 ворог завдав удару по цивільній інфраструктурі у Ковпаківському районі Сумської громади.
21 червня близько 17:05 російський ударний безпілотник поцілив поблизу багатоквартирного житлового будинку в селищі Старий Салтів Чугуївського району Харківської області.
Підрозділи морської піхоти України взяли участь в багатонаціональних навчаннях «Сі Бриз 2025» — масштабному комплексі тренувань, що має на меті поглиблення взаємодії та обмін досвідом між військовослужбовцями дружніх держав.
Окупанти активно тиснуть на Покровському напрямку, докладають зусиль як для виходу на адміністративні кордони Дніпропетровської області. Але успіху в цьому росіяни не досягли.
Увесь день агресор атакував Нікопольщину в Дніпропетровській області, спрямовуючи на район дрони та артилерію.
до 22000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…