ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Дев’ять українських військових вишів приєдналися до мережі Європейського коледжу безпеки та оборони

Важливі новини Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 12 Травня 2025, 16:13

Міністерство оборони України отримало офіційне підтвердження від Виконавчої вченої ради Європейського коледжу безпеки та оборони (ESDC) про рішення щодо включення 9 вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти системи Міноборони України до цієї європейської освітньої мережі.

Про це українське оборонне відомство повідомило 12 травня.

Як повідомляло Міноборони, у січні цього року сім українських ВВНЗ сформували заявку на вступ до Європейського коледжу, згодом до них приєднались ще два заклади.

Цей крок є важливим елементом інтеграції євроатлантичних стандартів у систему професійної освіти у ЗСУ, сприятиме зміцненню взаємосумісності з країнами-партнерами, відкриває нові можливості для розвитку військової освіти.

«Зокрема, це дає змогу розробляти нові освітні продукти та викладати їх спільно з навчальними закладами-партнерами у державах-членах ЄС», — зазначив директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко.

До мережі ESDC приєдналися:

  • Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
  • Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  • Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова
  • Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба
  • Військова академія (м. Одеса)
  • Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія»
  • Військовий інститут танкових військ НТУ «ХПІ»
  • Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут
  • Військовий юридичний інститут НЮУ імені Ярослава Мудрого

Мережа ESDC пропонує різноманітні навчальні програми та курси, що охоплюють кілька основних напрямів: оборона та безпека, керівництво та управління, участь у місіях ЄС, кібербезпека, міжнародне співробітництво тощо.

Міністерство оборони України висловлює подяку Громадській організації «Військова школа “Боривітер”» за сприяння в налагодженні комунікації з ESDC.

Європейський коледж безпеки та оборони (ESDC) був заснований у 2005 році для надання освіти стратегічного рівня в межах Спільної політики безпеки та оборони ЄС, а також розвитку європейської культури безпеки.

Коледж функціонує як автономний орган ЄС та об’єднує цивільні та військові навчальні заклади, академії та університети й інші організації, пов’язані з політикою безпеки та оборони в межах ЄС.

Як повідомляла АрміяInform, НАТО проведе інституційний аудит системи військової освіти в Україні.

Читайте нас в Telegram
«Полюють навіть на літніх людей» — росіяни з самого ранку влаштували дронове «пекло» у Херсоні
«Полюють навіть на літніх людей» — росіяни з самого ранку влаштували дронове «пекло» у Херсоні

Упродовж дня російські війська безперервно атакують Херсон ударними БПЛА, б’ючи по вулицях, транспорту та мирних жителях просто посеред міста.

«Швидкість адаптації вирішує все»: Володимир Зеленський пояснив, чому Європа вивчає досвід України
«Швидкість адаптації вирішує все»: Володимир Зеленський пояснив, чому Європа вивчає досвід України

Український бойовий досвід у сфері дронів, РЕБ та сучасної війни вже зараз стає одним із ключових елементів переозброєння Європи.

Часів Яр — горить колона росіян, наземні роботи підірвали окупантів, поліція рятує суміжників: стрім
Часів Яр — горить колона росіян, наземні роботи підірвали окупантів, поліція рятує суміжників: стрім

Біля Часового Яру розгромили колону росіян. Понад 20 окупантів рухалися зі сторони Бахмута.

«Побачив ракету над селом — і пішов у військкомат»: боєць «Орбіта» воює з перших днів великої війни
«Побачив ракету над селом — і пішов у військкомат»: боєць «Орбіта» воює з перших днів великої війни

Боєць 210 ОШП Артем на позивний «Орбіта» пішов добровольцем до війська після того, як 24 лютого 2022 року побачив ракету над рідним селом на Чернігівщині.

«Десять FPV впали поруч»: танковий екіпаж 41-ї бригади вистояв під роєм дронів на Сумщині
«Десять FPV впали поруч»: танковий екіпаж 41-ї бригади вистояв під роєм дронів на Сумщині

Танкісти 41-ї окремої механізованої бригади розповіли, як під час боїв на прикордонні Сумщини працювали під атаками FPV-дронів і підтримували українську піхоту.

Суд оштрафував заступника директора приватного коледжу, який давав «відстрочки» для ухилення від мобілізації
Суд оштрафував заступника директора приватного коледжу, який давав «відстрочки» для ухилення від мобілізації

Підроблені довідки для відстрочки від мобілізації видавали про буцімто навчання в аспірантурі в одному з приватних вишів.

ВАКАНСІЇ
Офіцер групи виявлення и припинення злочинів

від 30000 до 60000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Старший стрілець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Юрисконсульт

від 25000 до 30000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Водій-електрик, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Молодший інспектор прикордонної служби

від 20100 до 25000 грн

Миколаїв

Державна прикордонна служба України

Інспектор прикордонної служби

від 20100 до 120000 грн

Одеса

Державна прикордонна служба України

--- ---