ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міноборони ініціює міжнародні проєкти для підвищення ядерної та радіологічної безпеки

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 8 Травня 2025, 17:34

Міністерство оборони України представило міжнародним донорам та партнерам пропозиції співпраці в галузі ядерної та радіологічної безпеки в Україні.

Як повідомили у пресслужбі МОУ.

Як зазначається, відповідні проєкти були представлені на засіданні робочої підгрупи з ядерної та радіологічної безпеки Глобального партнерства (GPNRSWG). Захід відбувся у Кишиневі (Молдова) за ініціативи Міністерства закордонних справ Канади.

Заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Валерій Вебер зазначив, що посилення фізичного захисту радіаційно небезпечних об’єктів і нарощення національного потенціалу у сфері ядерної та радіологічної безпеки — один із пріоритетів Міноборони. Особливо — після анексії Криму в 2014 році та з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації в лютому 2022 року.

Він наголосив, що, враховуючи глобальні ризики та випадки терористичних атак на ядерні об’єкти, оборонне відомство сприяє Національній гвардії України та Службі безпеки України в запобіганні можливих терактів, зокрема шляхом нарощування сил та засобів протиповітряної оборони ядерних об’єктів.

Також Міноборони утримує кілька успадкованих від радянського союзу «могильників» радіоактивних відходів, які наповнені джерелами іонізуючого випромінювання, що використовувались у спеціальній військовій техніці та приладах.

«Задля зменшення впливу радіаційних відходів на довкілля та цивільне населення, ми хочемо здійснити їхнє перезахоронення. Проте це можна реалізувати лише за підтримки міжнародних партнерів, оскільки повномасштабне військове вторгнення росії забирає значні фінансові ресурси», — зазначив представник Міноборони.

Він додав, що подібний позитивний приклад вже існує — у 2018 році в рамках Трастового фонду НАТО було здійснено захоронення радіоактивних відходів об’єкта «Цибулеве».

Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення — це міжнародна ініціатива під керівництвом G7, до складу якої входить 31 країна.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Херсонщина під ударами артилерії та дронів: одна людина загинула, 11 — поранені

Херсонщина під ударами артилерії та дронів: одна людина загинула, 11 — поранені

За минулу добу внаслідок російських обстрілів на Херсонщині загинула одна людина, ще 11 дістали поранення.

Нічна атака по Балаклії: одна жертва, восьмеро поранених, пошкоджені житлові будинки

Нічна атака по Балаклії: одна жертва, восьмеро поранених, пошкоджені житлові будинки

Уночі 17 листопада російські війська завдали ракетного удару по Балаклії. Внаслідок атаки загинула одна людина, а кількість поранених зросла до восьми, серед них — 14-річна дівчинка та 12-річна дитина.

1160 окупантів, 2 танки й РСЗВ: у Генштабі ЗСУ назвали бойові втрати рф

1160 окупантів, 2 танки й РСЗВ: у Генштабі ЗСУ назвали бойові втрати рф

За минулу добу російські загарбники втратили 1160 військових вбитими та пораненими.

За добу на фронті відбулось 195 боєзіткнень

За добу на фронті відбулось 195 боєзіткнень

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 195 бойових зіткнень.

Оператор-перехоплювач: експерт розповів, як готують мисливців на «Шахеди»

Оператор-перехоплювач: експерт розповів, як готують мисливців на «Шахеди»

Війна в Україні стала першим у світовій історії театром бойових дій, де дрони-камікадзе застосовуються масово, виступаючи ключовим засобом терору та ураження.

На Покровському напрямку росіяни за добу втратили 60 штурмовиків

На Покровському напрямку росіяни за добу втратили 60 штурмовиків

Минулої доби на Покровському напрямку російські загарбники втратили 16 одиниць озброєння та військової техніки.

ВАКАНСІЇ

Офіцер відділення ВСП

від 30000 до 60000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Оператор ПТРК

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)

Водій, військовослужбовець (за контрактом у ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Військовослужбовець за контрактом у ТРО

від 20000 до 100000 грн

Вся Україна

Військова частина А7124

Інспектор прикордонної служби (військова служба)

до 20000 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Водій-заправник

від 20000 до 20000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

--- ---