ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Понад 300 ворожих човнів на дні: провал “острівної” тактики окупантів на Півдні та її ціна

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Травня 2025, 12:54

Наступальні потуги російських окупаційних військ на Запорізькому напрямку, що тривають вже понад місяць, не призводять до жодних значних просувань, лише до величезних втрат. Водночас активізація ворога на островах Дніпра на Херсонщині також ефективно нейтралізується Силами оборони. На тлі військових невдач фіксуються й ознаки падіння морального духу окупантів, зокрема, дезертирство.

Про ситуацію на Південному фронті в ефірі «Армія TV» розповів речник Української Добровольчої Армії Сергій Братчук.

Запорізький напрямок: Місяць штурмів — нуль результату

Аналізуючи ситуацію на Запорізькому напрямку, Сергій Братчук зазначив, що ворог не полишає спроб наступати, однак безрезультатно.

«У ворога немає жодних просувань. Якщо вони і є на окремих локаціях, то мають суто тактичний характер,» — заявив він. — «Ворог, як дійшов до рубежів Малі Щербаки — Щербаки — Степове — Лугове [понад місяць тому], так, в принципі, жодного руху вперед більше й не має.»

Речник УДА пояснює це стійкістю української оборони, яка включає ефективні інженерні та фортифікаційні споруди, але перш за все — мужністю українських воїнів. Не маючи змоги прорвати оборону, ворог активно застосовує авіацію для ударів по передових позиціях та тероризує мирне населення, руйнуючи цивільну та військову логістику. При цьому російська 58-ма армія, що діє на цьому напрямку, за словами Сергія Братчука, є недоукомплектованою і зазнає значних втрат у живій силі, автомобільній техніці та мотоциклах.

На Придніпровському напрямку ситуація, за словами Сергія Братчука, є більш активною, принаймні в інформаційному плані. «Ворог активізувався по островах», — зазначив він, згадавши спроби атак біля Кізомиса. Проте, підкреслив речник, Сили оборони повністю контролюють ситуацію.

Він описав типовий «алгоритм» російських острівних штурмів: групу відправляють на човні (якщо він допливає), висаджують, після чого про постачання чи евакуацію вже не йдеться. «Найкращий варіант для тих, хто вижив — здатися в полон, інакше доля відома». Сергій Братчук нагадав, що лише з грудня 2024 по кінець квітня 2025 року Сили оборони знищили понад 300 ворожих плавзасобів на півдні.

Водночас триває терор мирного населення правобережжя. Напередодні ввечері російський дроновий удар по Херсонщині забрав життя однієї людини, ще двоє зазнали поранень.

Ознаки деморалізації: Дезертирство та зникнення

Сергій Братчук також навів факти, що свідчать про погіршення морального стану окупантів на лівобережжі Херсонщини. У Новій Каховці наприкінці квітня загадково зникли двоє росгвардійців, відомих своєю участю у мародерстві. А зовсім нещодавно 12 російських військових дезертирували з позицій, переодягнувшись у цивільне. Серед них був і громадянин сусідньої країни, можливо, завербований через прихований центр у Придністров’ї. «Дезертирство стає однією з ознак морального стану російського війська», — зазначив речник УДА.

Як повідомляла АрміяInform, на Покровському напрямку, у зоні відповідальності 59 бригади, після так званого великоднього перемир’я безперервно тривають атаки. Інтенсивність штурмів постійно росте.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Нідерланди підтримали ідею використання російських активів та створення Спецтрибуналу — Володимир Зеленський

Нідерланди підтримали ідею використання російських активів та створення Спецтрибуналу — Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Нідерландів Давідом ван Веелом, який сьогодні перебуває з візитом в Україні, та обговорив з ним ключові на даний момент питання — енергетичну безпеку та захист інфраструктури.

Експорт зброї, Defence City та DOT-Chain: Денис Шмигаль окреслив пріоритети Міноборони на 100 днів

Експорт зброї, Defence City та DOT-Chain: Денис Шмигаль окреслив пріоритети Міноборони на 100 днів

Після наради щодо підсумків перших 100 днів роботи уряду Міністр оборони України Денис Шмигаль деталізував результати роботи Міністерства оборони та визначив пріоритети на наступні 100 днів.

Збив FPV над храмом: пресофіцер 24-ї бригади врятував нідерландську журналістку під час зйомки

Збив FPV над храмом: пресофіцер 24-ї бригади врятував нідерландську журналістку під час зйомки

Пресофіцер 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Олег Петрасюк, супроводжуючи журналістку з Нідерландів, вчасно помітив ворожий FPV-дрон, що прямував на знімальну групу, і збив його пострілом з автомата, врятувавши репортерку та побратимів.

«Стерто в нуль три штурмові бригади»: СБС за 28 днів жовтня вразили 7000 росіян і 23 500 цілей

«Стерто в нуль три штурмові бригади»: СБС за 28 днів жовтня вразили 7000 росіян і 23 500 цілей

Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ майор Роберт «Мадяр» Бровді повідомив, що підрозділи Угруповання СБС «перетнули позначку у 7000 „хробаків“», а загальна кількість уражених ворожих цілей за 28 діб жовтня становить 23 500.

Денис Шмигаль зустрівся з представниками НАТО: фокус — PURL і реформи Міноборони

Денис Шмигаль зустрівся з представниками НАТО: фокус — PURL і реформи Міноборони

Міністр оборони України Денис Шмигаль провів у Києві зустріч із Старшим представником НАТО в Україні Патріком Тернером, а також командувачем NSATU та SAG-U генерал-лейтенантом Кертісом Баззардом.

Масовий штурм біля Покровська, ССО зачистили позиції росіян, 5 штурмова і полонені окупанти: стрім

Масовий штурм біля Покровська, ССО зачистили позиції росіян, 5 штурмова і полонені окупанти: стрім

В районі Добропілля відбили одну з наймасовіших атак росіян. Щоб захопити села Шахове та Володимирівка, окупанти кинули в бій 29 одиниць броньованої техніки. Колони рухалися різними маршрутами й у різний час — групами по 4–5 машин. Загалом атака тривала понад шість годин. За цей час вдалося знищити два танки, 12 бойових броньованих машин і одну машину з піхотою. Після цього FPV-дрони розпочали полювання на залишки окупантів.

ВАКАНСІЇ

Мінометник

від 50000 до 121000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)

Автомеханік

від 25000 до 60000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Водій-санітар до 79 ОДШБр

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

79-та окрема десантно-штурмова бригада

Водій, контрактна служба

від 22000 до 55000 грн

Черкаси, Черкаська область

Старший бойовий медик

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Розвідник зенітного артилерійського відділення

від 50000 до 100000 грн

Вся Україна

Військова частина А4085

--- ---