Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який знову повертає можливість добровільно повернутися на службу після СЗЧ чи дезертирства за спрощеною процедурою.
Документ вже відправлено на підпис Президенту України.
Що зміниться після підписання цього документа та як можна буде повернутися на службу, розповідає АрміяInform.
Раніше з 29 листопада 2024 року і до 1 березня 2025 року вже діяла спрощена процедура повернення після СЗЧ. Вона дозволяла у відносно короткий строк повернутися на службу, не чекаючи на зняття кримінальної відповідальності, та почати отримувати грошове та всі інші види забезпечення.
У разі підписання Президентом ухваленого законопроєкту, така процедура знову діятиме. Вже до 30 серпня 2025 року. Але якщо раніше нею могли скористатися лише ті, хто пішов в СЗЧ до 29 листопада 2024 року, то тепер така можливість буде в тих, хто самовільно залишив частину або дезертирував до 30 квітня 2025 року. Як і раніше, мова лише про тих, хто здійснив СЗЧ вперше!
Після прибуття до військової частини для продовження проходження служби, її командир (начальник) не пізніше 72 годин має продовжити військову службу, дію контракту, а також поновити виплату грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення. З моменту продовження військової служби таким військовослужбовцям поновлюються пільги та соціальні гарантії.
Що потрібно зробити, аби повернутися на службу:
Якщо не повернутися на службу за спрощеною процедурою, то є інший варіант повернення. Але він вже передбачає подання клопотання про зняття кримінальної відповідальності у судовому порядку, а також письмовий дозвіл командира військової частини, яка може прийняти військовослужбовця. І лише після того можна буде повернутися на службу. Більш детально про це можна прочитати тут.
До речі, в ухваленому парламентом законопроєкті також є ще кілька цікавих нюансів.
Зокрема у разі його ухвалення, під час дії воєнного стану військова служба у разі вчинення СЗЧ чи дезертирства не призупинятиметься. Але в цей період припинятимуться всі види забезпечення, а військовослужбовець та члени його родини не зможуть скористатися правом на пільги, гарантії та компенсації.
@armyinformcomua
Співробітники Служби безпеки України зібрала доказову базу проти російського військового, який у жовтні 2024 року розстріляв двох цивільних мешканців Харківщини, після чого потрапив у полон Сил оборони.
12 червня о 10:40 ворожі війська атакували FPV-дроном село Іллінівка Краматорського району, загинули двоє людей.
Від початку доби на фронті було зафіксовано 118 бойових зіткнень між Силами оборони та російськими окупаційними військами.
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі, додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Сил ТрО, СБС, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
Наразі відмічається зростання зацікавленості у військовій освіті. Представник Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного окреслив деталі цьогорічної вступної кампанії.
Один з українських військових, які у четвер, 12 червня, повернулися з російського полону в рамках Стамбульських домовленостей, нарешті дізнався, що в нього народився син.
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
Краматорський РТЦК та СП
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 21000 до 21000 грн
Харків
Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…