Військові науковці — це ті, хто першим «розмовляє» з ворожими технологіями, щоб інші могли їм протистояти. Полковник Олексій Колос та старший…
Як готують штурмовиків у 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців до запеклих боїв з противником? Та що найважливіше у підготовці?
Читайте в матеріалі АрміяInform.
Їдемо на один з полігонів бригади, який розташований неподалік лінії фронту. Тренувальні майданчики заховані посеред лісу, тому ворог їх ніяк не виявить. Тут тренуються військові 48 окремого стрілецького батальйону 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.
Під керівництвом т.в.о. командира розвідувального взводу сержанта Євгенія з позивним «Магніт» бійці відпрацьовують тактику штурму ворожих позицій.
«Магніт» — це один з найдосвідченіших сержантів-розвідників серед Чорних Запорожців. Комбат Сергій з позивним «Хорс” розповів нам, що Євгеній має колосальний досвід розвідувальних операцій та знищення живої сили противника.

Чоловік йде на штурм «під…ких» позицій зі своєю «особливою» тактикою. В нього така фішка — скритно підкрадатися до ворога.
«“Магніт” мені каже: “Комбат, я йду до рашистів і уявляю, що я невидимий”. І так він максимально непомітно приходить до “пі..рів” впритул. Чим ближче Женя наближається до бліндажа, тим більше відчуває запах росіян, їхні голоси та потняки. Тоді він розуміє, що зовсім поруч», — розповідає комбат.

«Хорс» додає, що кожен бойовий вихід Євгенія успішний.
В ідеалі, перш за все, це штурм укріплених позицій у полі та лісопосадках. Хлопці проривають оборону противника та захоплюють ключові об’єкти.
Далі зачистка окопів. Бійці знищують противника в окопах та траншеях. У хід ідуть будь-які засоби ураження. Завдання — максимально швидко та ефективно знешкодити ворога.
Само собою підготовка до ведення бойових дій у міських умовах. Це бої в будівлях, на вулицях, у підземних укриттях та підвалах, а також на інших об’єктах міської інфраструктури. Плюс штурмовики готуються до виконання спеціальних завдань: участь у розвідувальних операціях та інших завданнях.
«Сьогодні ми відпрацьовуємо той бойовий досвід, який було здобуто під час штурму лісопосадок, — розповідає сержант «Магніт». — Ми таке робили не раз. Коли билися з переважаючими силами рф у районі Вугледара, захоплювали позиції противника та повертали свої. Намагаємося максимально наблизити тренування до бойових умов.
Все відбувається з реальними пострілами, вибухи гранат. Хлопці проходять зачистку окопів, нарізання кутів, кидання гранат, ближній бій та маневрування в окопі. Обстрілюємо їх по максимуму».
Під час тренувань бійці діляться на групи, відпрацьовують тактичні маневри в ігровій формі. Є група штурмовиків, які наступають, а в окопі їх зустрічає група «противника».
Особлива увага приділяється тактичній медицині, мінно-вибуховій справі, антидроновій підготовці та радіоелектронній боротьбі. Плюс кожен штурмовик повинен вміти вправно володіти різними видами зброї: кулеметами, РПГ та гранатами.
«Ми намагаємося, щоб у нас кожен вмів стріляти з будь-якої зброї, — пояснює сержант «Магніт». — Кулемети різних типів, РПГ, різні види гранат плюс антидронова підготовка та РЕБ».
За словами сержанта, ідеальний штурмовик — це неординарна людина, яка не губиться в потрібний момент і вміє правильно використовувати свій страх та знищити рашистів.
«Варіантів у нас немає, або ми їх, або нас», — наголошує Євгеній.
Окрім тактичних навичок, бійці також проходять інтенсивну фізичну підготовку, включаючи ранковий біг. Це дозволяє їм підтримувати високий рівень витривалості та бути готовими до важких фізичних навантажень під час бойових дій.
Ще хлопці грають у пейнтбол. Діляться на команди та «вперед-вперед». Швидкість, азарт, адреналін, емоційне напруження та головне — командна робота.
У Кривому Розі російський безпілотник влучив у звичайний житловий будинок. Внаслідок атаки загинули двоє літніх людей, а їхня дев’ятимісячна онука дістала тяжкі
Третій армійський корпус та футбольний клуб «Динамо» (Київ) підписали Меморандум про співпрацю. Партнерство розраховане на три роки.
Споживчий ринок рф продовжує падіння: у країні дорожчають послуги й товари, закриваються ресторани, а малий бізнес масово втрачає клієнтів.
Стрілець 114-ї окремої мотострстрілецької бригади зс рф понад два місяці знущався над жінкою в Покровському районі.
Ворожого агента, який за завданням російської воєнної розвідки готував підрив газопроводу, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Цієї ночі ворог випустив по Україні понад 200 ударних безпілотників, більша частина яких була збита чи придушена.
Помічник гранатометника
від 50000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)
Військові науковці — це ті, хто першим «розмовляє» з ворожими технологіями, щоб інші могли їм протистояти. Полковник Олексій Колос та старший…