ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Україні налагодили ремонт американських бронетранспортерів М113

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 19 Березня 2025, 14:36

Фахівці Сил логістики Збройних Сил України нарощують обсяги ремонтів та відновлення швидкісного бронетранспортера М113.

Інформація про це була оприлюднена 19 березня на каналі Командування Сил логістики ЗСУ.

Одна з причин у тому, що в Україні освоєно виробництво запчастин до цієї техніки, і це дозволяє не чекати на постачання з-за кордону.

Мало того, капітальні ремонти цих машин проводять тепер не лише на заводах, а й на військових логістичних базах.

Після заміни двигуна ось ця вже майже готова до відправлення на фронт. Нині вони проходять четверту обкатку. Обкатку проводить механік-водій, на військовому жаргоні «мехвод», Сергій.

«Машину треба добре випробувати в умовах майстерні, щоб зразу виявити та виправити всі можливі нюанси.

Навіть якщо десь щось і «вилізе», то краще хай це буде тут, біля нас, ніж там, у хлопців. Евакуація пошкоджених машин із зони ведення бойових дій — доволі складна і небезпечна справа», — розповів Сергій, мобілізований до війська у квітні 2022 року.

«Машина ця дуже зручна, легка в експлуатації та ремонтуванні. Швидка, маневрена: на бездоріжжі дає максимальну швидкість до 35 миль за годину (56 км\год).

Обладнана автоматичною коробкою передач, що додає зручності. Як порівняти її зі старою радянською технікою, то набагато краща. Втім, звісно, чимало залежить від механіка-водія.

В умовах постійної загрози ураження FPV-дронами та під час пересування в зоні досяжності ворожої артилерії треба їздити не лише швидко, а й, я б навіть сказав, віртуозно. М113 такі можливості надає», — пояснив Сергій.

«Нині військовим набагато важче заходити на позиції та виходити з них, навіть якщо порівнювати з тим, як це було у 2022 році.

Якщо «мехвод» справно керує такою технікою, це рятує дуже багато життів. Найголовніше — добре прогріти мотор та коробку передач.

На температурі 90 градусів вона працює чітко і плавно, показує всі свої найкращі можливості. Правда, для наших умов конкретно ця машина має трохи замалий кліренс (відстань від днища до ґрунту).

Є інші модифікації, там «гусянка» іншого типу, болотянка, у якої трохи кращий зацеп, та й кліренс вищий.

Ці машини «заточені» пересуватися по піску, а чорнозем та глинозем ставлять свої вимоги до техніки.

Пробуємо переставляти сюди «гусянку» з БМП-1 або БМП-2, часом це покращує прохідність та надає додаткові переваги, як порівняти з «рідними» гусеницями», — наголосив Сергій на важливості нових ідей та підходів до модернізації.

«Ще один великий плюс цієї машини — економічна. На 30 літрах пального можна цілий день кататися.

Щодо броні, то теж вона краща, ніж у наших БМП. Тут метал інший, спокійно витримує калібр 12,7 мм.

Це сплав алюмінію, який має броневластивості. Однак ми все одно їх обварюємо протидроновими решітками та ставимо сітки для більшої захищеності», — наголошує фахівець, що спеціалізується на експлуатації бронетранспортерів М113.

«Загалом М113 застосовується у нас для перевезення особового складу на позиції та для евакуації поранених. У ній можна стояти на повний зріст і вести вогонь на ходу.

Завдяки тому, що вона висока й широка в порівнянні з нашими БМП, тут можна перевозити поранених більш комфортно, одночасно надаючи їм медичну допомогу.

А ще — закріпити четверо нош і транспортувати поранених лежачи, або вивезти на позиції 7-8 військовослужбовців у повному обладунку (бронежилети, шоломи, автомати, речові мішки, боєкомплект, запаси води та продуктів на кілька днів)», — провадить Сергій.

«Тут, на фронтах Донеччини, Харківщини та Луганщини, ці машини отримали нове життя. Адже після закінчення війн в Іраку та Афганістані вони були законсервовані, ніде не використовувалися, перебували на базах зберігання. Я думаю, що вони б там і поіржавіли. А тут М113, дійсно, непогано себе показали. Інженери, які придумали цю техніку, можуть пишатися своїм витвором», — запевняє Сергій.

Зараз вони проходять випробування в донецьких степах, тож неминуче будуть ще модернізовані. Конструктори врахують зауваження наших військових і внесуть свої корективи. Український досвід для країн НАТО дуже важливий.

Як повідомляла АрміяInform, Командування Сил логістики враховує пряму залежність виробничих потужностей від матеріально-технічної бази та постійного підвищення фахового рівня ремонтників: у підрозділах створюються нові виробничі майданчики, встановлюється відповідне устаткування, забезпечується систематична підготовка кадрів.

 

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Прем’єр Норвегії зустрінеться з Дональдом Трампом, говоритимуть про війну в Україні

Прем’єр Норвегії зустрінеться з Дональдом Трампом, говоритимуть про війну в Україні

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре та міністр фінансів Єнс Столтенберг зустрінуться з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні 24 квітня.

Міноборони та Генштаб ЗСУ розпочали підготовку до впровадження військової версії SAP

Міноборони та Генштаб ЗСУ розпочали підготовку до впровадження військової версії SAP

Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом ЗСУ розпочали підготовку до впровадження військової версії автоматизованої системи управління оборонними ресурсами — SAPDefence & Security, що використовується більшістю армій НАТО.

Великодня «писанка» за $7 мільйонів: «Птахи Мадяра» філігранно «розписали» російський носій КАБів «Форпост»

Великодня «писанка» за $7 мільйонів: «Птахи Мадяра» філігранно «розписали» російський носій КАБів «Форпост»

У небі над Україною 20 квітня відбулася справжня повітряна сповідь для російського «Форпоста». Безпілотник-розвідник і носій ракет та КАБ-20, вартістю близько 7 мільйонів доларів, отримав святковий «пасхальний подарунок» від народних винищувачів 414 окремої бригади безпілотних систем «Птахи Мадяра».

«Це більше схоже на перекур» — на східному фронті «перемир’я» не помітили

«Це більше схоже на перекур» — на східному фронті «перемир’я» не помітили

«Перемир’ям» на східному фронті можна вважати хіба що зменшення інтенсивності бойових дій. Та це тимчасове зниження інтенсивності відбулося для того, щоб потім значно її підвищити.

«Вибуховий мотосезон» на Торецькому напрямку: Сили оборони знищили групу окупантів на мотоциклах

«Вибуховий мотосезон» на Торецькому напрямку: Сили оборони знищили групу окупантів на мотоциклах

Ворог не втомлюється шукати нові способи прорвати оборону на Торецькому напрямку. Після бронеколон і малих піхотних груп окупанти спробували атакувати на мотоциклах. Проте варто було їм «засвітитися», як над ними закрили небо артилерійські удари Лицарів 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

На Харківщині затримали ділка: за $11 000 обіцяв «повний сервіс» для ухилення від мобілізації

На Харківщині затримали ділка: за $11 000 обіцяв «повний сервіс» для ухилення від мобілізації

Правоохоронці Харківщини викрили та затримали 31-річного чоловіка, який підозрюється в організації комплексної схеми ухилення від мобілізації за значну суму в доларах США. Ділок пропонував «повний сервіс», що включав маніпуляції з документами, імітацію служби та навіть фіктивне лікування.

ВАКАНСІЇ

Кочегар (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 22000 до 122000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Оператор БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід в/ч А4806

Радіотелефоніст-зв’язківець

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

Автоелектрик

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО ОК Південь

Інспектор прикордонної служби, водій

від 21000 до 25000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

--- ---