За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Солдат Іван служить у 66 окремій механізованій бригаді імені князя Мстислава Хороброго оператором ПТРК.
Як він знищив свою першу ціль? Коли був найрезультативніший день у його військовій кар’єрі? Та чим робота оператора ПТРК подібна до роботи снайпера? Про це Іван розповів нашому кореспонденту.
«Від початку широкомасштабного вторгнення я у себе в селі був у місцевій теробороні. А десь наприкінці травня 2022 року я вже до ТЦК пішов… Десь із місяць я вимагав у них, щоб узяли. Згодом їх таки дістав — і мене прийняли до лав ЗСУ.
До цього я мав бойовий досвід: у 2014–2015 роках брав участь в АТО.
Можу пригадати свою першу знищену ціль, це було у 2023-му. Я тоді ще помічником оператора ПТРК був. Це був ворожий танк, який виїхав з посадки. Ми йому просто «в лоба» влучили. Згодом він відкотився і «здох». Нам потім розповідали, що тіла членів екіпажу звідти витягували. Тоді ми зі «Стугни» працювали. З усіх ПТРК — вона найбезпечніша, на мій погляд.
А найрезультативніший день у мене стався в серпні того ж року. Я тоді старшим розрахунку був. Ми за пів дня з помічником спалили 4 танки противника. Це було в районі Невського.
Тоді в «бочину» ми по танках цих працювали, так що там без варіантів було для ворога. До речі, пригадую, що по одному танчику відпрацювали, і все — тиша нібито. Думаю, подивлюсь, що там діється. Подивились, потім повертаюсь знову ліворуч, дивлюсь, а той танчик таки працює (веде вогонь. — Ред.). Ага, іди сюди. Шльопнули ми його… Але потім два дні у мене якийсь неприємний осадочок був, що поки ми вправо дивились, чи не встиг той танчик шкоди наробити.
Коли за два дні командир питає нас за той танк. Відповідаю, що є осадочок. А командир каже: «Та ні, то він тоді по своїх працював». Я йому: «Коли б я знав, то почекав, поки він весь БК відпрацює, а потім би тільки шльопнув його».
…Щодо підготовки ефективного протитанкіста, то вона, звісно, певний час займає. Після навчального центру прибуває людина в бригаду і спочатку працює помічником. Важливо, щоб старший розрахунку міг такому помічнику все доступно пояснити, щоб людина зрозуміла. Але головне — бажання. Якщо воно є, то людина навчиться.
Основна порада від мене новобранцю — добре маскуватись. І менше світитись. І глибше копати. Це основне. У нас, як у снайперів. Чим менше бачать нас, тим краще».
@armyinformcomua
Проєкт Міністерства оборони України «Контракт 18-24» розширюється, і тиждень тому було збільшено перелік штатних посад рядового складу, за якими укладається контракт про проходження військової служби.
На столі в бліндажі — паска та крашанки, у слухавках — вітання від рідних «Христос Воскрес!», а за стінами укриття — невщухаючі звуки ворожої артилерії. Так зустріли Великдень бійці розрахунку гаубиці Д-30 бригади Національної гвардії «Спартан» на Покровському напрямку. Оголошене окупантами так зване «перемир’я» для них одразу було порожнім звуком, і ніч лише підтвердила їхній скепсис.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре та міністр фінансів Єнс Столтенберг зустрінуться з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні 24 квітня.
Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом ЗСУ розпочали підготовку до впровадження військової версії автоматизованої системи управління оборонними ресурсами — SAPDefence & Security, що використовується більшістю армій НАТО.
У небі над Україною 20 квітня відбулася справжня повітряна сповідь для російського «Форпоста». Безпілотник-розвідник і носій ракет та КАБ-20, вартістю близько 7 мільйонів доларів, отримав святковий «пасхальний подарунок» від народних винищувачів 414 окремої бригади безпілотних систем «Птахи Мадяра».
«Перемир’ям» на східному фронті можна вважати хіба що зменшення інтенсивності бойових дій. Та це тимчасове зниження інтенсивності відбулося для того, щоб потім значно її підвищити.
від 21000 до 121000 грн
Білгород-Дністровський
808 ОПП
від 20000 до 75000 грн
Одеса
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
від 50000 до 120000 грн
Вся Україна
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…