ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Малюк» та його велика артилерія: як українські гармаші нищать ворога на Курському напрямку

Новини
8 Березня 2025, 20:14
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

На Курському напрямку російські війська кидають у бій десятки своїх солдатів, немов витратний матеріал. Техніка для них — на вагу золота, а от людей не шкода. Саме так характеризує ворога «Малюк» — командир артилерійського розрахунку 61 Окремої Механізованої Степової бригади. Його екіпаж знищив понад 300 окупантів під час бойових дій у Курській операції. І це лише початок.

Історію бійця оприлюднили на сторінці бригади.

«Це гармата 2С3 „Акація“, 152 міліметри. Вона призначена для знищення піхоти, техніки, мінометних систем. Мій обов’язок — коригувати вогонь і керувати екіпажем», — розповідає «Малюк».

У його розрахунку чотири бійці: механік-водій, навідник, заряджаючий і командир гармати. Військовий служив ще з 2016 року, але після повномасштабного вторгнення повернувся до війська. Зараз він воює не просто за звільнення рідної землі, а й уперше бере участь у боях на території ворога.

Українські війська вперше перетнули кордон і закріпилися на території Суджанського району. За словами «Малюка», спочатку було багато невизначеності: як налагодити зв’язок, забезпечити підвезення боєприпасів, евакуацію поранених? Але з кожним днем українська армія ставала ефективнішою.

«Мирні мешканці там були різні. Дехто боявся, бо їм роками промивали мізки. Але коли бачили, що ми приносимо їм їжу та воду, за тиждень-два вже чекали нас як рятівників», — розповідає військовий.

Окупанти ж діють традиційно: кидають у м’ясорубку натовпи мобілізованих. «Спочатку вони штурмували поодинці, потім — групами по 20-30 осіб. Ми їх накривали вогнем. За час Курської операції тільки наш розрахунок знищив понад 300 загарбників», — каже «Малюк».

Росіяни вдосконалюють свою тактику. За останній рік їхня артилерія стала ефективнішою, а головний біль українських військових — плануючі авіабомби (КАБи). «Спочатку кожного дня скидали, потім через день, зараз знову почали безперервно. КАБ — це найстрашніше, від нього не сховаєшся.

Але попри всі труднощі українські військові знаходять способи боротися. Ворог постійно атакує, а наші артилеристи знову і знову виконують свою роботу.

«Моя головна мета — щоб мій особовий склад вижив. Людей не буде — не буде армії», — підкреслює «Малюк». Саме тому він завжди дбає про своїх бійців і вчить їх головному — виживати й знищувати ворога.

У 2022 році, коли бригада стояла в «сірій зоні» на Миколаївщині, виникла курйозна ситуація. Росіяни за старими радянськими підручниками виставляли бусоліста (спостерігача) за 50 метрів. «Ми їх регулярно накривали вогнем. Через три дні бусолісти в них закінчилися, і вони перестали виїжджати», — сміється боєць.

А ще був випадок, коли під Авдіївкою у «Малюка» закінчилися боєприпаси, а інша гармата стояла за 3 км. Він сів на знайдений велосипед, перекинув БК і повернувся назад. «Буденність. Поставили задачу — виконав», — говорить військовий.

«Я міг залишитися за кордоном, але повернувся. Бо якщо вони прийдуть до мене додому, нічого хорошого не буде. Я свідомо захищаю свою країну», — підсумовує командир.

Це не лише боротьба за землю, а й за людей, які воюють поруч. «Коли ти стріляєш і бачиш, що вони не доходять до нашої піхоти — це і є головна мотивація. Ти виконав своє завдання, ти зберіг чиєсь життя», — каже «Малюк».

Як повідомляла АрміяInform, боєць підрозділу активних дій Головного управління розвідки Міноборони України на псевдо «Лектор» розповів про ліквідацію російського загарбника, якого було знищено пострілом з відстані понад два кілометри.


«Важкої техніки ворога не бачили вже кілька місяців»: під Лиманом росіяни атакують піхотою
«Важкої техніки ворога не бачили вже кілька місяців»: під Лиманом росіяни атакують піхотою

Після нищівного розгрому масштабних механізованих штурмів росіяни почали берегти свою «броню», але не живу силу.

Спалив 3 авто військовим: у Сумах затримали російського палія  
Спалив 3 авто військовим: у Сумах затримали російського палія  

Повідомлено про підозру 19-річному сумчанину, який здійснив серію підпалів автомобілів, що використовувалися військовослужбовцями.  

«Мертві душі» в трамвайному депо Харкова: посадовців підозрюють у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів
«Мертві душі» в трамвайному депо Харкова: посадовців підозрюють у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів

П’ятьох посадовців харківського трамвайного депо підозрюють у заволодінні понад 3,3 млн грн на схемі з «мертвими душами».

Президент затвердив 40-денну операцію СБУ для спонукання росії до завершення війни
Президент затвердив 40-денну операцію СБУ для спонукання росії до завершення війни

Володимир Зеленський затвердив Службі безпеки України 40-денну операцію впливу на державу-агресора, щоб спонукати росію до завершення війни.

ВАКАНСІЇ
Водій кат. D1, D, C1E, CE 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 21000 до 121000 грн

Володимир, Волинська область

Стрілець

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Водій відділення морської піхоти (категорія B, C)

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Автомеханік

від 25000 до 60000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Оператор ПТРК, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Стрілець (контракт 18-24, 1 рік)

від 23000 до 120000 грн

Вся Україна

503 ОБМП