Про проблеми та переваги, а також перспективи розвитку подібних безпілотних систем кореспондент АрміяInform поговорив з представником одного з підприємств у даному сегменті на вітчизняному зброярському ринку —…
У лютому 2024 року 15 країн у Брюсселі створили Коаліцію інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони та підписали відповідну декларацію.
Підсумки її роботи оприлюднило 18 лютого Міністерство оборони України.
Це рішення дозволило Україні бути ефективнішою на полі бою, а також посилити захист цивільного населення та об’єктів критичної інфраструктури.
Мета Коаліції — спільна скоординована допомога у забезпеченні поточних потреб протиповітряної та протиракетної оборони держави та розвиток інтегрованої та взаємосумісної з НАТО системи ППО та ПРО.
Німеччина та Франція — держави-лідери Коаліції. Також до неї долучилися Бельгія, Данія, Велика Британія, Греція, Італія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словенія, Іспанія, Туреччина, США.
Основні напрями діяльності Коаліції:
Держави-учасниці Коаліції передають такі системи, як PATRIOT, SAMP-T, NASAMS, IRIS-T, HAWK, CROTALE тощо, а також зенітні керовані ракети до них.
Партнери у тісній координації з Україною забезпечують підготовку особового складу для застосування цих систем та їх своєчасний ремонт і обслуговування.
Також спільно реалізується низка програм та проєктів, наприклад FrankenSAM, який дозволяє інтегрувати західні ракети RIM-7 до радянських комплексів «БУК-М1».
Також Німеччина як співлідер Коаліції започаткувала «Німецьку ініціативу з підтримки ППО для України». Це фінансовий механізм збору коштів, за допомогою якого німецька сторона здійснює закупівлі засобів ППО для передачі Україні як міжнародну військову допомогу. Завдяки цій ініціативі вже зібрано близько 1 млрд євро.
Загалом у межах роботи Контактної групи з питань допомоги Україні утворили вісім коаліцій спроможностей: Коаліцію Повітряних Сил, Коаліцію інтегрованої ППО та ПРО, Коаліцію морських спроможностей, Коаліцію дронів, ІТ-Коаліцію, Коаліцію артилерії, Коаліцію бронетанкової техніки та маневреності та Коаліцію розмінування.
9 січня 2025 року керівники оборонних відомств 14 держав-лідерів та України узгодили дорожні карти розвитку спроможностей усіх коаліцій. Це відбулося під час засідання Групи лідерів коаліцій спроможностей у межах Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»).
Як повідомляла АрміяInform, Міноборони ініціює створення «інноваційного хабу» для впровадження новітніх технологій розмінування.
@armyinformcomua
На Харківщині бійці батальйону безпілотних систем Третьої окремої штурмової бригади знищили російську САУ «Нона», ворожу гармату, вантажівку, а також завдали втрат піхоті, яка намагалась тікати та заховатися в укриттях.
Наступною ціллю після захоплення окупантами міст Торецьк або Часів Яр може стати Костянтинівка, однак наразі про змогу противника наступати в напрямку цього міста говорити зарано.
Тактична група ударних БпАК «Медоїд» підрозділу Баліста Сил спеціальних операцій знищила ворожий радіолокаційний комплекс «Утьос-Тм», що відстежував українські літаки, ракети та безпілотникі в радіусі 360 кілометрів в онлайн режимі.
Рекрути навчального центру 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців розповіли, що мотивує добровольців підписувати «Контракт 18-24» зі Збройними Силами України, чого вони очікують від армії та що отримують насправді.
У міській забудові тривають бої, за сприятливої погоди українські захисники мають змогу контролювати практично всю територію міста за рахунок дронів.
І піших, і колісних окупантів безжально винищують на Куп’янському напрямку воїни роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Фенікс» Гвардії наступу «Помста».
від 20000 до 30000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
Про проблеми та переваги, а також перспективи розвитку подібних безпілотних систем кореспондент АрміяInform поговорив з представником одного з підприємств у даному сегменті на вітчизняному зброярському ринку —…