ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Оборонні витрати у світі збільшуються

Новини
16 Лютого 2025, 17:36
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Міжнародний інститут стратегічних досліджень у щорічному звіті «The Military Balance 2025» констатує збільшення у 2024 році світових оборонних витрат на 7,4 % до 2,46 трлн дол. США порівняно з 2,24 трлн дол. у 2023 році.

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

У 2024 році світові витрати на оборону збільшилися в середньому до 1,9 % ВВП порівняно з 1,8 % у 2023 році та 1,6 % у 2022 році.

Найбільше зростання зафіксовано в росії, де витрати на оборону зросли на 41,9 % і становили 145,9 млрд дол. США. Частка оборонних витрат рф становила 6,7 % ВВП, а у 2025 році цей показник може зрости до 7,5 %.

У 2024 році витрати на оборону в Європі зросли на 11,7 %  до 457 млрд дол. США. Причини – зростання загроз, спричинених російсько-українською війною, а також зобов’язання країн-членів НАТО щодо досягнення рівня оборонних витрат у 2 % від ВВП. Найбільший приріст у 2024 році продемонструвала Німеччина, яка збільшила оборонний бюджет на 23,2 %. У Польщі та країнах Балтії оборонні бюджети перевищили 3 % від ВВП, інші держави, зокрема Іспанія та Італія, продовжили витрачати на оборону менше, ніж 2 % від ВВП.

Оборонний бюджет Китаю зріс на 7,4 %, що значно перевищує середній показник у решті Індо-Тихоокеанського регіону (3,9 %). Однак через більше зростання витрат на оборону в інших регіонах частка Азії у світових оборонних витратах знизилася до 21,7 % у 2024 році. У 2021 році цей показник становив 25,9 %.

Єдиним регіоном, де оборонні витрати знизилися, стали країни Африки на південь від Сахари, де було зафіксовано падіння на 3,7%.

Нагадуємо, з огляду на позицію рф щодо аварії рейсу J2-8432 авіакомпанії «Azerbaijan Airlines» триває погіршення відносин між Баку та москвою.


«Завжди хотіла керувати бомбером»: у 125 бригаді розповіли історію операторки Heavy Shot
«Завжди хотіла керувати бомбером»: у 125 бригаді розповіли історію операторки Heavy Shot

Військовослужбовиця на позивний «Циганча» пройшла шлях від операторки FPV до пілотеси важкого бомбера Heavy Shot у 125-й бригаді.

Паливна криза накрила росію: дефіцит охопив уже 38 регіонів
Паливна криза накрила росію: дефіцит охопив уже 38 регіонів

Через втрату значної частини переробних потужностей у десятках регіонів країни-агресора вже запровадили ліміти на продаж пального.

Трансфер до Молдови за $130 тисяч: прикордонники зірвали масштабну схему переправлення
Трансфер до Молдови за $130 тисяч: прикордонники зірвали масштабну схему переправлення

На Одещині прикордонники запобігли спробі незаконного переправлення 13 осіб через державний кордон.

Всіх окупантів ліквідовано: НРК з кулеметами успішно штурмували ворожу позицію
Всіх окупантів ліквідовано: НРК з кулеметами успішно штурмували ворожу позицію

Стрімкий розвиток безпілотних технологій вже зараз дозволяє Силам оборони захоплювати ворожі позиції без залучення піхоти.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Гранатометник

від 21000 до 120000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

WorkUa Лікар, фельдшер

від 21000 до 63000 грн

Одеса

17 Прикордонний загін

WorkUa Кухар, військовослужбовець

від 20500 до 22000 грн

Мукачево

Мукачівський прикордонний загін

Olx Фельдшер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Фельдшер, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

WorkUa Стрілець

від 21000 до 120000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО