Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Третього лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що триває реформа організаційної структури Збройних Сил і розпочалася реалізація заходів з переходу на корпусну структуру.
Чим буде корисним такий крок для наших Збройних Сил, АрміяInform запитала в правника, військовослужбовця Сил ТрО ЗСУ Олександра Мусієнка.
Співрозмовник нагадав, що українська армія проходить шлях реформ не тільки враховуючи стандарти НАТО, а й виходячи з того, як складається бойова обстановка, який досвід отримується і які, відповідно, висновки робляться.
«Виходячи із цього, оцінюючи стан системи управління військами протягом широкомасштабного вторгнення, було проведено глибинний аналіз системи, яка існує і яким чином можна її удосконалити, аби зробити ще максимально ефективнішою, кращою та дієвішою. Відповідно, було ухвалено рішення і розроблена Генеральним штабом ЗСУ під командуванням Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Олександра Сирського система, яка передбачає перехід на корпуси у Збройних Силах України. Вона запропонована Верховному Головнокомандувачу Президенту України з поясненнями та обґрунтуваннями», — говорить Олександр Мусієнко.
Так, перехід на корпусну систему продиктований, власне, досвідом Сил оборони.
«По-перше, потрібно удосконалити ефективність, керованість і організацію процесів. Відповідно, для того, щоб врахувати досвід, який був і в ОТУ, і в ОСУВ, то покращити їх роботу може саме армійський корпус, де буде відповідна кількість бригад, які будуть об’єднані в корпуси; буде командування, чітка ієрархія, буде зона відповідальності корпусу і корпус буде нести службу і давати відсіч російській агресії», — говорить експерт.
І продовжує:
«По-друге, це може розв’язати питання так званих відряджених підрозділів: коли фактично у нас є підрозділи з різних бригад і вони можуть працювати на різних напрямках фронту. Відповідно, це покращить ситуацію. Крім того, корпусна система дасть змогу безпосередньо командирам на місцях розуміти, розраховувати кількість сил і засобів і чітку зону відповідальності, яку вони будуть прикривати».
Крім того, зі слів Олександра Мусієнка, це покращить ефективність управління та організацію.
«Ще один момент, який варто враховувати: під повномасштабного російського вторгнення зросла чисельність Сил оборони. Відтак, для ЗСУ було обрано корпусну систему як систему, котра існує в багатьох країнах-партнерах України в НАТО. Такі системи існують в США, Великій Британії, Франції, Австралії, Новій Зеландії. Навіть у Китаї є система така. Вона себе виправдала, добре зарекомендувала. І вона має давати відповідь на ті виклики, які сьогодні стоять перед Збройними Силами України», — резюмував Олександр Мусієнко.
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Києві з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.
На відміну від українців, для яких повернення їхніх рідних з російського полону — це справжнє свято, громадяни рф звільненню своїх родичів радіють не дуже.
На Одещині затримали групу військовозобов’язаних чоловіків, намагалися втекти до Молдови.
Відбувся другий етап повернення з полону поранених українських бійців. «Сьогодні вдома — воїни нашої армії, нацгвардійці, прикордонники.
Співробітники Служби безпеки України зібрала доказову базу проти російського військового, який у жовтні 2024 року розстріляв двох цивільних мешканців Харківщини, після чого потрапив у полон Сил оборони.
12 червня о 10:40 ворожі війська атакували FPV-дроном село Іллінівка Краматорського району, загинули двоє людей.
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…