Про проблеми та переваги, а також перспективи розвитку подібних безпілотних систем кореспондент АрміяInform поговорив з представником одного з підприємств у даному сегменті на вітчизняному зброярському ринку —…
Третього лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що триває реформа організаційної структури Збройних Сил і розпочалася реалізація заходів з переходу на корпусну структуру.
Чим буде корисним такий крок для наших Збройних Сил, АрміяInform запитала в правника, військовослужбовця Сил ТрО ЗСУ Олександра Мусієнка.
Співрозмовник нагадав, що українська армія проходить шлях реформ не тільки враховуючи стандарти НАТО, а й виходячи з того, як складається бойова обстановка, який досвід отримується і які, відповідно, висновки робляться.
«Виходячи із цього, оцінюючи стан системи управління військами протягом широкомасштабного вторгнення, було проведено глибинний аналіз системи, яка існує і яким чином можна її удосконалити, аби зробити ще максимально ефективнішою, кращою та дієвішою. Відповідно, було ухвалено рішення і розроблена Генеральним штабом ЗСУ під командуванням Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Олександра Сирського система, яка передбачає перехід на корпуси у Збройних Силах України. Вона запропонована Верховному Головнокомандувачу Президенту України з поясненнями та обґрунтуваннями», — говорить Олександр Мусієнко.
Так, перехід на корпусну систему продиктований, власне, досвідом Сил оборони.
«По-перше, потрібно удосконалити ефективність, керованість і організацію процесів. Відповідно, для того, щоб врахувати досвід, який був і в ОТУ, і в ОСУВ, то покращити їх роботу може саме армійський корпус, де буде відповідна кількість бригад, які будуть об’єднані в корпуси; буде командування, чітка ієрархія, буде зона відповідальності корпусу і корпус буде нести службу і давати відсіч російській агресії», — говорить експерт.
І продовжує:
«По-друге, це може розв’язати питання так званих відряджених підрозділів: коли фактично у нас є підрозділи з різних бригад і вони можуть працювати на різних напрямках фронту. Відповідно, це покращить ситуацію. Крім того, корпусна система дасть змогу безпосередньо командирам на місцях розуміти, розраховувати кількість сил і засобів і чітку зону відповідальності, яку вони будуть прикривати».
Крім того, зі слів Олександра Мусієнка, це покращить ефективність управління та організацію.
«Ще один момент, який варто враховувати: під повномасштабного російського вторгнення зросла чисельність Сил оборони. Відтак, для ЗСУ було обрано корпусну систему як систему, котра існує в багатьох країнах-партнерах України в НАТО. Такі системи існують в США, Великій Британії, Франції, Австралії, Новій Зеландії. Навіть у Китаї є система така. Вона себе виправдала, добре зарекомендувала. І вона має давати відповідь на ті виклики, які сьогодні стоять перед Збройними Силами України», — резюмував Олександр Мусієнко.
@armyinformcomua
На Харківщині бійці батальйону безпілотних систем Третьої окремої штурмової бригади знищили російську САУ «Нона», ворожу гармату, вантажівку, а також завдали втрат піхоті, яка намагалась тікати та заховатися в укриттях.
Наступною ціллю після захоплення окупантами міст Торецьк або Часів Яр може стати Костянтинівка, однак наразі про змогу противника наступати в напрямку цього міста говорити зарано.
Тактична група ударних БпАК «Медоїд» підрозділу Баліста Сил спеціальних операцій знищила ворожий радіолокаційний комплекс «Утьос-Тм», що відстежував українські літаки, ракети та безпілотникі в радіусі 360 кілометрів в онлайн режимі.
Рекрути навчального центру 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців розповіли, що мотивує добровольців підписувати «Контракт 18-24» зі Збройними Силами України, чого вони очікують від армії та що отримують насправді.
У міській забудові тривають бої, за сприятливої погоди українські захисники мають змогу контролювати практично всю територію міста за рахунок дронів.
І піших, і колісних окупантів безжально винищують на Куп’янському напрямку воїни роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Фенікс» Гвардії наступу «Помста».
від 25000 до 65000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
від 21400 до 23000 грн
Дніпро
31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського
Про проблеми та переваги, а також перспективи розвитку подібних безпілотних систем кореспондент АрміяInform поговорив з представником одного з підприємств у даному сегменті на вітчизняному зброярському ринку —…