ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Завербували й вбили — російські спецслужби почали висаджувати в повітря своїх терористів

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 5 Лютого 2025, 18:04
Перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським 5 лютого 2025 року. Фото СБУ.

Ворог почав використовувати нову тактику: влаштовує дистанційний підрив саморобного вибухового пристрою, коли особа, яка його встановлює, ще знаходиться поруч.

Про це повідомив 5 лютого перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

Таким чином росіяни фактично ліквідовують виконавця «втемну», щоб прибрати свідка злочину і не виплачувати йому обіцяні гроші.

«Російські спецслужби просто використовують цих людей у своїх цілях як розхідний матеріал. ФСБшнику все одно, що буде з ними після виконаного завдання», — зауважив Сергій Андрущенко.

Він розповів, що виконавців для підривів спецслужби рф вербують через месенджери та інтернет-спільноти швидкого заробітку. На співпрацю частіше погоджується молодь або безробітні, яким надалі куратори повідомляють локацію для вчинення теракту і місце зберігання саморобного вибухового пристрою, який готує інша група агентів.

«Ми встановлюємо весь ланцюжок: від вербування до підготовки злочину. Як правило, відпрацьовуємо на упередження — затримуємо злочинців, коли вони дістають вибухівку зі схрону», — зазначив Сергій Андрущенко.

Маємо справу з росагентурою та цілеспрямованою дестабілізуючою кампанією: експерт про вибухи в ТЦК
Маємо справу з росагентурою та цілеспрямованою дестабілізуючою кампанією: експерт про вибухи в ТЦК

Він підкреслив, що підриви будівель ТЦК та інших обʼєктів — це серйозні злочини, які Кримінальний кодекс України класифікує як терористичний акт. За них передбачена сувора кримінальна відповідальність — 15 років тюрми або довічне позбавлення волі.

Щоб протидіяти вербуванню громадян, у середині грудня СБУ запустила офіційний чат-бот «Спали» ФСБешника» у телеграмі. На нього, як і на «гарячу лінію» Служби безпеки, можна повідомляти про підозрілі контакти з боку спецслужб рф. І станом на сьогодні до чат-боту вже надійшло майже 2,3 тис. повідомлень про спроби вербування.

Як повідомляла АрміяInform, внаслідок підриву біля ТЦК у Кам’янці-Подільському одна людина загинула, ще четверо постраждали.

До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform

Генштаб ЗСУ уточнив наслідки удару по Ільському НПЗ та нафтоперекачувальній станції у Волгоградській області
Генштаб ЗСУ уточнив наслідки удару по Ільському НПЗ та нафтоперекачувальній станції у Волгоградській області

Внаслідок удару Сил оборони 2 червня підтверджено зупинку перекачування нафти на нафтоперекачувальній станції «Зензеватка» у Волгоградській області рф.

Військові рф радіють удару по Петербургу, захоплюючись видовищем, влаштованим українськими БПЛА
Військові рф радіють удару по Петербургу, захоплюючись видовищем, влаштованим українськими БПЛА

Атака українських ударних безпілотників по Санкт-Петербургу настільки вразила російських військових, що вони навіть не приховують свого захоплення.

1500 мотоциклів для ЗСУ: Міноборони заощадило майже 12 млн грн на закупівлі
1500 мотоциклів для ЗСУ: Міноборони заощадило майже 12 млн грн на закупівлі

Міністерство оборони України законтрактувало 1500 мотоциклів для Збройних Сил України.

«Має феєричну історію»: СБС уразили в Кронштадті ворожий ракетоносій «Бойкий»
«Має феєричну історію»: СБС уразили в Кронштадті ворожий ракетоносій «Бойкий»

Внаслідок української повітряної атаки на Санкт-Петербург у Кронштадті було вражено російський корвет «Бойкий».

Особлива увага — ППО: Головнокомандувач ЗСУ з робочим візитом відвідав Повітряне командування «Південь»
Особлива увага — ППО: Головнокомандувач ЗСУ з робочим візитом відвідав Повітряне командування «Південь»

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський ознайомився з роботою командного пункту ПК «Південь» та звернув увагу на посилення протиповітряного захисту.

Генсек НАТО Марк Рютте прибув до Києва
Генсек НАТО Марк Рютте прибув до Києва

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте вранці 3 червня прибув з офіційним візитом до Києва.

ВАКАНСІЇ
Водій танкової роти

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Гранатометник

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Інженер електронщик з досвідом ремонту силової та цифрової техніки

від 20000 до 120000 грн

Київ

3 Окрема штурмова бригада

Офіцер штабу

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

Кухар 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 52000 грн

Степанівка, Сумська область

--- ---