Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….
Запеклі бої тривають у Торецьку та Часовому Яру — ворог намагається прорватися вглиб українських позицій. У Торецьку бої точаться в центральній частині міста та районах шахт, а в Часовому Яру противник просувається на півночі, застосовуючи димові завіси, «банзай-атаки» та безпілотники.
Про це в ефірі «Суспільне Новини» розповів речник ОТУ «Луганськ» Дмитро Запорожець.
За його словами, більшість боїв у Торецьку наразі мають характер вуличних сутичок.
«Бої розгортаються переважно в центральній частині міста, а також у районах шахт», — зазначив речник. Він підкреслив, що українські захисники змогли утримати позиції завдяки підготовленим укріпленням, однак кількість атак ворога суттєво зросла.
«Відносно грудня 2024 року кількість штурмових дій на Торецькому напрямку зросла на 30%, а на напрямку Часового Яру — на 97%», — повідомив Дмитро Запорожець. У той час, коли українське суспільство очікувало змін на міжнародній арені, російські війська, навпаки, наростили тиск.
У місті Часів Яр ситуація подібна. Ворог активізувався на півночі міста, намагаючись прорватися в центральну частину, зокрема в районі стадіону «Авангард». «Противник активно застосовує димові завіси та використовує безпілотники для наведення підрозділів у відносно вцілілі будівлі, щоб продовжувати штурмові дії», — пояснив речник.
За його словами, оборонцям України стає дедалі важче знаходити придатні позиції для ефективної оборони. «На жаль, як у Торецьку, так і в Часовому Яру варіантів для побудови стійкої лінії оборони обмаль. Водночас ворог постійно пересувається від укриття до укриття, що ускладнює його знищення», — додав речник.
Запорожець також звернув увагу на зміну тактики окупантів. Якщо раніше вони намагалися прориватися флангами, то зараз змушені здійснювати лобові атаки. «І в Торецьку, і в Часовому Яру бої точаться переважно в центральній частині міст», — сказав він.
На Сіверському напрямку ворог дещо знизив активність штурмових дій, ймовірно, через необхідність перегрупування. «Противник, скоріше за все, готується до нової хвилі атак. За даними розвідки, на цьому напрямку зафіксовано пересування командного складу 3-ї армії», — повідомив Дмитро Запорожець.
Попри складні погодні умови, противник продовжує використовувати маневровну техніку. «Багнюка не зупиняє ворога. Вони рідше використовують бронетехніку, натомість активно застосовують квадроцикли та мотоцикли», — зазначив речник.
Також він розповів, що російські військові здійснюють відчайдушні «банзай-атаки», використовуючи цивільні транспортні засоби, переобладнані для перевезення піхоти. «Ми спостерігали, як противник використовував легкові автомобілі, щоб на швидкості прорватися до наших позицій. Однак завдяки ефективним діям оборонців одна з таких машин підірвалася на міні, а піхота противника була змушена спішитися, після чого частину цієї піхоти знищили FPV-дрони, а один окупант вирішив вчинити самогубство, певно через острах бути ураженим БПЛА», — розповів речник.
Як повідомляла АрміяInform, на передовій у Часовому Яру тривають запеклі бої. Російські окупанти змінили тактику штурмів у Часовому Яру, намагаючись максимально швидко доставити своїх штурмовиків до українських позицій. Тепер замість піших атак вони масово закидають піхоту на бронетехніці, щоб зменшити час пересування.
@armyinformcomua
Дронарі 414 бригади безпілотних систем ЗСУ за 2 дні знищили 116 російських штурмовиків і велику кількість ворожої техніки.
На світанку окупанти спробували прорватися на штурм колоною бронетехніки. Понад два десятки одиниць техніки, включно з бойовими машинами десанту, висунулись у бік Часового Яру.
Володимир Зеленьский провів телефонну розмову з Президентом Аргентини Хавʼєром Мілеєм.
Екіпажі ударних БПЛА підрозділу Shadow розбомбили багато схованок росіян, а потім ще й підпалили посадку з ними.
Оператори батальйону безпілотних систем 63 механізованої бригади лише за останні два вильоти знищили 20 окупантів.
Нещодавно петиція про те, щоб надавати військовослужбовцям можливість самим обирати собі спорядження, набрала 25 тисяч голосів.
від 21000 до 121000 грн
Краматорськ
106 окремий батальйон ТрО 109 окремої бригади Тро ЗСУ
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….