У Харкові викрито злочинну групу з 13 осіб, до якої входили посадовці медико-соціальних експертних комісій та їхні спільники. Суд визнав…
Ситуація в Чорному морі залишається стабільною: ні в Чорному, ні в Азовському морях немає жодного ворожого корабля. Але це затишшя — тимчасове.
Про це в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» у неділю, 19 січня, розповів речник ВМС Дмитро Плетенчук.
«Все одно на охорону пункту базування вони щось виведуть. І, звісно, ми цю ситуацію відслідковуємо. Бачимо все, що відбувається», — сказав Дмитро Плетенчук.
На прохання журналіста пояснити те, який зв’язок між тим, що росія виводить ракетоносії у Чорне море із тим, що запуски реально будуть, речник ВМС відповів так:
«Тут треба завжди дивитися вгору, бо вони зазвичай використовують під час масованих ударів разом із іншими системами озброєння: стратегічна авіація, ОТРК, морські носії крилатих ракет. І так само треба дивитися на кількість: якщо ми бачимо в морі більше одної одиниці, і знаємо, що готується, наприклад, напад з повітря, то, відповідно, можна розраховувати, що, імовірно за все, будуть застосовані й кораблі», — каже Дмитро Плетенчук.
Також ведучий звернув увагу, що у щоденних звітах фігурують і російські ракетоносії, які перебувають в Середземному морі. Відтак, речник ВМС пояснив, навіщо фіксують ці кораблі й чи були пуски з Середземного моря:
«Треба небезпеку вважати такою, що присутня завжди. І ця акваторія найближча до нас, і Азово-Чорноморський район і Середземномор’я пов’язані між собою. Звісно, пусків не робили. Не слід забувати, що на шляху слідування цих ракет знаходиться повітряний простір країн-членів НАТО.
Незалежно від того, в який спосіб вони б вирішили застосувати ці ракети, цей простір є суверенною територією цих держав і це може бути розглянуто як напад на ці держави. Тому вдаватися до таких дій вони, як правило, не наважуються, але враховувати це теж треба, бо це — небезпека…», — наголосив Дмитро Плетенчук.
Як писала АрміяInform, кораблі росіян не пускають на їхню єдину закордонну військово-морську базу в Тартусі, що в Сирії, і вони вимушені дрейфувати Середземним морем.
@armyinformcomua
Сьогодні, 12 січня, близько 13:40 військові рф здійснили артилерійський обстріл міста Херсона.
Упродовж 12 січня на Запорізькому та Донецькому напрямках підрозділи Сил безпілотних систем України провели серію високоточних ударів по ворожій протиповітряній обороні.
У Міністерстві оборони України нагадали, якими пільгами щодо освіти можуть скористатися військовослужбовці та їхні рідні у 2026 році.
Український захисник з бригади «Форпост» з позивним «Микита» не лише примудрився самостійно ліквідувати групу ворожих штурмовиків, а й надзвичайно вдало скористався їхньою рацією, щоб попередити своїх побратимів про небезпеку.
Російські війська активізували спроби просочитися штурмовими групами в північну частину Покровська — за залізницю. Сили оборони зривають ці дії ударами артилерії та безпілотників, не дозволяючи противнику накопичити сили й розгорнути наступ.
Окупаційні російські війська активно проводять штурмові дії на Гуляйпільському напрямку, але минулої доби зафіксовано дещо менше ударів дронами-камікадзе.
Старший стрілець-оператор, військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
У Харкові викрито злочинну групу з 13 осіб, до якої входили посадовці медико-соціальних експертних комісій та їхні спільники. Суд визнав…