Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
В Україні більше немає медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які встановлювали статуси інвалідності. Замість них працюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, створені при закладах охорони здоров’я. В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що для людини проходження шляху до статусу інвалідності значно спроститься, адже більшість процесів буде скорочено та цифровізовано. А всі етапи для оцінювання фіксуватимуться в електронній системі.
А що зміниться для військових? АрміяInform розповідає, що мають робити військовослужбовці задля отримання статусу особи з інвалідністю. А також кому потрібно наново проходити оцінювання.
Якщо травма або захворювання суттєво обмежують функціонування військовослужбовця, його можуть направити до закладу з експертними командами для оцінювання повсякденного функціонування, роз’яснює Міністерство охорони здоров’я. Зробити це може лікуючий лікар, або голова ВЛК.
При цьому зараз не потрібно чекати 120 днів з моменту травмування. Після стабілізації стану здоров’я військовослужбовця голова ВЛК має можливість відразу формувати електронне направлення на оцінювання повсякденного функціонування.
Оцінювання здійснюється експертною командою лікарів, яка спеціалізується на визначенні ступеня обмежень функціонування людини через травми або захворювання. Експертна команда працює на базі багатопрофільних закладів охорони здоров’я. Лікар разом із військовослужбовцем можуть разом обрати медичний заклад із переліку, доступного в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування. Вибір залежить від місця перебування військовослужбовця, а також обраної форми оцінювання:
Оцінювання повсякденного функціонування має бути проведене у строк до 30 днів із моменту подання електронного направлення головою ВЛК. Адміністратор закладу охорони здоров’я, де працює експертна команда, протягом 5 днів із моменту отримання направлення має розглянути подану справу, щоб або поставити справу в чергу і система визначить дату та час оцінювання, або повернути справу на доопрацювання через неточності.
Якщо справу додадуть в чергу, військовослужбовець отримає сповіщення на електронну пошту (свою чи довіреної особи) про форму, час і місце оцінювання. Якщо електронної пошти немає, інформацію буде надіслано рекомендованим листом на адресу фактичного перебування військовослужбовця.
Експертна команда аналізує документи, а в разі очної, дистанційної або виїзної форми оцінювання проводить додатковий огляд чи обстеження. Увагу приділяють ступеню порушень функціонування, впливу травми чи захворювання на повсякденну діяльність, а також необхідності соціальної підтримки чи реабілітації.
На основі отриманих результатів експертна команда має ухвалити рішення щодо встановлення інвалідності, визначення термінів повторного (у разі потреби) оцінювання та має надати рекомендації щодо реабілітації.
Рішення буде внесено до електронної системи, а військовослужбовець отримає його копію на електронну пошту або, за потреби, в роздрукованому вигляді. Документ також буде доступним у електронному кабінеті лікаря, який направляв на оцінювання. Усі дані будуть передаватися до органів соціального захисту, що відповідають за подальше надання допомоги.
На основі ухваленого рішення військовослужбовець може:
Рішення експертної команди військовослужбовець може оскаржити. Для цього потрібно подати скаргу до Центру оцінювання функціонального стану особи.
Зважаючи на велику кількість фейків ворожої пропаганди, зокрема, що з 1 січня люди з інвалідністю будуть мобілізовані через те, що ліквідували МСЕКи, а замість них спеціальні комісії скасовуватимуть отримані раніше статуси, в МОЗ наголошують:
«усі люди, які мають статус інвалідності, продовжують отримувати пільги, послуги, допомогу та, зокрема, відстрочку від мобілізації, на підставі висновку МСЕК протягом терміну його дії».
Також в Мінохорони здоров’я роз’яснили хто та коли має проходити повторні огляди:
1) усі, хто має обмеження повсякденного функціонування, тобто законні підстави для статусу інвалідності, проходитимуть оцінювання експертною командою лікарів-практиків у передбачений строк;
2) якщо інвалідність встановлено безстроково, оцінювання проходити не обов’язково, лише за власним бажанням: усі пільги, гарантії та виплати залишаються в силі;
3) якщо людина протягом 2022-2024 років мала пройти повторний огляд, але не змогла його пройти з поважних причин та відповідно до винятків, передбачених у законодавстві на час воєнного стану, то його потрібно буде пройти:
чоловікам 25-60 років з 2 або 3 групою інвалідності — до 1 листопада 2025 року;
усім іншим пацієнтам — до 1 квітня 2026 року.
Винятки — неможливість повторного огляду з таких причин:
люди перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях;
пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання);
чинні військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань — для них статус інвалідності залишається чинним на період проходження військової служби та протягом 60 днів з дати звільнення зі служби.
@armyinformcomua
Бійці 73 центру ССО на Курщині уражають особовий склад та техніку противника усіма наявними засобами.
Оператори 414 бригади безпілотних систем ЗСУ «Птахи Мадяра» продемонстрували, що можуть обходити ворожі засоби РЕБ, які росіяни встановлюють на своїй «броні».
Зазвичай колони техніки супроводжують 2 танки, які ведуть вогонь по наших позиціях, поки піхота висаджується.
Батальйон ударних безпілотних авіакомплексів «Ахіллес» 92 штурмової бригади імені отамана Івана Сірка разом з гвардійцями 1 бригади оперативного призначення «Буревій» Нацгвардії вчасно виявили та спалили ворожу техніку.
На Запорізькому напрямку відбуваються комбіновані атаки, обстріли, нальоти ворожих FPV-дронів та дронів зі скидами, проте лінія фронту загалом стабільна вже півтора роки.
Бійці батальйону К-2 54 механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи до ноги знищили окупантів, які намагалися просочитися між позиціями.
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…