І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…
За результатами комплексних заходів у Житомирській, Черкаській та Кіровоградській областях на гарячому затримано п’ять осіб, які хотіли налагодити підпільний продаж озброєння.
Про це повідомила 24 грудня Служба безпеки України.
У Черкаській області підозру отримав 30-річний дезертир, який «прихопив» із собою зброю та боєприпаси з військової частини, де проходив службу. Йдеться про п’ять бойових гранат, автомат Калашникова з набоями й двома глушниками.
Відповідні засоби ураження він сховав у приватному будинку своїх батьків, де переховувався та одночасно шукав «покупців».
У Кропивницькому затримано ще двох дезертирів, які намагалися продати криміналітету 5 протитанкових гранатометів та 11 гранат Ф-1. Крім того, під час обшуків у затриманих вилучено два бойові пістолети, кулемет, протипіхотну міну та вибухівку.
На Житомирщині затримано двох місцевих жителів, які торгували «трофейними» засобами ураження, що приховано вивозили з районів бойових дій на Донеччині.
Серед затриманих — 41-річний рецидивіст. У 2022 році він отримав умовний термін покарання за незаконний продаж вогнепальної зброї, але згодом продовжив нелегальний «бізнес».
Використовуючи особисті зв’язки у кримінальних колах, фігуранти підшукували потенційних клієнтів серед колишніх в’язнів.
За матеріалами справи, ділки зберігали «товар» у спеціально створеному схроні, який облаштували в гаражі. Під час його огляду вилучено:
Наразі затриманим повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).
Зловмисникам загрожує до 7 років тюрми.
Як повідомляла АрміяInform, затримано організатора переправлення чоловіків за кордон з арсеналом зброї.
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський назвав «червоні лінії» для України у випадку проведення мирних переговорах з росією.
Фахівці Сил логістики Збройних Сил України нарощують обсяги ремонтів та відновлення швидкісного бронетранспортера М-113.
Нацгвардієць із позивним «Мітяй» — актор за освітою, каскадер за покликанням, а тепер ще й командир екіпажу 25 бригади охорони громадського порядку імені князя Аскольда. Його шлях на війну почався з того, що ще до повномасштабного вторгнення він тримав напоготові зібрані речі, готовий у будь-який момент приєднатися до боротьби.
Центральне управління захисту прав військовослужбовців відновило права 168 військовослужбовців постійного складу одного з вищих військових навчальних закладів у Києві, яких безпідставно зняли з продовольчого забезпечення.
На Лиманському напрямку тривають безперервні атаки окупантів, які намагаються змінювати тактику та знайти слабкі місця в обороні ЗСУ. Але українські захисники щоразу доводять: жоден ворог не втече.
До 15 років ув'язнення засуджено медсестру з Херсона, яка передавала представнику фсб рф інформацію про Сили оборони. Її визнали винною у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.
І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…