Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…
За період широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України противник поряд із застосуванням звичайних засобів вогневого ураження застосовує проти Сил оборони спеціальні боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами.
Про те, чи коректно називати їх хімічною зброєю, в інтерв’ю АрміяInform розповів речник Генерального штабу Збройних Сил України капітан Дмитро Лиховій:
— Йдеться, зокрема, про застосування противником ручних газових гранат типу К-51 та РГ-ВО, які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання як засоби ведення війни.
Визначення «хімічна зброя» щодо цих боєприпасів некоректне, однак застосування боєприпасів з отруйними речовинами на війні так само прямо забороняє Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення.
Переважно росіяни використовують хлорацетофенон. Формально він не є хімічною зброєю. Це бойова отруйна речовина подразнювальної дії. У Конвенції про хімічну зброю хлорацетофенон визначається як хімічний засіб боротьби із заворушеннями.
Це хімікат, здатний швидко викликати в організмі людини подразнення органів чуття або фізичні розлади, які зникають за короткий час після закінчення дії. Тобто сльози, шмарклі, затуманення і тому подібне.
Ворог, крім порушення Конвенції, чітко усвідомлює ефективність цих застосувань. Тому що сам засіб для боротьби з вуличними заворушеннями на озброєнні поліції направлений на те, щоб протестувальники розійшлись, припинивши свої дії.
У випадку ж застосування небезпечних хімічних речовин на фронті військовослужбовець залишається на позиції — продовжує перебувати в хімічно небезпечному середовищі. Це є свідомими діями противника на порушення та ураження наших військ через застосування небезпечних хімічних речовин.
* * *
В інтерв’ю АрміяInform з речником Генерального штабу Збройних Сил України капітаном Дмитром Лиховієм читайте також про Кринки, лівий берег Дніпра на Херсонщині, Гуляйпільський і Оріхівський напрямки та Роботинський виступ.
Раніше АрміяInform публікувала велике інтерв’ю з Дмитром Лиховієм про те, як бути військовим речником, а також про про мобілізацію, цивільні медіа та мемного турецького стрільця-олімпійця.
@armyinformcomua
Поблизу Куп’янська Сили оборони стримують ворога, а десь контратакують і відкидають окупантів із зайнятих позицій.
У Херсонській області внаслідок російських обстрілів минулої доби шестеро людей дістали поранення.
За минулу добу Миколаївська область зазнала кількох атак з боку російських військових, є загиблий та масштабні руйнування.
Фінляндія надасть Україні 26-й пакет матеріальної допомоги. Рішення про це фінський президент ухвалив 5 грудня.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Станом на ранок 6 грудня в Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр».
від 20000 до 120000 грн
Кривий Ріг
Арей, окремий штурмовий батальйон
Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…