Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
У Збройних Силах України є можливість отримати додаткові гроші при переїзді на нове місце служби («підйомні» — авт.), а також компенсацію за оренду житла («піднайом» — авт.).
В чому різниця між «піднайомними» і «підйомними», та хто може отримати таку допомогу, розповідає АрміяInform.
Це по суті компенсація за оренду житла за місцем проходження служби. Вона виплачується в тому випадку, якщо у військовослужбовця немає власного житла на цій території.
Одразу зазначимо, що оформлення компенсації — процедура не дуже проста і швидка. А також може вимагати певних витрат, зокрема на отримання довідок.
Підставою для виплати є рапорт військовослужбовця, а також перелік документів, визначений постановою Кабміну № 450.
Але якщо пройти цей шлях та все оформити, то можна отримати досить непогані суми компенсації. Зокрема, на 2024 рік встановлено такі розміри:
Для військовослужбовців, у яких троє та більше членів сім’ї, суми компенсації зростають у півтора раза.
Це допомога, яка надається у разі переїзду військовослужбовців на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням на навчання до військових навчальних закладів та військових коледжів або навчальних центрів, термін навчання в яких становить шість місяців і більше, без збереження посади за попереднім місцем служби або у зв’язку з передислокацією військової частини.
Або ж після закінчення військових навчальних закладів із призначенням на посади в частини в інших населених пунктах. Більше детально про те, хто саме може отримувати таку допомогу прописано в Наказі Міністерства оборони № 45.
Скільки платять?
Підйомна допомога виплачується у розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім’ї, який переїхав з ним на нове місце військової служби;
Також виплачуються добові за кожний день перебування в дорозі на військовослужбовця та кожного члена його сім’ї, який переїхав разом з ним.
Хто вважається членами сім’ї?
Це особи, які зазначені в особовій справі військовослужбовця, зокрема:
Скільки разів можна отримувати у разі частої зміни місця служби?
Підйомна допомога виплачується не більш як за два переїзди військовослужбовця протягом календарного року.
Що потрібно?
Виплачуються на підставі наказу командира військової частини, який видається на підставі рапорту військовослужбовця. Крім того, у наказі зазначається, чи є дружина (чоловік) військовослужбовцем.
У разі необхідності командир може організувати перевірку достовірності даних про переїзд членів сім’ї військовослужбовця.
Якщо і чоловік , і дружина є військовослужбовцями, підйомна допомога на кожного з них виплачується за новим місцем військової служби, на членів сім’ї — з місячного грошового забезпечення одного з них.
Наразі це стосується військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, або за призовом осіб офіцерського складу.
На жаль, мобілізовані військовослужбовці такої можливості не мають. Але це може бути одним з мотиваційних чинників для підписання контракту зі Збройними Силами України. Більше про можливості, які надає контрактна служба можна почитати тут. А про особливості укладання контракту під час дії воєнного стану, тут.
@armyinformcomua
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський провів робочу нараду, присвячену посиленню протидії ударним БПЛА, якими росія щоденно атакує українські міста.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного й 66 авіаційних ударів, застосувавши чотири ракети та скинувши 129 керованих бомб.
Росіяни продовжують активні бойові дії на Покровському напрямку, штурми відбуваються щодня. Ворог намагається прорватися малими піхотними групами та на мототехніці, проте українські сили тримають оборону.
Внаслідок ворожого артилерійського обстрілу Покровської громади, що на Нікопольщині, загинув 72-річний чоловік. Снаряд влучив у його присадибну ділянку.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
У ніч на 14 червня (із 22:00 13 червня) противник атакував 58-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Брянськ, Орел, Міллерово, Шаталове, Приморсько-Ахтарськ — рф.
від 24000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
від 25000 до 25000 грн
Сарата
18 окремий батальйон 35 ОБрМП
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…