Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
На льотному жаргоні фронтовий бомбардувальник Су-24М льотчики часто називають «чемоданом». Така назва пов’язана з тим, що ця «валіза» може перенести багато тонн «подарунків» ворогу.
Про бойову роботу наших пілотів тактичної авіації розповів 28 жовтня т.в.о. начальника управління комунікацій Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат.
Пілот Су-24М Віктор неквапливо смакував кавою під цигарку. Каже, що робить це традиційно, перед тим, як сяде в літак.
Нині авіатори зосереджені на застосуванні західної високоточної зброї. На часі — серйозні стратегічні завдання. Здавалося б, усе просто.
Пілотам треба чітко вийти на рубіж пуску крилатих ракет Storm Shadow/Scalp, натиснути кнопку пуску, сісти на одному з оперативних аеродромів і… дочекатися об’єктивного контролю — підтвердження знищення ворожого об’єкта.
Усе просто лише на перший погляд. Насправді це складні операції, до яких залучена велика кількість фахівців різних напрямів. Планування удару, програмування ракет, розвідка — усе потребує максимально точних математичних розрахунків, інакше — не буде результату. А Storm Shadow чи Scalp має прийти в ціль! І крапка. Не так багато у нас тих ракет.
«Ми записуємося в чергу, щоб пускати «крилаті». А чого дивуєтесь, так і є. Кожен хоче виконати цю почесну місію. Є екіпажі, є літаки, а от ракет західних недостатньо… Хлопці дуже вмотивовані й цілеспрямовані, тому і черга! Коли треба йти на бойове, у нас немає запитань: «А чому я…», у нас кажуть: «А можна я…» — розповів Віктор.
У перші місяці війни західного озброєння ще не було, то пілоти завдавали ударів авіаційними ракетами малого радіусу дії та вільнопадаючими авіаційними бомбами.
На початку війни в наших пілотів не було жодних «червоних ліній», вони проривались через ворожу ППО і за один виліт відправляли у пекло сотні окупантів, десятки одиниць бронетехніки, які колонами перли на Київ.
Так, для багатьох це став квиток в один бік, але бомбардувальники зробили неймовірний внесок у перемогу. Що й казати, у перші тижні повномасштабного пілоти не раз успішно залітали під Брянськ, руйнували наступальний темп ворога на його території, нищили логістику.
На багатьох напрямках це були зухвалі, сміливі операції авіації Повітряних Сил, у яких брав участь і Віктор.
Як повідомляла АрміяInform, українські ракети знищили ключові командні пункти окупантів.
До речі, якщо вас цікавить й інший спеціалізований та аналітичний контент про військову справу – підпишіться на телеграм-канал АрміяInform.
@armyinformcomua
На Лиманському напрямку ситуація залишається напруженою: ворог постійно проводить атаки, зокрема піхотні штурми.
Військова контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агентку російської воєнної розвідки, яка готувала координати для дронової атаки рф по столиці України 1 січня 2025 року.
Міністерство оборони України опублікувало роз’яснення щодо механізму переведення у застосунку Армія+, а також щодо причин, через які можуть виникати затримки.
Окупанти все більше намагаються застосовувати нову тактику — коли спочатку заходить мала штурмова група, ховається якнайближче до українських позицій і чекає підкріплення, однак Сили оборони знають, як протистояти їм.
На Курахівському напрямку ворог почав частіше застосовувати ствольну артилерію та реактивні системи залпового вогню.
Покровськ залишається однією з ключових точок на лінії фронту, але російські війська не наважуються здійснити масштабний лобовий штурм цього міста.
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…