У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…
Сили оборони завдають колосальних втрат ворогу на Сході. Однак російське командування регулярно кидає в бій нові сили, не рахуючись з жодними втратами — ні власними, ані серед цивільних мешканців.
Про ситуацію в Торецьку в ефірі марафону «Суспільне Новини» розповіла речниця ОТУ «Луганськ» майор Анастасія Бобовнікова.
— Вони зазнають великих втрати, але постійно поповнюють живу силу на передньому краї. На жаль, ворог дуже сильний проти нас стоїть. Ми нищимо живу силу противника активно. Наприклад заходить штурмова група з 5 осіб. Троє з них у будь-якому разі не виживають. Один буде трьохсотий, один десь втече. Але їх дуже багато, тобто вони постійно штурмують і ми намагаємося їх відбивати, — сказала вона.
Ситуація у місті вкрай складна і динамічна, на східних околицях практично не лишилось будинків, в яких можна утримувати позиції.
— Ситуація вкрай динамічна. Важко сказати якісь конкретні цифри, тому що сьогодні це один відсоток, завтра інший. Сьогодні ми обороняємо умовно одну вулицю, завтра ми відбили там ще одну вулицю і тому щодо відсотків тут не варто на цьому фокусуватися. Однак бої йдуть дуже динамічно на східній околиці міста вже майже не залишилося будинків, за які варто триматися, — повідомила офіцер.
Речниця пояснила, чого потребують Сили оборони, щоб стримати, зупинити та відкинути окупантів.
— Нам потрібен й особовий склад, і зброя, і боєкомплекти до цієї зброї. Нам потрібно все. Дайте нам всю вашу зброю і ми переможемо, тому що мотивації і сили волі нам вистачить, — сказала вона.
Ударів по місту ворог завдає в тому числі з важкої вогнеметної системи ТОС. Імовірно, йдеться про ТОС-1А «Солнцепьок».
— До такого виду озброєння вони вдаються і я хочу сказати, що це дуже страшна зброя, вона заборонена Женевською конвенцією, тому що особливо використання цією зброєю по міській забудові, тому що вона є не вибірковою і від неї також страждає і цивільне населення, насправді дуже страшна зброя, — повідомила військова.
Однак українські військові ведуть ефективну контрбатарейну боротьбу. Речниця пообіцяла ворогу гідну відплату за удари по Торецьку з ТОС.
— Окрім того, працює контрбатарейна боротьба, ми полюємо на їхню артилерію і дуже вдало, майже щодня вони втрачають артсистему, — зазначила Анастасія Бобовнікова.
Раніше АрміяInform повідомляла, що вцілілих будинків на сході Торецька не лишилось: ворог вдарив з важкої вогнеметної системи.
За минулу добу російська армія втратила 1250 одиниць особового складу, бронетехніку та понад 60 артилерійських систем.
Ремонтно-відновлювальний батальйон, підрозділи забезпечення, наземних роботизованих комплексів та безпілотних літальних апаратів потребують фахівців.
Водій (кат. D, DE), військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Технік стартового і підйомно-транспортного обладнання, військовослужбовець
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…