Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час 25-ї зустрічі у форматі «Рамштайн» планує представити лідерам країн-союзників План перемоги України.
Зустріч була запланована на 12 жовтня, але її відтермінували через зміну планів президента США Джо Байдена. Найближчим часом має бути підготовлений новий графік зустрічі Контактної групи з оборони України.
Чого очікувати Силам оборони України в контексті надання військово-технічної допомоги й посилення наших спроможностей у війні проти росії?
Про це АрміяInform розповів воєнний експерт Петро Черник:
«Основна мета «Рамштайну» — обговорення, синхронізація і прискорення надання військової допомоги, зброї та спорядження Україні.
Взагалі майданчик «Рамштайн», в який входить понад 50 країн з усіх континентів, це унікальне явище з часів Другої світової війни. Нагадаю, що антигітлерівська коаліція документально була оформлена 1 січня 1942 року, і на старті туди входило всього 26 країн. А в «Рамштайн» з самого початку понад 50. Отже, цей майданчик є насправді антиросійською, антипутінською коаліцією.
У частині фінансування можу сказати, що воно буде, як від НАТО, так і від Європейського Союзу. Потреби Сил оборони стратегічно не змінилися і найближчим часом не зміняться. Швидше за все, Україні запропонують все те, що вже надавали раніше.
За його словами, щодо номенклатури озброєння — ми унікальна країна, адже нам надали цілу низку найрізноманітніших одиниць озброєння. Ніде немає такої кількості найрізноманітнішої бронетехніки, яка є в Україні. Узяти хоча б танки: ЗСУ у боях використовують американські танки Abrams, німецькі Leopard 2, британські Challenger 2. Плюс величезна лінійка стрілецької зброї, артсистем, засобів ППО. Крім того, ракети великої дальності ATACMS та Storm Shadow. Маємо вже літаки F-16. Цілком ймовірно, буде збільшення кількості номенклатури озброєнь від країн-партнерів.
Петро Черник каже, що можливо, нам нададуть ракети класу «повітря — поверхня» AGM-158 JASSM, саме для F-16. Є вже модифікації цих ракет з дальністю застосування на 900 км. Цими ракетами можна знищувати російські воєнні аеродроми та все, що там базується.
Справжнім проривом стане передача американських керованих ракет класу «повітря — повітря AIM-120 AMRAAM». Ракети можуть збивати російські Су-34 — носіїв керованих авіабомб на відстані до 180 км.
Можливо, додатково з’являться вертольоти армійської авіації. Скажімо, ударні гелікоптери AH-64 Apache, котрі можуть брати на борт до 16 ракет AGM-114 Hellfire. Ці ракети дуже ефективні, здатні на відстанях до 12 км знищувати будь-яку одиницю ворожої техніки.
Плюс у нас можуть з’явитися штурмовики A-10 Thunderbolt. Літаки мають широкий набір озброєння для знищення наземних цілей. Оснащені 30-мм гарматою GAU-8 Avenger, боєзапас — 1350 снарядів. Доволі ефективне озброєння, уражає фактично будь-яку одиницю військової техніки: танки, БМП, артустановки. Є нюанс. Штурмовик A-10 Thunderbolt працює на відстанях 3-4 км і може потрапити в зону ураження зенітних систем ближнього радіусу дії противника.
На «Рамштайні» наші партнери можуть домовитися про підняття рівня виробництва артилерійських боєприпасів для потреб Сил оборони України. Петро Черник розповідає, американці виробляли на початок великої війни 14 тисяч снарядів 155-го калібру на місяць. А тепер уже підтвердили, що на осінь, вони вийшли на цифру 50 тисяч снарядів. Наступного року вони планують досягти показників у 80 тисяч на місяць.
Кілька цифр. Загальний запас артилерійських боєприпасів всіх калібрів у росіян на початок великої війни складав від 15 до 20 мільйонів, водночас у США всього 2,5 мільйони. Крім того, на початок вторгнення рашисти виробляли 125 тисяч артснарядів на місяць. Зараз ворогу вдалося підняти виробництво десь на 30%. Це приблизно 170-180 тисяч, не більше. Бо є проблеми з порохом, алюмінієвою пудрою, іншими вибуховими речовинами. Якщо у 2022-му запас штатних артстволів у росіян був 5400, то в американців 1000.
Одна ремарка: американський воєнно-промисловий комплекс практично на 100 % знаходиться у приватних руках, а не у власності держави. Якщо у США будують завод, то рахують на десятиліття вперед. Як він має працювати, виробничі потужності, підготовка персоналу, технології, калібрування верстатів, соцзахист: пенсія, медичне забезпечення і тому подібне.
російських масованих ударів взимку по критичних об’єктах України стане більше. Це можливий сценарій. Натомість держава має посилити спроможності протиповітряної оборони. Вже заявлено, що Україна отримає від США додаткову батарею ППО Patriot і ракети до цих ЗРК. Також Румунія передала нам комплекс протиповітряної оборони Patriot.
Батарея Patriot складається з 4-6 машин. Візьмемо по мінімуму, 4 пускові установки, у кожній установці є 4 контейнери. Маємо на виході 16 ракет, які гарантовано збиватимуть російські повітряні цілі. Плюс Німеччина передасть для посилення ППО України 17 нових систем IRIS-T. Комплекс IRIS-T демонструє вражаючий показник влучності — майже 100 відсотків.
Є багато дискусій у суспільстві та серед експертів про доцільність застосування дорогих ракет Patriot вартістю до 3 млн доларів по дешевим «шахедам». Я не поділяю такої думки. Як оцінити життя загиблої дитини? Скільки це коштує мільйонів доларів? І чи це взагалі коштує? Звісно, ні в кого не виникає питань: коли Patriot збиває ракету Х-47М2 «Кинджал» ворога вартістю понад 10 млн доларів чи, наприклад, ракету Х-101, ціна якої 13 млн доларів, — додає Петро Черник.
@armyinformcomua
За доказовою базою Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один агент фсб, який коригував ракетні удари рф по Миколаєву.
Європейський Союз передав Україні ще один мільярд євро за рахунок російських активів.
Російські інвестори, які заходять на окуповану територію Луганщини, замість розвитку приносять лише нові проблеми.
У Міністерстві оборони України відбулася робоча зустріч з Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною та профільними громадськими організаціями.
На Краматорському напрямку зростає активність ворожих розвідувальних дронів. Щодоби фіксується до 22 запущених безпілотників. Вони працюють не лише в зоні бойового зіткнення, але й над містами — Краматорськ, Дружківка, Слов’янськ.
Противник активізувався на Торецькому напрямку, зокрема в районі населених пунктів Диліївка та Яблунівка. За минулу добу тут зафіксовано 23 бойові зіткнення.
від 30000 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…