Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
Правоохоронці затримали військовослужбовця 56 окремої мотопіхотної бригади, який самовільно залишив місце служби і публічно оголосив про свій вчинок 21 вересня.
Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.
У рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за цим фактом, правоохоронці встановили його місцезнаходження та провели там обшук.
Державне бюро розслідувань повідомило, що на початку вересня військовослужбовець був направлений до госпіталю для медогляду ВЛК, однак насправді обстеження не проходив та в медзакладі не перебував, а після завершення визначеного терміну ВЛК до місця несення служби не повернувся та впродовж двох тижнів фактично переховувався від правоохоронців.
23 вересня 2024 року Донецька спецпрокуратура у сфері оборони Східного регіону за фактом публікацій у ЗМІ відкрила провадження щодо дезертирства військовослужбовця та доручила розслідування Бюро.
Наступного дня у бригаді також призначили службове розслідування, за результатами якого визнали, що військовий «вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення».
Наразі військового затримано в порядку ст. 208 КПКУ та вирішується питання щодо повідомлення про підозру. Його дії кваліфіковано як дезертирство (ч. 4 ст. 408 КК України). В умовах воєнного стану за це передбачено покарання у вигляді ув’язнення на строк від 5 до 12 років. Слідчі дії тривають.
Затриманим військовослужбовцем є Сергій Гнезділов, який у вересні оголосив, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби у війську та того, що за Конституцією громадяни України мають обовʼязок захищати державу. Його вчинок викликав неоднозначну реакцію і серед військовослужбовців, і загалом в суспільстві.
@armyinformcomua
Станом на 06:00 25 січня росіяни вивели у Чорне море два ракетоносії з «Калібрами».
Фотографи та журналісти стали очима нашої війни, адже саме завдяки їм увесь світ дізнався про всі моторошні та жахливі речі, які коїть росія та її солдати на нашій землі.
«Я мрію, щоб на східному кордоні України, від Вовчанська і до Урала було Північне море, в ньому водилася білуга і було багато ікри. Чи щоб ми межували із Північним Льодовитим океаном», — говорить 49-річний Віктор Баранов з позивним «Кеп».
Що таке пункт управління розвідкою, навіщо він потрібен та які завдання виконує? Як протидіяти радіоелектронній розвідці противника? Якими є особливості сучасних бойових дій на Донеччині? Чому утримувати посадки важливіше, ніж села, а висоти зараз потрібніші дронарям, ніж для артилеристів? Чому на ПУРі потрібні насамперед проджект-менеджери?
Американська корпорація Northrop Grumman офіційно розпочала виробництво першого літака далекого радіолокаційного виявлення та управління (АВАКС) E-2D Advanced Hawkeye для ВМС Франції.
У світі, де дезінформація стала звичною практикою, особливо під час війни, важко здивуватися витівкам російської пропаганди. Проте нещодавня історія про українського військового, який, нібито, покинув службу, а потім убив свою співмешканку, показує, наскільки низько можуть впадати творці фейків, намагаючись зламати моральний дух українців.
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…