Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…
На півночі Харківської області російські окупанти майже не облаштовують традиційних фортифікаційних споруд у вигляді суцільних траншей. Їхні споруджені з урахуванням особливостей рельєфу шанці радше нагадують хробачі нори, з яких дуже непросто викурити мешканців.
Про це в ефірі марафону «Суспільне Новини» розповів начальник відділення планування 13 бригади оперативного призначення «Хартія» Національної гвардії України підполковник Антон Баєв.
— Найскладніше для нас це умови нашого рельєфу, нашої місцевості, де дуже глибокі яри і дуже рельєфні балки. Противник не застосовує традиційної системи фортифікаційних споруд у вигляді довгих траншей. Вони обладнують одиночні нори, які дуже важко в наших реаліях і в обставинах нашої місцевості зачищати і проходити, — сказав він.
Зачищати такі укриття бійцям Сил оборони України вкрай важко.
— Це дуже кропітка робота, кожні 5–10 метрів для нашої піхоти даються дуже важко. Ми можемо проходити це і по 3–4 години. Тому важко потрошку, але ми попрацюємо, — запевнив офіцер.
Ворожі укриття вкрай різноманітні та подекуди дуже розгалужені. Зачищати такі укриття непросто навіть за допомогою гранат.
— Це як від одиночної нори, яка просто входить під землю на два-три метри, має певні згини під різними кутами, що ускладнює роботу. Не завжди навіть закидання гранат в ці нори дає певний результат, тому що є і кути залому цих нор, — повідомив гвардієць.
На вже визволених територіях бійці Сил оборони бачили цілі підземні міні-містечка, викопані окупантами.
— Також є інформація і ми вже бачили на тих територіях, де ми вже відновили контроль, що є маленькі підземні містечка, які пов’язані між собою якимись там тунелями. Ворог копається постійно, копається дуже ефективно і це, звісно, ускладнює роботу, — розповів військовий.
Він повідомив, що окупанти копають виключно вручну шанцевим інструментом, оскільки задіяти якусь техніку йому не дають Сили оборони.
— Все робиться вручну. Інженерну техніку підтягти сюди неможливо, ми не даємо такої змоги, — запевнив він.
Однак вручну російські загарбники копають регулярно та безперервно.
— Чим відрізняються російський солдат — так це тим, що він буде копати навіть нігтями своїми, аби копати. Тобто, в цьому їм треба віддати належне, вони копають постійно, будь-чим, будь-якими підручними засобами, — сказав Антон Баєв.
З огляду на це ситуація з ворожими укриттями постійно змінюється, оскільки за кільканадцять годин противник спроможний викопати доволі багато.
— Тому дивишся ситуацію — сьогодні одна, а завтра вже накопано в два рази більше, ніж було вчора. Тому постійно треба тримати це під контролем і дивитися, — пояснив офіцер.
Щодоби на Харківському напрямку Сили оборони виявляють та знищують десятки укриттів ворога, незрідка це вдається робити разом з окупантами, які там переховуються.
Раніше АрміяInform повідомляла, що на Харківщині ворог прокладає підземні маршрути та формує полк із «зеків».
@armyinformcomua
Протягом доби підрозділи угруповання Сил безпілотних систем уразили/знищили 1130 цілей противника.
Загалом протягом минулої доби зафіксовано 235 бойових зіткнень.
У ніч на 19 березня противник атакував 133 ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера», «Італмас» та дронами інших типів, близько 70 із них — «Шахеди».
Вночі 19 березня росіяни атакували житлові квартали Одеси, є постраждалі та пошкодження житлових будинків.
Вночі 19 березня ворожий безпілотник атакував Головне Управління СБУ у Львівській області.
За минулу добу російські окупаційні військи втратили на фронті 1520 військових.
Начальник групи телекомунікації інформаційно-телекомунікаційного вузла
від 20000 до 25000 грн
Хмельницький
Військова частина А1056
Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини
від 25000 до 25000 грн
Сарата
18 окремий батальйон 35 ОБрМП
Заступник командиpа бойової машини-навідник-оператор, військовий
від 25000 до 125000 грн
Київ
Морська Піхота ЗСУ
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…