Все своє життя присвятив службі в інженерних військах. Починав службу у військах спеціального призначення в 1998 році, закінчив Військовий інженерний інститут при Подільському аграрно-технічному…
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило першу виплату викривачу корупції. Викривач, який отримав винагороду — чинний військовослужбовець.
Про це повідомили у НАЗК.
Виплата здійснена відповідно до рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 9 листопада 2023 року у справі № 991/2197/22.
Військовослужбовець у 2020-2021 роках обіймав посаду директора департаменту внутрішнього аудиту Міноборони. У 2021 році він звернувся із заявою до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), в якій повідомив, що йому запропонували отримання неправомірної вигоди у 24 млн грн за дії в інтересах певного ТОВ.
Йшлося про залучення фахівців для проведення позапланового внутрішнього аудиту виконання державного контракту.
Аудиторська група мала скласти позитивний звіт за результатами аудиту щодо повноти, якості та відповідності виконаних робіт умовам контракту.
Це дозволило б компанії отримати повну оплату у понад 400 млн грн за облаштування спецоб’єкта та претендувати на майбутні договори з Міноборони (ч. 3 ст. 369 КК України).
За вказаним фактом НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 КК України. Процесуальне керівництво і підтримання обвинувачення у суді здійснювала Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив вирок у справі 24 березня 2023 року, призначивши фігуранту – колишньому заступнику начальника одного з управлінь Міноборони — покарання у вигляді позбавлення волі на 4,5 роки.
Одночасно суд відмовив у виплаті винагороди викривачу, мотивувавши рішення тим, що він офіційно повідомив про виявлений злочин у межах реалізації своїх службових повноважень і тому не має права на винагороду.
Викривач оскаржив зазначене рішення і наприкінці 2023 року Апеляційна палата ВАКС задовольнила його апеляційну скаргу та присудила виплату.
Відповідно до ст. 53-7 Закону України «Про запобігання корупції», викривач може отримати 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду.
Однак розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину. Можливість винагороди викривачам корупції було запроваджено ще у 2019 році.
Дотепер суди ухвалили два позитивних рішення про виплати, однак через відсутність врегульованих процедур виплати реальне виконання судових рішень тривалий час було неможливим.
До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу – підпишіться на телеграм-канал АрміяInform.
Подія об’єднала цивільних з командою СБС, надавши змогу глибше зрозуміти діяльність нового роду сил та перспективи служби в наших лавах.
За даними Володимир Зеленського у Курській області вже накопичено 11 000 північнокорейських солдатів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України виступило з заявою стосовно того, що 4 листопада пропаганда кремля розважалась із нагоди так званого «дня народного єдінства».
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з воїнами інженерних військ, привітав їх із професійним святом і відзначив державними нагородами.
Бійці мотопіхотного батальйону 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» зробили підбірку російської «броні», що палає навпроти наших позицій.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив Президенту України Володимиру Зеленському про відправлення першої замовленої Канадою для України системи ППО NASAMS.
Захищаємо світ
Все своє життя присвятив службі в інженерних військах. Починав службу у військах спеціального призначення в 1998 році, закінчив Військовий інженерний інститут при Подільському аграрно-технічному…