Саме такою можливістю скористалася військовослужбовиця 152-ї окремої єгерської бригади з позивним «Ніка». Про свій військовий шлях та повернення до війська вона розповіла кореспонденту АрміяInform. Бажання…
Служба безпеки затримала 23-річного контрактника однієї з військових частин України, який у травні цього року самовільно залишив місце служби й коригував повітряні удари рф по Вінницькій та Сумській областях.
Про це інформує 3 жовтня СБУ.
«Шукаючи швидких заробітків у телеграм-каналах, він потрапив у поле зору кадрового співробітника головного управління генштабу збройних сил росії (більш відомого як гру). російський спецслужбіст запропонував дезертиру „легкі“ гроші в обмін на співпрацю», — йдеться в повідомленні.
За вказівкою воєнної розвідки рф фігурант відслідковував вогневі позиції протиповітряної оборони ЗСУ на території Вінниччини.
У СБУ зазначили, що згодом агента перекинули до Сумської області, де він мав шпигувати за підрозділами Сил оборони. Для виконання ворожого завдання агент приховано прибув до одного з міст поблизу кордону з рф і орендував квартиру на два тижні.
«Там фігурант видавав себе за „військового при виконанні“ і намагався ввійти в довіру до місцевих жителів. Таким чином він збирався „втемну“ отримати від них інформацію про українських захисників», — заявили в СБУ.
Також зловмисник фотографував військові об’єкти та позначав їхні координати на електронних картах для «звіту» перед російським куратором.
«Агентурна інформація потрібна була агресору для підготовки атак на позиції Сил оборони із використанням керованих авіабомб, бойових дронів та ракетного озброєння», — підкреслили в СБУ.
Військова контррозвідка СБУ завчасно викрила агента і провела комплексні заходи для убезпечення позицій українських військ. Після документування злочинних дій фігуранта його було затримано.
Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляла АрміяInform, Служба безпеки затримала викладачку, яка розвідувала локації українських військ на Харківщині.
Далекобійні операції СБУ на території росії перебували у сфері відповідальності Євгенія Хмари, який нині є тимчасовим виконувачем обов’язків Міністра оборони.
Тимчасовий виконувач обов’язків Міністра оборони Євгеній Хмара брав участь у бойових операціях із визволення Київщини та був залучений до звільнення Зміїного.
Пілот батальйону Asgard 412-ї бригади безпілотних систем Nemesis з позивним «Обрій» розповів, як отримує задоволення від роботи.
Радіотелефоніст мінометної батареї, військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
Саме такою можливістю скористалася військовослужбовиця 152-ї окремої єгерської бригади з позивним «Ніка». Про свій військовий шлях та повернення до війська вона розповіла кореспонденту АрміяInform. Бажання…