Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
... Щойно випечений хліб. Ароматний суп із завжди свіжих інгредієнтів. Пікантний шматок запечених риби, м’яса чи овочів. Соковите яблуко. Що може бути доречнішим для військового після виконання бойового завдання, ніж смачний обід? Що дає військовому фізичні сили рухатися вперед? Це, зокрема, і поживна їжа.
Від швидкості, оперативності, якості постачання продуктів у військові частини та повної відсутності корупційної складової під час цих процесів залежить, серед іншого, і якість виконання бойових завдань підрозділами, і мотивованість особового складу, і глобально — національна безпека загалом.
Тож тиждень тому в Україні запустили в роботу ще один цифровий продукт для військових. 11 вересня Державний оператор тилу презентував DOT-Chain — інноваційну ІТ-систему для управління тиловими потребами ЗСУ.
Ця ІТ-система від Державного оператора тилу має докорінно змінити процеси забезпечення Збройних Сил харчуванням.
Система оцифровує ключові процеси: від заявок на продукти до обробки накладних, а отже — зменшує терміни поставок учетверо.
Тож тепер усі етапи — від заявки, яку заповнює начальник продовольчої служби, до оплати постачальнику — зібрані в одному місці. Також в одному місці зібрана вся необхідна документація та підписи кожної зі сторін.
Створення DOT-Chain стало наймасштабніший цифровим проєктом у DOT. Над розробкою працювала команда IT-спеціалістів Державного оператора тилу протягом пів року.
У Міністерстві запевняють, що це інноваційне рішення зможе повністю викорінити корупцію. Бюджет тилового забезпечення ЗСУ нині становить 96 мільярдів гривень.
Головне завдання DOT-Chain — спростити процеси, збільшити поінформованість та посилити підтримку і військових, і постачальників.
ІТ-радниця Державного оператора тилу, відповідальна за розробку проєкту, Альона Жужа під час презентації системи так говорить про ключову перевагу:
— Після того, як системою навчаться користуватись усі начпроди, і ми відпрацюємо в ній усі процеси, очікується, що ми зможемо ще більше скоротити час на постачання. До цього для забезпечення харчуванням однієї військової частини генерувалося 30 тисяч паперових документів. Це тільки один тиждень однієї військової частини. Тепер у цьому немає потреби.
За її словами, відтепер у системі видно всі статуси документів щодо закупівлі й постачання, а видаткові накладні одразу підвантажуються в систему.
У той час як Державний оператор тилу, маючи електронні підписи від військової частини та постачальника, може одразу оплатити заявку. Відомості із системи використовуватиме й Міноборони, аби відповідно до даних коригувати потреби військових.
Дивіться детальніше у відеоінструкції покрокові рекомендації-поради щодо того, як користуватися системою DOT-Chain.
Наразі функціонал системи поширюється лише на харчування. У майбутньому його обіцяють масштабувати для закупівель інших категорій товарів.
— Я впевнений, що кожен з вас так чи інакше бачив у соцмережах пости про те, що десь із харчуванням є проблеми, а десь ситуація критична. Система DOT-Chain дозволяє нам абсолютно точно в реальному часі розуміти, де яка ситуація, ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність за те, що відбувається на місцях, — говорить очільник Державного оператора тилу Арсен Жумаділов.
Зміни, які принесла ІТ-система DOT-Chain:
@armyinformcomua
В Україні у неділю відкрився офіс компанії Kongsberg Defence and Aerospace. Це провідний норвезький виробник озброєння, зокрема систем NASAMS, які вже стоять на захисті українських міст від російських ракет і дронів.
103-тя окрема бригада територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького — з’єднання Збройних Сил України, сформоване у Львівській області та підпорядковане Регіональному управлінню Сили ТрО «Захід».
Те, що зароджувалося у 2022-23 роках як цивільна ініціатива для допомоги військовим, активно впроваджується вже всередині війська.
Не встигла притихнути чергова хвиля російських фейків, як з підвалів кремлівських редакцій вийшов новий сюжет: мовляв, українські військові навмисне обстрілювали церкви на Курщині й використовували храми як укриття для запуску безпілотників.
Міністр оборони України Рустем Умєров у неділю зустрівся в Києві з міністром оборони Норвегії Торе Оншуусом Сандвінком.
Так звана "ініціативна група молоді Маріуполя від організації ЛКСМ рф" розпочала збір підписів за повернення пам’ятника леніну на площу Свободи.
від 20500 до 120000 грн
Тернопіль
Тернопільський РТЦК та СП
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…