ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Українські гаубиці «Богдана» фінансуються з прибутків від заморожених активів рф

Новини
19 Вересня 2024, 13:23
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Самохідка «Богдана 2.0». Фото: АрміяInform

400 мільйонів євро з першого траншу від прибутків із заморожених росактивів, який ЄС спрямував на зброю для України, скерували на фінансування українських оборонних підприємств.

Про це розповіла посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова в інтерв’ю «Європейській правді».

За її словами, з цих грошей уже оплачено виробництво українських гаубиць «Богдана».

Катаріна Матернова нагадала, що ЄС ще пів року тому схвалив схему використання доходів від заморожених російських активів — відсотків, що «капають» на них — на користь України, а в серпні виділили з них перші 1,4 млрд євро.

Зокрема, кілька країн-членів отримали фінансування для нових постачань зброї.

Вона наголосила, що набагато важливіше те, що 400 мільйонів із цієї суми підуть на українські оборонні підприємства. Це Данія придумала таку систему. Вона була першою країною, яка уклала контракт і оплатила виробництво гаубиць «Богдана» для ЗСУ.

«Отже, ми влили 400 мільйонів євро через Данію в українську оборонну промисловість. Погодьтеся, це досить значна сума… І це — така вишукана справедливість, правда ж? За кошти російських заморожених активів ви робите гаубиці», — розповіла посол.

Катаріна Матернова зауважила, що до 400 млн євро з росактивів Данія доклала певні власні кошти, і так розмістила велике замовлення на українському воєнному заводі.

За словами посла, у наступному транші із заморожених російських активів на фінансування виробництва зброї безпосередньо українським ОПК хочуть закласти ще більшу суму.

«З наступного траншу ще більша сума піде безпосередньо на українську оборонну промисловість. Тому що ви виробляєте продукцію тієї ж якості за менші гроші, робите це швидше, транспортні та логістичні витрати у вас менші, і на додаток — виробники платять податки в Україні та допомагають підтримувати економіку», — зазначила вона.

Посол додала, що це те, чим вона особливо пишається, адже вона була однією з тих, хто найпалкіше захищав цю ідею.

Як повідомляла АрміяInform, делегація Міністерства оборони Україні на чолі із заступниками Міністра оборони України Олександром Балануцею та Юрієм Джигирем відвідала Швецію для участі в політично-військових консультаціях.


«Це цікава посада, тут — постійний розвиток»: історія операторки БПЛА Уляни зі 117-ї бригади
«Це цікава посада, тут — постійний розвиток»: історія операторки БПЛА Уляни зі 117-ї бригади

Уляна народилася в Краматорську, і її родина була змушена виїхати до Кропивницького. Проте дівчина ще тоді вирішила: обов'язково повернеться додому.

Два танки, артилерія та піхота: дронарі підрозділу «Фенікс» вполювали жирні цілі на Лиманському напрямку
Два танки, артилерія та піхота: дронарі підрозділу «Фенікс» вполювали жирні цілі на Лиманському напрямку

Головний відділ безпілотних авіаційних систем «Фенікс» уразив вартісну техніку противника та зменшив поголів'я окупантів.

Велика Британія виділить €300 млн на постачання Україні 16 сучасних літаків
Велика Британія виділить €300 млн на постачання Україні 16 сучасних літаків

Велика Британія надасть 300 млн євро на постачання Україні 16 сучасних літаків у співпраці зі Швецією.

Дістались дроном до Су-24М в Криму: командир водолазного загону ЦСП «Омега» розкрив деталі операції
Дістались дроном до Су-24М в Криму: командир водолазного загону ЦСП «Омега» розкрив деталі операції

Знищення Су-24М стало результатом ретельного планування, погодження з ПС ЗСУ та СБУ, а також випробування модернізованого безпілотного комплексу.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Кухар, військовослужбовець

від 21000 до 60000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

WorkUa Монтажник зв’язку, антенник

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

WorkUa Водій-механік

Львів

Військова частина А2678

WorkUa Кухар

від 10000 до 15000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Olx Токар, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Olx Начальник медичного пункту в артилерійський підрозділ

від 23600 до 123600 грн

Луцьк, Волинська область