Щоб на власні очі побачити, як формується еліта українського війська, кореспондент АрміяInform відвідав навчально-тренувальний центр Сил спеціальних операцій. Саме тут…
Боєць 505 батальйону морської піхоти з позивним «Фартовий» підписав контракт у 22 роки, 23-річчя зустрів у бліндажі під звуки повітряної тривоги в навчальному центрі ЗСУ, а 24 — у Кринках.
Про бійця розповіли 10 вересня Військово-Морські Сили ЗСУ.
Такий позивний ще в навчальному центрі дав йому сержант, теж морпіх. Військовий каже, що тоді жодних підстав для позивного «Фартовий» особливо і не було. Утім, прізвисько таки стало пророчим.
Контракт з військом хлопець підписав у 22 роки. Це був січень 2023. Фартовий поділився відеозаписом із цього «святкування», коли побратими вітали його просто на позиціях.
Підписати контракт хлопця підштовхнули відео з TikTok.
«Надивився відео Третьої штурмової. Пацани херачаться нормально так. Теж захотілося. Оця їхня форма, ARK-и… Але, по факту виявилося, що зовсім інша історія в армії: «калаші» і форма «піксель», — посміхається Фартовий.
Статус фартового військовий підкріпив вже в бою:
«Скільки воюю, жодного уламка в мені немає. Кілька контузій лише, але то таке. Думаю, якраз через позивний цей фарт і маю. Під Урожайним, коли в окопи залетів снаряд, там пацан біля мене 200, а у мене просто тяжка контузія. От тоді пряме влучання в окоп було. Ну і в Кринках скид з дрона був. Два метри переді мною. Всі довкола — 300, а мені — нічого», — розповів Фартовий.
«Фартовий» місяць проходив базову загальновійськову підготовку у навчальному центрі. Після того за відношенням вступив до лав 505 ОБМП. Вже у батальйоні він ще три місяці навчався та проходив бойове злагодження: вправлявся у стрільбах на полігоні, переймав тактику ведення бою від більш досвідчених побратимів.
Після завершення навчань, вже як командира гранатометного відділення, «Фартового» відрядили на Донецький напрямок. Згодом повоював на Запорізькому напрямку і знову повернувся на Донецький. А далі був найтяжчий відтинок фронту для «Фартового» з-поміж усіх, де він бував — Кринки.
«Найгірше там — ліс. Бо от коли ти йдеш і штурмуєш посадку — у тебе от ворог на 12, ну максимум вони десь можуть в полі вискочити там якийсь один-двоє, а в Кринках заходиш у ліс і там з будь-якого боку може вибігти. От через це там було набагато тяжче. Ну і техніки у них там було дуже багато. На нас викочувалися танки, БТРи… Дуже багато у них там техніки було. Але і дуже багато їхньої техніки там нахерачили наші FPV-шники», — згадує Фартовий.
Нині «Фартовий» виконує обов’язки головного сержанта роти вогневої підтримки. Аби зайти на посаду повноцінно — попереду у нього ще сержантські курси. Водночас військовий тренує новоприбулих до батальйону бійців у внутрішньому навчальному центрі.
АрміяInform розповідала історію бійця, який попри рішення ВЛК залишився в ДШВ.
Наприкінці XV століття в москві формується доктрина «третього Риму», і тамтешні князі починають активно «збирати землі», що раніше входили до Київської Русі.
Від цивільного до бійця спецпризначення — шлях, що починається з мотивації та проходить через випробування.
Президент України Володимир Зеленський подякував українським оборонцям за влучні удари по нафтовій інфраструктурі росії.
Батальйон безпілотних систем Signum знищили дев’ять російських розвідувальних дронів.
Українські правоохоронні органи повідомили про підозри ще двом російським військовим, які вчиняли воєнні злочини під час окупації Бучі Київської області.
Стрілець, військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики
від 20000 до 75000 грн
Черкаси
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
Щоб на власні очі побачити, як формується еліта українського війська, кореспондент АрміяInform відвідав навчально-тренувальний центр Сил спеціальних операцій. Саме тут…