Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Лейтенанту ЗСУ Андрію 52 роки. Його позивний «Місяць». Він служить офіцером відділення підготовки у 109 бригаді Сил ТрО. Про службу із сином в одній бригаді, а також про те, коли «Місяць» востаннє виходив на татамі, він розповів нашим кореспондентам:
«Строкову службу я проходив у морській піхоті в 1995–1996 роках, був командиром відділення. До початку широкомасштабного вторгнення жив у Бахмуті.
Працював дев’ять років вчителем технічної праці, фізкультури та креслення, а потім став директором Центру технічної творчості дітей та юнацтва, там працював десять років. До речі, мої учні, які займались у нашому гуртку спортивної радіопеленгації, вже багаторазові чемпіони світу, чемпіони Європи.
Сам я кандидат у майстри спорту з кікбоксингу, неодноразовий чемпіон України та Донецької області. Востаннє виходив на татамі у 38 років.
Син у мене займався карате, кандидат у майстри спорту. Закінчив Харківський медичний університет, а зараз служить разом зі мною в бригаді.
…На момент широкомасштабного вторгнення я вже був у резерві ТрО. Донька та дружина залишились у Бахмуті. Я вивіз родину на початку квітня, коли почались масовані обстріли міста.
Син на той час вчився і жив у Харкові. Нині йому вже 27 років, у нас служить офіцером медичної роти бригади.
Інколи страшно за нього: коли обстріли, телефоную, питаю чи все добре. Він за спеціальністю сімейний лікар, працює в лікувальному відділенні, надає допомогу пораненим. До речі, він один з найкращих спеціалістів, виїжджає на евакуації поранених.
Зі 104 батальйоном я захищав Соледар, потім мене перевели у 109 бригаду. Був головним сержантом роти контрдиверсійної боротьби. Виконували завдання по всій Донецькій області, виявляли диверсантів. Якось у полон взяли рашиста, який заблукав і намагався дійти з Луганська до Донецька, через Мирноград. У посадці його спіймали…
Я отримав первинне офіцерське звання «лейтенант». Мене призначили на посаду в групу контролю бойового стресу. Збирали в цю групу психологів або людей, які мають педагогічну освіту. Згодом мене призначили офіцером у відділ підготовки штабу.
Мені краще працювати з людьми, не люблю з папірцями сидіти.
У мої обов’язки входить навчання та підготовка бойового складу бригади, переважно — новоприбулих військовослужбовців з навчальних центрів, де мобілізовані вчаться поводженню зі зброєю, стройовій підготовці. Ми тут даємо більш практичні навички.
Завжди кажу хлопцям, що вони повинні добре вчитись, володіти зброєю: «Вам треба вижити. Ви повинні перемогти ворога і вижити. Це головне, що ви повинні зробити. Тому що Перемога любить підготовку»…
Ворог використовує тактику малих штурмових груп, із чисельністю особового складу до відділення.
Команди України, Сполучених Штатів та інших наших партнерів ведуть підготовку до «Рамштайну» – змістовних рішень і загалом зустрічей і переговорів наступного тижня.
5 жовтня армія держави-агресора обстріляла Бахмутський, Волноваський і Краматорський райони Донецької області.
Війська рф зберігають присутність на Курахівському напрямку, пробують штурмувати позиції Сил оборони України, але безуспішно.
У Велентенському на Херсонщині через атаку російського безпілотника постраждали жінка та водій машини швидкої допомоги.
Протягом останнього тижня на Покровському напрямку ворог намагається здійснювати активніші дії, вдається до застосування броньованої техніки.
Захищаємо світ
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…