Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…
На початку широкомасштабного вторгнення у ЗСУ з’явився проєкт «Культурний десант». Митці-військовослужбовці об’єдналися у кілька мобільних груп і щодня проводять близько 20 концертів у районі ведення бойових дій, у шпиталях та навчальних центрах ЗСУ.
У рамках «Культурного десанту» розпочав роботу і проєкт «Книга на фронт». Для чого він та як працює, нашим кореспондентам розповів військовослужбовець ЗСУ Микола із позивним «Білий»:
— Я сам із Запоріжжя. У цивільному житті викладав польську мову, був комунікаційником громадської організації, до цього працював у Запорізькій філармонії солістом-вокалістом.
Призвався у лютому 2024 року. У «Культурному десанті» виконую власні пісні, кавери, граю на клавішах. Служу на посаді солдата. У попередній військовій частині був дронщиком, номером обслуги кулемета. Виконував завдання під Куп’янськом. Також виконував бойові задачі зі збиття «шахедів».
Проєкт «Культурний десант» «Книга на фронт» полягає в тому, що люди по всій Україні можуть для військових купувати книжки. Потім їх передають військовим по всій лінії фронту. Є видавництва, які надають QR-коди у великій кількості, що відкриває доступ до «Бібліотеки для Героїв». Там є кілька десятків книжок різних жанрів. І аудіокнижки.
Це дуже цінно. Це про місточки з цивільним світом. З одного боку — передусім дрони, озброєння, захист, якісь медичні речі, але книжка — це теж цінність. Є досвід Америки в часи Другої світової війни, коли буквально тисячами такі кишенькові книжки у м’якій обкладинці передавали на фронт.
Я долучився відносно нещодавно і мене вражає, в якій кількості військові щоразу розбирають книжки. Не думав, що це буде так актуально.
За літо роздали сотні книжок. Щодня по 30 видань в середньому. Причому різних жанрів. Я думав, що розбиратимуть лише Агату Крісті, але насправді читають і Оксану Забужко, і Тараса Прохаська.
«30 книжок в день — це діяльність однієї із кількох груп. Всього із квітня 2023 року, коли було розпочато проєкт, „Культурний Десант“ передав на фронт близько 24 тисяч книжок, найбільше було у травні 2024 року — ми передали 2500 книг», — додає сержант Андрій Овчарук, керівник проєкту «Книга на фронт».
— Запитують дуже часто про історичну літературу, про Холодний Яр, бійців УПА і тому подібне. Армія, військо — це теж зріз нашого суспільства і комусь дійсно відгукується щось таке дуже просте, легке, з картинками. А хтось готовий читати цілі монографії, історичні грунтовні праці. І класно, що є змога цей запит духовний, моральний виконувати.
Кожна цивільна людина сама вирішує, що хоче передати сюди на фронт. Дуже часто книжки підписують. Можна написати приблизно таке: «Я колись прочитала цю книжку, вона мене вразила, і я хочу, щоб ця книжка вразила вас і відкрила щось нове».
Ми отримуємо зворотній зв’язок від бійців, тож знаємо що їм хочеться почитати. І вони кажуть, що хочеться чогось історичного, або про війну тут і зараз. Або книги, які осмислюють війну, розповідають про те, що зараз відбувається. Ми цей запит надсилаємо книгарням, з якими співпрацюємо, і вони вже, на нього орієнтуючись, надсилають нам книжки.
Щоб приєднатись до проєкту і відправити книгу українським захисникам, необхідно відвідати один із магазинів-партнерів, де ви побачите плакат з текстом «Подаруй книгу на фронт».
Таких книгарень вже близько двохсот: від Ужгорода до Харкова, від Чернігова до Одеси. У магазині можна придбати бажану книгу, підписати її, за нагоди додати листівку з побажаннями й залишити на спеціальній поличці.
Міністр оборони України Рустем Умєров провів плідну телефонну розмову з міністром оборони Румунії Анджелом Тилваром щодо посилення захисту українського неба від російських ракет і дронів.
Двісті тисяч військових успішно пройшли авторизацію у застосунку Армія+. За місяць роботи у війську через Армія+ користувачі подали 4000 рапортів.
Бійці ГУР Міноборони збили російський бойовий літак Су-30СМ над Чорним морем завдяки ПЗРК.
Бійці підрозділу БПЛА «ГРИФОН» 501 батальйону морської піхоти ЗСУ примусили відступити загін штурмовиків, який намагався пройти на наші позиції.
Загалом, від початку доби вже відбулося 79 бойових зіткнень. Найбільше боїв зафіксовано на Курахівському та Покровському напрямках.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Литва готова збільшити підтримку України у виробництві зброї, зокрема далекобійних дронів.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Черкаси, Черкаська область
Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…