— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
Від самого початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну українців охопила хвиля як новітніх розробок та технологій на фронті, так і колосального прориву в культурі.
Країна-агресорка тривалий час намагалася насаджувати нам свою культуру та мову…
Навесні 2022 року у відомого українського музиканта, телеведучого та військовослужбовця Миколая Сєрги народилася ідея створити Культурний десант.
В ексклюзивному інтерв’ю кореспондентці АрміяInform він розповів про те, у чому полягає важливість існування такої структури під час війни та про команду, яка своєю творчістю зцілює поранені душі наших захисників.
— За якими напрямами нині працює Культурний десант?
— Діапазон роботи Культурного десанту стає все ширшим. Ми маємо можливість знаходити та долучати до нашої команди творчих людей, які проходять службу у ЗСУ.
Загальновідомий факт, що у нас є постійні групи, які працюють вздовж усієї лінії фронту. Нині ми опрацьовуємо систему, яка зможе забезпечувати всі шпиталі, лікувальні та реабілітаційні заклади регулярними культурними та освітніми заходами.
Також у нас є група, завдання якої полягають у рекрутингу. На початок травня ми готуємо наших найкращих людей для поїздки в США, щоб порушити питання України та війни саме для американців.
— Чому важливо порушувати питання України саме серед місцевих жителів Сполучених Штатів?
— На жаль, під час своєї поїздки до Конгресу США, я зрозумів і відчув доволі сумний момент — американці згадують за нас лише тоді, коли є новини, а так — починають забувати…
З діаспорою ми завжди на зв’язку, вони допомагають усіляко. Втім, якщо американські «локали» будуть щодня пам’ятати та усвідомлювати, що в нас щоденно обстріли, важкі кровопролитні бої, що росія вбиває наших людей, тоді вони будуть про це кричати до своєї влади — і це буде суттєво впливати на рішення Конгресу щодо допомоги нам.
Після тієї поїздки ми теж знайшли рішення. У США найбільш впливовими місцями є церкви та університети, тому ми будемо працювати саме там.
— Якою зараз ви бачите нашу культуру і як вона змінювалася протягом років незалежності України?
— Культура завжди є важливою. Це немов би такий лімб, в якому ми всі перебуваємо. Саме від того, чим наповнений цей лімб, залежить наше сприйняття світу.
Ми дуже багато втратили за останні роки та й загалом за весь час свого існування, адже ми всі пам’ятаємо свою історію. Культура завжди була важливою складовою нашої свідомості та ідентичності, а зараз ми це ще більш глибоко відчуваємо.
За рахунок того, що росія протягом усієї історії намагалася знищити та задушити все українське, це робило нас тільки більш бойовими.
З отриманням незалежності України, російське удушшя над нашими традиціями, мовою та культурою настільки маніпулятивно збільшилося, що часом, ми і не помічали цього…
Зараз — це час, коли ми повертаємо своє. Українці знову показали, що в нас є зуби. Багато культурних діячів долучаються до нас, знаходять своїх однодумців.
Варто усвідомити, що росія ніколи не зупиниться і буде намагатися навіть після закінчення війни використовувати свої маніпулятивні інструменти та прослизнути в нашу свідомість.
Водночас, я впевнений, що їй це вже ніколи не вдасться. Культурний десант зараз — це потужний механізм, який існуватиме і далі.
— Хто входить у вашу команду?
— Із самого початку я їздив сам. Потім до мене приєднався скрипаль і військовослужбовець Мойсей Бондаренко. Тоді це був саме початок широкомасштабного вторгнення.
Ми приїхали разом до шпиталю в Києві, ходили по палатах і намагалися розрадити наших поранених. Одного разу зі мною пішов Олександр Чемеров, і вже тоді до мене прийшло усвідомлення, що треба ще долучати людей.
Одразу потім почав шукати людей, які теж приєдналися до лав ЗСУ. Якщо говорити саме про творчий колектив зараз, то з нами в команді: Саша Ярмак, Женя Галич, Павло Вишебаба.
Коли ми створювали Культурний десант, то нам дуже допомогли керівники з центру МПЗ і навіть сам Головнокомандувач.
Дійсно круто, що в нашому війську нині прогресивні та розуміючі командири, які розуміють, наскільки є важливою наша українська культура зараз.
Крім творчих людей, у нас величезна команда, в яку входять і культурні діячі, і менеджери, і актори. Найкраще у нас те, що ми заряджаємо одне одного.
Заходиш щодня в групу, читаєш, як хто і на якому напрямі взаємодіє з людьми, — і ще більше заряджаєшся та палаєш бажанням робити свою справу.
@armyinformcomua
Прикордонники Подільського загону затримали вночі трьох осіб, які намагалися незаконно перетнути державний кордон через Кучурганський лиман на надувному човні з підвісним мотором.
Сьогодні вночі оператори 14 окремого полку безпілотних авіакомплексів СБС у взаємодії з іншими складовими Сил оборони повторно вразили інфраструктуру військового аеродрому «енгельс-2», на якому базуються літаки Ту-95МС та Ту-160 22 важкої бомбардувальної авіадивізії.
Викрито та повідомлено про підозру у вчиненні терористичного акту (ч. 2 ст. 258 КК України) громадянці України, яка заклала вибухівку біля підрозділу військової служби правопорядку у ЗСУ в Одеській області.
За минулу добу, 13 січня, на Херсонщині внаслідок російської агресії дев’ять людей зазнали поранень.
Олександр, 55-річний водій вантажівки «Урал» 128 гірсько-штурмової Закарпатської бригади, щодня долає небезпечні маршрути фронту, попри ризик стати «жирною ціллю» для ворога. Його історія — це не тільки про військову відвагу, а й про відданість справі, заради родини та рідної землі.
Минулої доби, 13 січня, на Харківщині внаслідок ворожих обстрілів постраждали троє людей, серед яких дитина.
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
від 23000 до 123000 грн
Володимир, Волинська область
від 20000 до 120000 грн
Запоріжжя
229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО
від 46500 до 46500 грн
Бердичів
Військова частина А2772
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…