ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Ми зробили свято для ЗСУ»: Ірина Геращенко про медаль Олімпіади та тренування у блекаути

Новини Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 7 Серпня 2024, 14:06

Київ, повітряна тривога, сирена, але на Центральному автовокзалі столиці — люди з квітами, чимало військових, журналісти. Всі вони чекають автобус міжнародного сполучення: зустрічають бронзову медалістку Олімпійських ігор-2024 з легкої атлетики Ірину Геращенко, її тренерку Ірину Пустовойт та легкоатлетку Юлію Левченко.

На зустрічі побувала і кореспондентка АрміяInform.

Чоловік Ірини Сергій Спільняк та пес Лаккі — теж в очікуванні дружини-призерки. 

«Дуже вболівав: і на кваліфікації, і під час тренувань. Під час фіналу вболівав вдома, із підтримкою домашніх улюбленців. Дуже хвилювався, нервував. Розумів, що може бути медаль, бо вона добре підготувалася: і фізично, і морально, і психологічно. Все це треба було реалізувати в гарний виступ і медаль. Коли були останні стрибки з розумінням того, що це може бути бронза — хвилювання були максимальні. Зрештою, довго не міг зрозуміти, що взагалі відбулося. Але вже за декілька годин усвідомив, що зрештою, вийшло. Емоції були класні», — ділиться Сергій Спільняк. 

«Не очікувала такої кількості людей», — знічено говорить Ірина Геращенко, коли вийшла з автобуса і перед нею вишикувалися зо два десятки журналістів. 

Додому медалістка поверталася довго: понад 30 годин, каже, що не спить третю добу.

«Але я їхала в піднесеному настрої, бо знала, що зустрічатимуть і медіа, і рідні, і чоловік, і собака, але кіт не приїхав (сміється — Ред.). Дякую за підтримку, вдома завжди краще. Нам пропонували залишитися в селищі, але ми вирішили повертатися додому. Це неймовірно приємно. Ми старалися донести до всієї країни позитивні емоції своїм виступом», — каже Ірина. 

Призерка пригадує, що усвідомлення того, що сталося (здобула медаль – Ред.) прийшло, коли, власне, отримала медаль: це було наступного дня увечері після виступу. 

«Ми зробили свято для всієї країни та для наших захисників. Мені написали сотні повідомлень наші захисники, за що я їм неймовірно вдячна. Вони писали, що я їм підняла настрій. І для мене це найкраще вітання, яке я могла почути: саме від наших захисників». 

У тренерки Ірини Пустовойт призерка займається вже протягом 22 років. 

«Ірина Григорівна знайшла мене в школі, як маленьке курчатко, коли мені було 7 років… (усміхається — ред.) Ми зробили це разом, за цією медаллю стоять дуже багато людей — які доклали зусиль. І керівництво Федерації легкої атлетики (і Києва, і України), і НОК, і Міністерство оборони, і керівники нашого ЦСК ЗС України», — каже Ірина Геращенко. 

Тренування і підготовка до Олімпіади відбувалися в умовах вимкнення світла, під час повітряних тривог тощо. 

Тренерка Ірина Пустовойт жартома каже, що її підопічна-призерка — це «курчатко, яке виросло в прекрасного лебедя».

«Я її запитала під час першої зустрічі: “Дівчинко, хочеш займатися легкою атлетикою», а вона відповіла: «Так, я хочу брати участь в Олімпійських іграх». Я не знаю, де вона надивилася Олімпійських ігор. І я собі думаю: ну малеча дає (сміється – ред.). Ми стільки років йшли до цієї медалі, але моя мета була — реалізувати її (підопічну Геращенко – ред.) на Олімпіаді. Цю медаль ми присвячуємо нашій країні в цей складний час», — говорить Ірина Пустовойт зі сльозами на очах. 

Легкоатлетка Юлія Левченко теж не стримує емоцій:

«Ми побували в казці, нам все сподобалося. Ми взяли участь, забрали нагороди. Це шалені емоції, Олімпійські ігри не схожі ні на що. Це свято спорту. І ми сподіваємося, що це свято миру, яке об’єднає людей і покаже, що війна — це погано, і всіх поганих людей треба відокремити від цього свята і залишити лише достойних», — говорить вона. 

Віцепрезидент Національного олімпійського комітету Олексій Дніпров зізнається: було непросто організовувати Олімпіаду-2024 під час третього року широкомасштабної війни.

«Найважче — усунення росіян та білорусів з участі в Олімпійських іграх. Це було найскладніше, і в цій роботі брали участь багато людей, і в тому числі Президент України. Але ми це зробили, і це теж елемент нашої перемоги, нашої великої перемоги над ворогом. Багато є публічних проблем, і непублічних, і вони виникали щоденно…. Але ми їх достойно пройшли, здолали всі труднощі та складнощі. І ми маємо результат, і сподіваюся, що успіхи ще будуть», — прокоментував Олексій Дніпров. 

Насамкінець Ірина Геращенко подякувала і військовому керівництву, і кожному окремому солдатові за захист. 

«Я почуваю себе в Києві максимально комфортно, спокійно й набагато краще, ніж за кордоном. Нас багато людей запитують, навіщо ми повертаємося додому, якщо тут небезпечно. Ні, для нас небезпечно за кордоном. Вдома ми відчуваємо максимальну безпеку», — сказала Ірина Геращенко. 

Як писала АрміяInform, 7 серпня на Центральному автовокзалі столиці зустрічали представниць легкої атлетики. Зокрема, кияни зустрічали бронзову медалістку Олімпійських ігор-2024 з легкої атлетики Ірину Геращенко, а також інших учасників Ігор.  Також міжнародним рейсом прибули особиста тренерка медалістки – Ірина Пустовойт та легкоатлетка Юлія Левченко.

Фото Віталія Павленка

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
На Сумщині оголошено обов’язкову евакуацію з трьох населених пунктів

На Сумщині оголошено обов’язкову евакуацію з трьох населених пунктів

У Сумській області через безпекову ситуацію оголошено обов’язкову евакуацію із трьох населених пунктів.

Представники Міноборони розповіли про гендерні аспекти у протимінній діяльності

Представники Міноборони розповіли про гендерні аспекти у протимінній діяльності

Представники Міністерства оборони України взяли участь у міжнародному семінарі з питань гендерних аспектів у сфері розмінування.

Ворог здійснив вісім авіаційних ударів по території Курської області — Генштаб ЗСУ

Ворог здійснив вісім авіаційних ударів по території Курської області — Генштаб ЗСУ

Від початку доби відбулося 76 бойових зіткнень. Не припиняються підступні атаки ворожої артилерії та авіації з прикордоння Сумської й Чернігівської областей.

Тримав оборону напівоточеної позиції дев’ять діб — історія десантника та батька трьох дітей

Тримав оборону напівоточеної позиції дев’ять діб — історія десантника та батька трьох дітей

Жорстокі бої на Торецькому напрямку згадує 43-річний Сергій, воїн 78 окремого десантно-штурмового полку.

Мінус 15 років життя, автомобіль і квартира. російський шпигун поїхав за ґрати

Мінус 15 років життя, автомобіль і квартира. російський шпигун поїхав за ґрати

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент фсб, який коригував ракетні удари по Запоріжжю.

Блудні окупанти — на Харківщині узяли в полон двох «сусаніних»

Блудні окупанти — на Харківщині узяли в полон двох «сусаніних»

Бійці 13 бригади спецпризначення «Хартія» Національної гвардії України знову взяли в полон військовослужбовців рф на Харківському напрямку.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв

Військова частина А3476

Командир катера

від 22000 до 100000 грн

Київ

Військова частина А4269

Комендор

від 21000 до 50000 грн

Київ

Військова частина А4269

Військовослужбовець

від 20000 до 100000 грн

Новомосковськ

Новомосковський РТЦК та СП

Кухар окремого батальйону сил ТрО

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Водій-електрик 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область